-Une....une..

-Aaaaaaaaa..zemra ime vogel!!

-Mamiii !!

-Pse s'me the qe Kaia ishte ketu?

-Tani sapo erdhi.Nuk ishte e sigurt atje ku ndodhej.

-Ne rregull.

-Katia

-Po?

-Mos harro pyetjen qe te bera.

-Ehe..

-Mami kush eshte ky simpatiku ketu?

-B..babi yt.

-pse mami kam un nje babi?

-Po zemer ke.

-Juhuuu esht me i bukur se babai i Xhenes.

-Vogelushe.

-Ku ishe ti babi?

-Heh po punoja zemer e vogel.

-do rrish me mua ti tani?

-Po , nuk iki me te punoj do rri me ty vogelushe.Eja te luajme sepse mami eshte shum e lodhur dhe do flej gjume.

-Mire,-tha Kaia dhe shkoi te puthte Katian.

-Lorenco?

-po?

-Mund te me tregosh pak dhomen pasi korridoret ketu jane si labirit.

-Eja me ne.

Teksa ecnin ne korridorin qe thuajse nuk kishte mbarim Kaia u kapi doren te dyve dhe ecte e lumtur.Katia ishte gati te shperthente ne te qare.

Mberriti ne dhome , u shtri ne krevat dhe po mendonteper pyetjen qe Lorenco i kishte bere.

A e donte akoma Lorencon? A mos valle kishte rene serisht ne dashuri me mateon?

Teksa pyeste veten e zuri gjumi.

##

U ngrita nga gjumi dhe vura re se nje pale krah te vegjel me kishin mberthyer nga mbrapa.

U ktheva dhe me thene te drejten u cudita pak.

Kaia po me perqafonte dhe  e kishte zene gjumi , ndersa pak me tutje ishte lorenci qe kishte perqafuar Kaian.

Aty nuk mbajta me dhe fillova te qaja.Ate dashuri qe Kaias i ka munguar, ate dashuri babai, po e merrte serisht .

Nuk leviza nga vendi thjesht po i veshtroja.Ne mund te ishim nje familje e bukurnqs vuajtiet nuk do te na ndiqnin.

-Miremengjesi Katia.-tha lorenci.

-Miremengjesi?Pse kaq shum paskam fjetur?

-Ehe.

-Eja pak se duhet te flasim .-i thash un.

-Flasim me vone sepse tani dua te jem prane vogelushes sime kur te zgjohet.

Lorenco

I tregova te verteten Katias,me ne fund.Ajo nuk e priti keq dhe kjo ishte nje gje e mire.

Erdhi edhe Kaia vogelushja ime.Ishte si nje princeshe.

Pasi Katia shkoi te flinte un dhe vogelushja ime luajtem bashk.

-Babi , e di ceshte ajo xhena.ka nje arush te madh Tedi dhe e mban vetem per vete.Dua edhe un nje.

-Haha do te blej babi nje me te madh se arushi i xhenes.

-Babi do vemi tek mami?Me ka marr shum malli per te , dua te flem bashk.Do visht ti?

-S'e di .

-Babi te luteeeeeem.

-Ne rregull.

Shkuam tek dhoma e Katias dhe duke u rrokur me njeri-tjetrin pa zgjuar Katian na zuri gjumi.

jA dhe pjesa e gjate qe ju premtova.Btw thank you all for 3k readers tek Abel.Tani me duhet nje mendim i juaji per coverin e ri.

1.

2

Oops! This image does not follow our content guidelines. To continue publishing, please remove it or upload a different image.

2.

3

Oops! This image does not follow our content guidelines. To continue publishing, please remove it or upload a different image.

3.

3

Oops! This image does not follow our content guidelines. To continue publishing, please remove it or upload a different image.
The mafia love  1 BY RESIRead this story for FREE!