dy muaj me vone

-Mateo! Eja , u beme vone per ne kishe sepse nusja do te vije pas pak!-thirri lorenco.

-Nuk e di Lorenco jam kaq i emocionuar.-i tha Mateo.

-Ne qoftese nuk vete Eda do te merzitet , do te zhdepi ne dru e di ti ka gjak shqiptari ajo.

-Aha po, erdha.-dhe u nisen per ne kishe.

Eda ishte motra e adoptuar e Lorencos, ajo ishte shqiptare me origjine.Te dy u njohen ne nje klub dhe kjo solli edhe takimin e Lorencos me Mateon.

Pas pak mberriten ne kishe , njerezit kishin ardhur.Salla ishte zbukuruar shume bukur dhe thjeshte.

Mateo pershendeti te gjithe dhe  u vendos ne vendin e tij ne altar.Njerezit u ngriten me kembe dhe kjo tregonte se nusja po vinte.

Shoqerueset do te dilnin perpara si gjithmone , dhe Lorenco ato po priste.Ai po perpiqej te gjente me sy Katian pasi ajo do te ishte njera nga shoqerueset bashke me bianken.

Ato kishin veshur te tera disa fustane ngjyre blu, ai fustan i tregonte edhe barkun qe po fillonte te rritej.

Tani ishte radha e nuses per te hyre brenda.Ajo hyri se bashku me mamane e Lorencos, pasi babai u kishte vdekur.

Nusja ishte bere magjepsese, tamam si nje mbretereshe.Ajo kishte veshur nje fustan te gjate te bardhe , zgjedhje qe e kishte bere se bashku me Katian .

Te dy ndodheshin ne altar dhe po shkembenin unazat.

-Pranoni ju , znj. Eda te martoheni me zt.Mateo?

-Po, pranoj.

-Pranoni ju zt.Mateo te martoheni me znj.Eda?

-Po, pranoj.

-Ju shpall burre e grua, mund te putheni.

Ata u puthen dhe njerezit ne kishe duartrokiten.-Urie cifti!-i uronin njerezit!

Tani ishte momenti qe te shkonin ne rezidencen ku do te zhvillohej edhe festa .Ciftet po qendronin sebashku .

-Tani eshte momenti i kercimit te motres me vellain.-dhe Lorenco me eden u pozicionuan ne qendren e salles.

Mateo ndenji pak dhe ftoi Katian ne nje kercim.

Te gjithe ishin te emocionuar nga ai kercim.

-Pra keshtu perfundoi historia jone?-tha katia mateos.

-Fund i lumtur se dime..Por historia sapo ka filluar..

-E vertete , asnjehere nuk e mendoja se keto gjera do te ndodhnin, un me nje familje pak me te madhe tani , ndersa ti i martuar.

-Po dhe me behet shume qejfi per kete gje.

-Edhe mua.

-Me falni mund ta ftoj zonjushen per nje kercim?-pyeti Lorenco Katian si xhentelmen.

-Sigurisht.

-Cfare thot bebushi?

-Thot qe babai eshte bere shum simpatik.

-Edhe mamaja, super si gjithmone.

-Faleminderit zoteri..

Dhe keshtu vazhdoi ajo nate feste dhe gezim.

  @EdaplakuPhone  te martova mi 

The mafia love  1 BY RESIRead this story for FREE!