elli iki

3.3K 262 109
                  

sınır: +200 vote ve +100 yorum.

İyi okumalar!

**

Yemeklerimizi yedikten sonra biraz dinlenip denize girmeye karar vermiştik. Ben yüzmeyi bilmiyordum bu yüzden tereddüt içerisindeydim. Denize girmekten çok denizi izlemeyi daha çok seviyordum. Dalgaların denize vururken çıkardığı sesler içimi huzurla dolduruyordu. Huzur...

Çağıl ona huzur verdiğimi söylemişti. Bu benim için her sözden daha önemliydi. Birisine huzuru hissettirebilmek dünyadaki en zor şeylerden birisidir. Huzuru hissetmek zordur, huzur içinde olduğunu düşünürken bile bazen sorgular insan bunu. Emin olamaz, emin olmadığı zaman ise o huzurun yerini hissettiğini sandığın o huzurdan daha çok huzursuzluk kapları içini. Öncesinde hissettiğin huzurun bir anlamı kalmaz.

Çağıl öyle değildi. Onun hissettiği şeyi ben de hissediyordum. İçimde herhangi bir şüphe yoktu ve bu ona daha çok çekilmeme neden oluyordu. Yanında ne kadar normal davranıyor olsamda üzerimde bıraktığı etki çok büyüktü. Kahverengi gözlerinde denizin verdiği huzuru görüyordum.

Düşüncelerimden ayrılmama sebep olan şey İkra'nın bana seslenmesiydi. "Hadi Su! Denize gireceğiz."

"Ben girmesem olmaz mı?" diye mırıldandım. İkra'nın kaşları çatılırken denize girmemek gibi bir seçeneğimin olmadığını anladım. "Ya ben yüzme bilmiyorum ki! Hem denizi izlemek daha çok hoşuma gidiyor."

Omuzlarıma dolanan kolun sahibine baktım. Bana gülümseyerek bakıyordu. "Ben sana öğretirim güzelim. Ben varken korkmana gerek yok. Ben hep yanında olacağım."

Çağıl'a güveniyorum ama kendime güvenemiyorum işte. Oflayarak İkra'nın çıktığı çadıra girdim. Çantamı karıştırarak annemin neler koyduğuna baktım. Elime gelen mavi bikinilerim ile yüzümü buruşturdum. Hızlıca üzerime geçirip çadırdan çıktım.

Rahatça giyinmem için çadırın yanından uzaklaştıklarını çadırdan çıkınca fark etmiştim. Onların yanına deniz kenarına gittim. Girmek için beni beklemişlerdi.

"Su nasıl?" diye sordum.

"Nasıl olduğunu sen daha iyi bilirsin." kendi yaptığı espriye gülen Efe'nin yüzüne yüzümü buruşturarak baktım.

Düzgün cevap alamayacağımı anlayınca terlikleri çıkarıp denizin içine ayağımı soktum. Ayağımı denize sokmamla çıkarmam bir olmuştu. "Çok soğuk!"

"Girince alışıyorsun." diyerek koşarak denizin içine atladı. Şok olmuş şekilde İkra'nın atladığı yere baktım. Ama gerçekten soğuktu!

"Çok soğuk!" diye bağırdı denizin içinden.

"Ben soğuk olduğunu söylemiştim!" bağırarak ona karşılık verdim.

"Bir şey olmaz, hadi gelin! Ben alıştım bile!" kıyıdan uzaklaşarak ileriye doğru yüzmeye başladı. Efe'de İkra gibi suya atladı.

"Allah! Dondum! Ama çok güzel, hadi gelin!" Efe, İkra'nın yüzdüğü yere doğru yüzerek İkra'yı takip etti.

Sadece Çağıl ve ben kalmıştık. Çağıl beni bekliyordu. İkra ve Efe'den gözlerini çekerek bana döndü. Beklentiyle bana bakıyordu. Onunda denize girmek istediğini gözlerinden anlamıştım.

"Korkuyorsan aklımda bir fikir var, onu yapabiliriz." dedi. Merakla yüzüne baktım. Ardından cevap verdim. "Olur, deneyelim."

Çağıl gülümseyerek bana doğru eğildi. Belimden tutarak beni kaldırıp kucağına aldı. Korkuyla bacaklarımı beline sardım.

"Çağıl ne yapıyorsun?"

"Seni bırakmayacağım. Yanında ben olursam korkmazsın." haklıydı bu şekilde denize girmekten korkmazdım. Cevabımı kafamı sallayarak verdim.

Benden onay alınca yavaş yavaş denize girmeye başladı. Su onun dizlerine kadar gelmişken ufaktan titremişti. Deniz seviyesi benim bacaklarımın altına gelince yerinde durdu. Kaymamak için bacağımı ona daha çok sardım.

"Suya hızlı bir yolla alışmak istiyor musun?" ne demek istediğini tam olarak anlamasam bile kafamla onu onayladım. "O zaman nefesini tut ve gözlerini kapat."

Ne demek istediğini sormak için ağzımı açacağım sırada denize dalmak için hareketlendiğini anlayınca sımsıkı gözlerimi kapatarak ona tutundum. Su yüzünden boynuna doladığım kolum kaymıştı ama belimi sıkıca tuttuğu için birbirimizden ayrılmamıştık.

Su yüzeyine çıkınca gözlerimi elimle sildikten sonra kızgın bir şekilde gözlerine baktım. "Bana böyle bir şey yapacağını söylemeliydin."

"Sana nefesini tutmanı ve gözlerini kapatmanı söylemiştim." dedi ve burnumu sıktı. Gözlerimi ona dikerek  omzunu cimcirdim. Yaptığım şey canını yakmamış olacak ki sadece gülümsedi.

Daha ve Efe'nin nerede olduğuna baktım. Bizden çok uzaktalardı, bakışlarımı tekrardan Çağıl'a çevirdim. Çağıl'da, İkra ve Efe'nin nerede olduğuna bakıyordu, onların arasındaki çekimi gördüğünün farkındaydım. İstemediğininde farkındaydım ancak onlara karşı koymayacağını da biliyordum.

"Hadi gel şimdi sana yüzmeyi öğretmeye başlayayım. İlk olarak suyun üzerine nasıl durman gerektiğini göstereceğim." kafamla onu onaylayarak gözlerine baktım. "Senden yapmanı istediğim tek şey suyun üzerinde rahat olman panik yapmaman sakin kalman."

Derin bir nefes alarak yapmamı söylediği ne varsa tek tek yapmaya başladım.

"Ben senin belinden tutarak suyun üzerinde durmanı sağlayacağım. Sen sadece gözlerimi kapat ve kendini suya bırak, kollarını yanlara doğru aç."

**

Bir saate yakın süre suda durmuştuk az çok yüzmeyi öğrenmiştim. Aslında korkulacak kadar zor bir şey değilmiş. Efe ve İkra çoktan sudan çıkmış baş başa yürümeye gitmişlerdi. Çağıl'ın bu durumda hoşnut olmadığını gözlerinden anlamıştım. Onları baş başa giderken görünce ne kadar peşlerinden gitmek istese de ben onu zorla yanımda tutmuştum. Tek kız kardeşi olduğu için çocukça davranıyordu.

Biraz zaman geçtikten sonra İkra ve Efe kamp alanına gelerek Çağıl'ı yanlarına çağırdı, Çağıl'ın telefonu çalıyordu.

"Hadi gel denizden çıkalım sonra tekrar gireriz." diyerek beni de çağırdı. Kafamı iki yana sallayarak onu reddettim.

"Ben biraz daha suda durmak istiyorum birazdan gelirim."

"Tamam ama çok derine gitme kıyıda kal."

Yüzmeyi ne kadar az çok öğrenmiş olsam da daha yeni öğrenmeye başladığım için korkuyordu onu çok iyi anlıyordum. Denize hiçbir zaman güven olmazdı. Omuz silkerek yüzmeye devam ettim.

Kıyıdan biraz uzaklaştıktan sonra hissettiğim acıyla gözlerim şokla açıldı, bacağıma kramp girmişti. Gözlerimi kıyıya çevirdiğimde kimsenin bana doğru bakmadığını görünce işte o zaman sıçtığımı anlamıştım.

***

bölüm sonu.

bekletmemek için hemen atıyorum.

diğer bölüm ikra'nın anlatımı olacak belki biraz da Çağıl'ın olabilir.

şimdilik hoşçakalın,

seviliyorsunuz!!

Seni Seçtim |yarı texting✓Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin