Part 38

517 39 7

epilog

-Elior sot do ta ngas un makinen!-tha Ivan teksa merrte celesat e makines tek komodina e drunjte.

-Ne rregull se na i nxive jeten.-tha Eliori, dhe shkoi te vishte xhaketen e zeze prej lekure.

-Eja, nxito u beme vone per festen.-Ivan.

-Erdha , eja te shkojme.-Elior.

Mberriten ne festen , ne festat e tyre.Ata shkonin gjithe naten neper festa dhe rralle flinin ne shtepi.Merrnin me vete edhe kushuriren e tyre , vajzen e Edes dhe te Mateos , Pian.

Ata ishin netembedhjete vjec , ndersa Pia i mbushte sot te netembedhjetat.Ata te tre qendronin gjithmone se bashku , e asnjehere nuk ndaheshin.Ishin zbukuruar mjaft tani qe ishin rritur , dhe ndryshe i quanin edhe sekssimbola te shkolles.

Pia ishte nje vajze e embel dhe e bukur , por ne qoftese i thoshje dicka qe asaj nuk i pelqente ajo te pergjigjej mire.Kishte floke te shkurter me onde te medhaja dhe pak quka.Ndersa binjaket ishin bionde me trup mjaft te palestruar.

Ndaluan makinen para vendit ku festa do te zhvillohej.U pane per here te disajte ne pasqyre pasi i kushtonin shume vemendje lukut te tyre dhe  dolen jashte makines.

Ishin parne nje diskoje.Nje makine tjeter prane tyre ndaloi dhe nga aty doli Pia.Ishte bere vertet e bukur sot.Tani ata kishin per detyre qe te ruanin Pian nga ata trapat atje.

Ajo ndihej vertet e gezuar si dhe shume e vecante per dy binjaket Ivanin dhe Eliorin.Ata e donin si moteen e tyre , si gjene me te cmuar te tyren.

Prinderit e tyre gjithmone i lejonin te qendronin ne shtepite e njeri tjetrit dhe ata asnjehere nuk i ndanin .

Katia dhe Lorenco vazhdonin akoma ne mafian ruse dhe siciliane.Eda dhe Mateo bashkpunonin me ata te dy.Kaia qendronte  dhe jetonte se bashku me te fejuarin e saj ne nje shtepi prane tyre.

I fejuari i Kaias ishte edhe djali i nje pasaniku gjithashtu edhe mik i mire me Lorencon.Te gjithe ishin te ngushte me njeri tjetren.

-Pershendetje djema! -u tha Pia me zerin e saj te lehte.

-Hhaaha te thash Elior qe do te vishte fustanin e kuq!-tha Ivan.

-Oo Ivan cfare thua keshtu, i thuet njehere zonjushes sa e bukur eshte bere dhe me pas vazhdo me keto te tuat.-tha Eliori.

-Hhh Pia moj moterz e dashur je bere super e bukur .-tha Ivaan.

-Gjithashtu edhe un kam te njejtin mendim.Gezuar ditelindjen!-tha Elior.

-Faleminderit jeni shum te mire!Do ta djegim sot , mbusha edhe un tetmbedhjete sot!

-Le te filloje festa.

Muzika ishte ne kulm dhe sapo ata te tre hyne ajo u ul.Te gjithe duartrokiten per Pian.Ndersa ajo mbante ne fytyre nje buzeqeshje rrezellitse.

Muzika u ngrit serish dhe Pia,Ivan dhe Elior  shkuan tek zona vip,atje ku ata rrinin gjithmone.Pasi pine disa pije filluan te kercenin

.Ivan dhe Elior filluan te gjuanin mes atyre vajzave gjimnaziste.Ata ishin te suksesshem me femrat , por nuk para ata i afroheshin.Kjo ndodhte sepse Ivan dhe Elior i urrenin ato vajzat e "mira".Ata besonin ne dashurine e vertet ashtu sic kishte ndodhur edhe me prindderit e tyre.Ne fillim ishin cuditur me historine e prinerve te tyre  pak por me pas e kishin kuptuar se sa  ata duheshin.

Kercyen deri ne tre kenge dhe me pas ishte radha e surprizes per Pian.E moren dhe e vendosen ne qendren e klubit.Ne ate moment muzika u zeendesua me nje tjeter dhe nje projektor perball Pias u shfaq.

Ata te dy kishin pergatitur nje kolazh me fotografi dhe video per Pian.Kishin momente te bukura qe kishin kaluar se bashku.Ishte vertet emocionuese.Pia filloi te qante.Petale trendafilash roze filluan te binin nga larte dhe ishte vertet shume bukur.

Kur mbaroi surpriza te tre u perqafuan dhe me pas te tere filluan te kendonin kengen e ditelindjes.

-Shum urime per Pian!

Pas festes ata shkuan drejt e tek vendi i tyre i preferuar.

-E di qe shum shpejt kjo miqesi nuk do te jete kaq e madhe sa tani , sepse jeta eshte e tille por te shijojme keto momente.-tha Pia.

-Jam shum i lumtur .Si miqesia jone nuk ka.-tha Ivan.

-E vertet.-tha elior.

-tha elior

Oops! This image does not follow our content guidelines. To continue publishing, please remove it or upload a different image.

mbaroi dhe epilogu

Oops! This image does not follow our content guidelines. To continue publishing, please remove it or upload a different image.

mbaroi dhe epilogu

The mafia love  1 BY RESIRead this story for FREE!