Erdhem nga varrezat dhe ndihesha shume e lodhur, nuk kisha fare fuqi per te qendruar ne kembe.Hapa deren e makines, dhe u perballa me vilen e madhe te Lorencos .

Ajo ishte me e madhe se vila e Mateos.Oh, Mateo kush e di se cfare eshte duke bere ai tani.Ndoshta eshte merzitur shume nga ngjarjet qe ndodhen , ashtu sic jam merzitur un.

Pyes veten a po kerkon per mua ai valle?A e ka marre malli per mua?

Tani do te me duhet te merrem me Lorencon dhe idiotesite e tij.Dua shume qe te jem prane vajzes sime ne keto momente.

Ajo eshte i vetmi njeri qe me ben te qetesohem.

-Katia cfare po mendon?Perse ja ke ngulur syte viles?

-Nuk eshte pune per ty se cfare mendoj un,ti sje askushi te me pyesesh mua se cfare po mendoj un , idiot.

-Mire ..ne duhet te flasim.-tha ai i qete.

-Mire?? Vetem kaq do thuash, mire.Cfare dreqin ka ndodhur me ty Lorenco?Ku eshte ai djali serioz dhe me nerva?Ku eshte ai djali i dehur qe me perdhunonte ,kur un mundohesha ta ndihmoja edhe pse e dija se dicka do te me ndodhte?Ku ?Ku eshte, me thuaj?

-Katia..

-Mos me thuaj Katia mua.Ku dreqin ishe zhdukur e tani shfqesh nga hici?Ne fillim me doje , me more puthjen e pare.Pastaj u martove me mua, e me pas nuk me deshe me .Pse?Pse dreqi Lorenco?

-Dreq, Katia do te ti tregoj te gjitha por jo ketu , eja ne zyren time.

-Une nuk vij gjekundi, me co tek Mateo.Me co ne shtepine time,vetem ketu jo , jo ne shtepine tende,jo prane teje.

-Eja Katia, te lutem mos me merzit.

-Pse po u merzite cfare do te me ndodhi?Do te me gjuash perseri?

-Jo , do te bej kete.

Hello njerez u riktheva un.Sapo kam postuar edhe nje liber te ri "Dy bote te kunderta"dhe ne qoftese nuk me pelqen do ta fshij .bye bye

The mafia love  1 BY RESIRead this story for FREE!