MATE x 6 - "We are king & queen already, Melanie"

496 46 11


Probudila mě bolest na tváři.
"Au," sykl jsem a hned na to se usmál, protože mi došlo, co se děje. Nade mnou se skláněl Adam a kousal mě do tváře. Jednou rukou mi odhrnoval vlasy a druhou se podpíral.
"Vstávej," pošeptal mi do ucha a kousl mě i do něj.
"Je tma," zamumlal jsem, odstrčil Adama a zakryl si hlavu pod přikrývku. Od něj vzešel povzdech.
"A taky je pátek, konec listopadu, vítr, pět ráno a úplněk, co já vím, teď vstaň."
Chvíli jsem nevnímal, než mě něco stáhlo za nohy dolů z postele.
"ADAME!"
Hned na to mě vzal a hodil si mě přes rameno. Dostal ode mě pár ran do zad, ale to mu očividně vůbec nevadilo.
"Pusť mě dolů, dude."
"Drž hubu, princezno," odpověděl a nesl mě do koupelny. Nezapomněl mě trochu omlátit v každých dveřích, kterými jsme prošli.
"Pusť mě!" polechtal jsem ho zezadu na žebrech, což mi taky moc nevyšlo.
"Jak si přeješ," řekl pobaveně.

Začal mě pomalu pokládat na zem a já si oddechl, když se moje nohy dotkly pevného povrchu. Najednou si namočil ruce v umyvadle a ledovou vodou, co mu kapala z prstů, mi přejel po obličeji.
"Ty ses musel zbláznit!" vykřikl jsem překvapeně. Natáhl jsem se po ručníku, ale Adam ho těsně přede mnou ukradl a schoval si ho za záda.
"Shh, probudíš celou famílii," napomenul mě a přiložil mi prst na rty. Podíval se na mě, jednou rukou mě chytil za zátylek a druhou mě začal sušit.
Natáhl jsem k němu ruku a přejel mu s ní po tváři. Zvážněl.
Dostal pár poplácání s pochvalou ode mě: "Hladké - jako dětská prdelka, Mitchie."
"Fuck off, Tommy," zasmál se a odstrčil mě, "teď, když už jsi vzhůru, dej se do parády a jedeme!"
Věnoval jsem mu nechápavý pohled. Adam odcházel z koupelny. Těsně, než odešel, se na mě otočil.
"Problém, sluníčko?" zeptal se mile.
"Je pět ráno. PĚT, Adame. Mohli jsme spát ještě nejmíň dvě a půl hodiny."
"Vezmu tě na jedno místo. Pokud budeš odmlouvat, přestanu tě poslouchat!" mrkl na mě a nechal mě v koupelně samotného.
"Vždycky mě přestaneš poslouchat, když řeknu něco, co se ti nelíbí!" rozhodil jsem rukama, ale to už neviděl.

O půl hodiny později (díky tomu, že Adam remcal okolo cigaret a nemohl najít svoji bundu) jsem už stál v garáži a přešlapoval z místa na místo. Po těle mi naskákala husí kůže, když Adam oznámil, že s ním musím sednout na motorku. Jezdili jsme spolu často, ale vždycky jsem měl trochu strach. Na motocrossu mu to možná šlo, ale v praxi se mu to jednou mohlo pokazit a já ještě nechtěl umřít.
"Na ten stroj z pekla s tebou nesednu," zakroutil jsem odhodlaně hlavou a založil si ruce na hrudi.
"Řídí ho sám Satan, taks mě nazval v té textovce včera. Nasedni, bez keců."
Držel jedno řídítko. V druhé ruce držel skoro vykouřenou cigaretu. V kožené bundě vypadal opravdu jako někdo, koho by se lidi báli.
"Ne, nenasednu."
"Okamžitě nasedni, idiote, nic se ti nestane. Mám pro tebe helmu," vzal do ruky helmu a zvedl ji tak, abych na ni dobře viděl.
"Doufám, že ty máš taky helmu, jinak pojedu sám a ty si můžeš jít jednu koupit. Pěšky," usmál jsem se na něj hravě. Zadusil cigaretu a odhodil ji do koše, co stál opodál.
Protočil drze oči a ukázal na svou helmu. Zadní stranu jeho helmy zdobila lebka, mezi tím co ta moje byla jen tmavě modrá. Počkal, až se posadím za něj, dal mi poslední starostlivou radu: "Pořádně se mě drž."
Pak vzal moje ruce, položil si je na pas a sám si nasadil helmu. Nastartoval motorku a vyjeli jsme.
Držel jsem se jako klíště. Po pár minutách jsem ale trochu povolil, protože už mě bolely ruce, jak jsem si tiskl jednou dlaní tu druhou.

***
Cesta netrvala dlouho a až na pár Adamových provokací, které zahrnovaly náhlé zrychlení nebo předstírání, že selhaly brzdy, byla i relativně... no, v pohodě.
"Tohle je to místo, kam jsi mě chtěl vzít?" zeptal jsem se a posadil se ke stolu. Židle i stoly byly dřevěné a na stole leželo pár oranžových ubrousků. Adam nám oběma koupil kafé s balegem a posadil se naproti mně.
"Mhm, chtěl jsem projet motorku a vytáhnout tě ven na snídani," podíval se ven z okna. Ulici zahalenou ve tmě prolínalo světlo pár pouličních lamp.
"Nemůžeš za mě věčně platit, bagely zaplatím já," oznámil jsem mu a on se napil, než zase začal protestovat. Začínal jsem pochybovat, jestli existovalo vůbec něco, na čem bychom se oba shodli.
"Ale-" "Zaplatím já. Za oba, Adame, mlč, díky, přerušil jsem ho."

"Koho bereš na ples?" zeptal jsem se po chvíli. Ve tváři se mu objevil otrávený výraz.
"Tancovat do noci s partou opilých idiotů? Ne, dík, to se radši napiju doma, vykouřím dvě krabičky a zatancuju si na Davida Bowieho. Tohle prom-shit není pro mě, chodíval jsem tam jenom pro sex," odpověděl jistě. Na chvíli jsem sklopil pohled do svého šálku.
"Společný ples s McAlleyskou střední, kdo to vůbec vymyslel?" zeptal se do prázdna.
Neodpovídal jsem.
"Co je to, sunny?"
Naklonil hlavu tak, aby znovu přitáhl moji pozornost.
"Co? Nic, zamyslel jsem se," usmál jsem se a doufal, že mi to projde. Nevím, co to do mě vjelo, když jsem doufal, že by Adam mohl říct něco, jako že vezme nějakou populární holku, ale zatancujeme si spolu. Chápu, nikdy by se to nemohlo stát, kvůli tomu, že by se v očích lidí stal buznou, jako já. Taky kvůli jeho postavení, vlivu, blah blah. Stejně jsem doufal. Trochu.
"Koho bereš ty?" oplatil mi otázku. Zasekl jsem se a pomyslel si, sakra, koho beru já?
"Já asi pozvu Debbie," pokrčil jsem nezaujatě rameny a zamíchal obsah šálku.
"A s kým jde ten druhý," zamyslel se, než si vzpomněl na jméno, "Noah-kid?"

FLASHBACK
"Těsíte se na ples, kluci? Já šíleně!
" zaradovala se Debbie. Noaha i mě potěšilo vidět ty jiskry v jejích očích, když mluvila o prom night.
"Kdo tě pozval?" Zajímalo mě to.
"Vlastně mě jich pozvalo víc," zatvářila se provinile a koutkem oka se podívala na Noaha, "ani jednomu jsem ještě nekývla, je to hrozně těžké!"
"Kdo? Neříkej mi, že i ta holka, co tě pozvala na rande," popichoval jsem ji s úsměvem.
"Vlastně, pozval jsem ji já, protože Justina Granheima pozvat nemůžu," povzdechl si Noah.
"A Justin Granheim je...?"
Trochu jsem se ztratil.
"Justin Granheim je dvojče Louise Granheim. Louise mě pozvala na rande a Noah chce pozvat na rande a na ples Justina, který ale na ples pozval mě. Takže mě na ples pozval Noah a Justin. A pak taky Arthur, ale tomu jsem řekla, že ne, protože je slizký."
"Počkej, počkej," zadržel jsem ji, abych se zorientoval, "ještě jednou?"
"To znamená, že pokud odmítnu Justina, pokazím si příležitost získat po dlouhé době slušného přítele. Pokud ho přijmu, zradím Noaha, který chce zkusit sbalit Justina a chce jít na ples se mnou. A taky podrazím Louise a pokazím jejich dvojčecí vztahy," objasnila mi Debbie.
"To máš těžké," uznal jsem po chvíli přemýšlení o tom, jak to sakra funguje.
"Když jsme tak u toho, s kým jdeš ty? A s kým jde drsňák?"
KONEC FLASHBACKU"Asi s Debbie, sakra," povzdechl jsem si, "pokud teda nepřijme pozvání od Justina, ale to by si pak Noah i Louise mysleli, že je podrazačka..."
"Kdo je Justin a Louise?" zajímal se Adam. Jakoby ho někdy zajímaly teenagerské problémy.
"Justin a Louise jsou dvojčata. Noah chce pozvat na ples Justina. Ten pozval na ples Debbie a tu pozvala na rande Louise, která si myslí, že Debbie je lesbička. Noah místo Justina ale pozval Debbie, protože se kamarádí a kluci se navzájem na ples prostě nezvou. Když teď Debbie kývne Justinovi, sebere tím příležitost Noahovi a odmítne Louise, takže si oba budou myslet, že je podrazila."
"Přestal jsem poslouchat po první větě. Mají to kurva moc zamotané. Pozvi tu Debbie ty, jsi východisko. Ta žena je odmítne všechny, ty budeš mít své rande a oni už se nějak promíchají. Ostatně, ty musíš na ples, třeba vyhraješ korunu."
"Ha, ha, ha," zasmál jsem se falešně, "říká ten, na kterého holky čekají, až je pozve, porazí i McAlleyské nejhezčí kluky, vyhraje krále plesu a na cestě domů ještě někoho sbalí. Jestli nebudu mít rande, nepůjdu."
Adam chvilku mlčel. Vypadalo to, že přemýšlel nad něčím důležitým, a to nikdy není dobré znamení.

"Uděláme to jinak. Pokud půjdeš ty, půjdu taky, bereš? Vím, že chceš jít a problém není to, že bys neměl žádnou holku. Přemýšlíš nad těma debilníma idiotama a nad tím, co by ti mohli udělat."
Přikývl jsem. Měl pravdu. Vždycky mě dokonale prokoukl. Chtěl jsem na ples, všichni o tom vždycky mluvili, jako o nezapomenutelné noci. Nikdy jsem tam nebyl, protože mi do toho vždycky něco vlezlo. Jako freshmanovi mi záleželo víc na učení, než na plese, na kterém mě nechtěli. Pak jsem si zlomil nohu a po druhé se mnou nechtěla jít žádná holka. Teď to měl být můj poslední ples a já ho opravdu, opravdu chtěl zažít.
Adam se prý ukázal na obou, v druháku i ve třeťáku, ale po vyhlášení Prom King & Queen, zmizel s jedním z nich, ať už s Queen, nebo King. Nikdy jsem mu ty historky nevěřil, ale pak mi je někdo potvrdil a já začal trochu, opravdu jen trochu žárlit.
"A mimochodem," vytrhl mě z přemýšlení, "tentokrát se žádná noc s králem ani královnou nekoná. Asi. Mám vyhlídlého někoho, koho bych si chtěl získat."
Rozkašlal jsem se, protože překvapení to bylo tak velké, že jsem vdechl svoje kafe i s kouskem bagelu.
"TY chceš jít s někým do něčeho jako VZTAH?"
"Asi. Myslím," odpověděl nejistě, "je to jiné, složité. Není to, jakože přijdeš, máš sex a odejdeš. Nechci mít jenom sex."
Něco uvnitř mě se hnulo a necítil jsem se zrovna dvakrát příjemně.
"Oh-můj-bože," ujišťoval jsem se, "tys říkal, že nechceš mít JENOM...to?"
Adam se na mě zatvářil jako na blbečka a opřel si lokty o stůl.
"Myslím, jo, chci s ním mít... to tvoje to, ale je to někdo... někdo jiný. Nevím, proč se o tom bavím zrovna s tebou, jako bys mi mohl poradit," dopil svoji kávu a zamračil se, "fuck, co to melu, tohle je blbost. Nehodlám nikoho balit, lidi balí mě. Jedeme ke mně a pak teda do školy, pojď."
Nechal mě zaplatit za bagely a společně jsme odešli z kavárny.

***
*A-damn!
Po celém dni sakra moc nudných hodin, blbých keců učitelů a opět pár projetých testů se mi na rozvrhu konečně objevil trénink fotbalu. To byly moje poslední dvě hodiny. Při představě, že se domů vrátím až v pět večer, se mi zvedal žaludek. Po dnešku jsem byl vyčerpaný a nálada mi klesla pod bod mrazu. Čtyři písemky a dvouhodinovka fotbalu mě v tom jenom utvrdily.
"Pojďme na to, další banda idiotů," zahlásil jsem šeptem pro sebe a vrazil do šatny, kde právě kouč vysvětloval nové postupy na tabuli.
"A quarterback-"
Zrovna zaznělo něco o mně, když jsem dorazil.
"Quarterback Lambert, děkujem, že ses vůbec dostavil, ty lenochu!"
Kouč na mě řval přes celou šatnu. Přivřely se mi oči a podržel jsem si tašku na rameni, aby mi nespadla.
"Pane bože, to v téhle škole nikdo neumí mluvit normálně?" postěžoval jsem si a zašel dozadu ke své skříňce.
"Tři minuty, pak máte nástup, Lamberte! Ty speciálně běháš deset koleček a dáš si čtyřicet kliků za pozdní příchod!" zařval ještě hlasitěji. Myslel jsem, že mi praskne hlava. Rychle jsem se převlékl do dresu a vzal si do ruky míč.
"Mám ještě minutu, takže to není pozdní příchod!" vrátil jsem mu to pěkně hlasitě. To, že je kouč a že vypadal, že právě vylezl z časopisu playboye ještě neznamenalo, že bych se před ním chystal uhnout. Ostatní ano, já ne.
"O deset kliků víc za ty hloupé připomínky! Jdeme!"

Na hřiště zároveň s námi přišel ještě někdo navíc. Melanie v dresu roztleskávačky.
Všichni, včetně kouče, se na ni otočili a zírali na ni. Já si pro jistotu protřel oči, jestli vidím to, co to opravdu je. Melanie fucking Leavitt se dala k roztleskávačkám. William a jeho dvojka tupců začali s pískáním a chválením jejího zadku, pak se přidal zbytek družstva. Ona se na ně zářivě usmála, a když přišla dost blízko, promluvil na ni kouč.
"Leavittová, tvůj trénink dneska skončil. Motorky máš, pokud vím, ve čtvrtek, tak co tu chceš?!"
"Kouči, omluvíte na chvíli quarterbacka? Potřebovala bych si s ním promluvit, o samotě," mrkla na něj, "uklidíme za to šatny."
"No, když k tomu vyperete dresy, tak by Lambert snad nemusel běhat a klikovat," povolil.
Melanie slušně poděkovala a vedla mě zpátky do šaten.
"No tak, zlato, nabízí se ti i lepší, než Adam!" rozevřel ruce Shawn a ona nereagovala.

"Kdys to rozjela u roztleskávaček, princezno?" zasmál jsem se, když mě narazila do řady skříněk.
"Dávno, akorát uniformu jsem nechávala schovanou. Neměla jsem potřebu se s tím chlubit, na motocross jsem hrdá víc, než na tohle. Každopádně, to není důvod, proč musíme prát dresy a uklízet tu," protočila očima a stoupla si naproti mně. Začala mi rozvazovat šňůrku u kalhot. Sledoval jsem, co dalšího z ní vyleze.
"Přišlas pro sex? Právě mám trénink, mohlas mi zavolat," zasmál jsem se krátce, než mi došlo, že tohle myslí vážně.
"Dneska mě trenérka definitivně zvolila novou hlavní roztleskávačkou. Jsem nejpopulárnější holka na škole. Ty jsi jeden z mých dobrých kamarádů a shodou okolností i nejpopulárnější kluk. Quarterback. Kdybychom to dali dohromady, alespoň do konce plesu, stoprocentně vyhrajeme. Pak se můžem rozejít, samozřejmě," přejela mi nehty po podbřišku a já se zhluboka nadechl.
"Chceš pomoct vyhrát královnu plesu. Co z toho budu mít já?" přešel jsem rovnou k jádru věci. Podívala se mi do očí.
"Dobrý pocit," stiskla můj penis přes boxerky a usmála se, "a budeš králem."
"My už jsme král a královna, Mette," promluvil jsem klidně. Dost klidně na to, co mi dělala.
"Chybí nám jenom korunky," doplnila mě a zajela svou ruku pod moje boxerky.
Naklonil jsem se k jejímu uchu a zašeptal: "Máš je mít, královno."
Melanie se na tváři vytvořil vítězný úšklebek. Pak si klekla na kolena a začala pracovat na své části pomyslné dohody.

__
TEĎ MĚ NAPADLO SE KONEČNĚ PŘIZNAT: vždycky, když uvidím votes na první kapitole DS, škodolibě se zasměju a řeknu si "Další chudák"
:dd oops.

*mrk mrk*MATEPřečti si tento příběh ZDARMA!