Part 7

848 55 4

Festa kishte filluar.Te gjithe ishin veshur me rroba dhe aksesore mjaft te shtrenjta dhe dukeshin elegante.

Ne ishim rruges per tek vila tjeter e Mateos , ajo vile qe mbahet per festa te ketij lloj ose per gjera te rendesishme.

Kisha veshur nje fustan te gjate deri tek kembet dhe taka te kuqe.Floket i kisha lene leshuar me onde.

Makina ndaloi dhe shoferi deren .Sot shoqeruesi im do te ishte Luka, sepse edhe Mateo edhe Antoni kishin shkuar shpejt ne vile.

-Me lejoni , zonjushe.-tha Luka teksa me ndihmonte te dilja nga makina qe te mos pengohesha diku.

Me shume hijeshi kaluam permes turmes me njerez te rendesishem.Ata mund te ishin biznesmene ose mafioze.

Te gjithe  ngulnin syte  tek dera dhe shikonin se kush hynte.Ato vajzat bukuroshe i shoqeronin me sy drei tek vendet ku qendronin.

Mateo dhe Antoni qendronin duke biseduar me disa burra qe mesa dukej nga veshja ishin mjaft te rendesishem.

Un bashke me Lukan u afruam prane tyre.Sapo Mateo na pa neve ngeli me goje hapur(nga habia).

-Ohh moterz , qenke bere shume e bukur.

-Faleminderit Anton, edhe ti sdukesh keq.Shiko te gjitha femrat ty po te shikojne.

-Ne fakt po na veshtrojne te dyve.-kthehet Mateo.-dhe komplimente zemer dukesh mjaft mire.

-Faleminderrit.Me falni por tani duhet te shkoj bashk me shoqeruesin tim te pijme dicka.Apo jjo Luka im?

-Ahh po , sigurisht.

Luka ndihet pak ne siklet nga Mateo i cili po e veshtron i inatosur qe larg.

Un i afrohem Lukes dhe i peshperis dicka ne vesh, me qellim te nxehim pak Mateon.

-Luka je bere shum seksi sot.

-F-faleminderit.-thote ai.

-Zemer nuk e dija qe njerezit e mafias paskan turp .

-Kane , kane te vertetoj per kete.Edhe ti ke turp nga dikush.E di cili esht.

-Huh? E cili qenka.

-Mateo sigurisht.

-Mateo??

-Mos u nevrikos ai me tha.

-Ai??

-Po.

-Kam pper ta vrare , e perse duhet te kem turp nga ai un..-ugh do ta shohim Mateo mbremja eshte e gjate.

Pjesa eshte pak e shkurter dhe besoj se per nje jave nuk do te kete update.Uhh edhe dicka tjeter fotoja me posht tregon fytyren qe beri Mateo kur pa Katian, afersisht..hope you like it..

hope you like it

Oops! This image does not follow our content guidelines. To continue publishing, please remove it or upload a different image.
The mafia love  1 BY RESIRead this story for FREE!