-Jo do bej kete.

E kapi prej beli dhe e ngriti ne ajer, te njejten gje qe kishte bere dhe Roma per ta cuar tek Lorenci.

Ajo ndihej e lodhur megjithese luftoi per disa momente te ikte nga krahet e tij,e la veten te lire.

Lorenci nuk u habit aspak, ai e dinte qe ajo ishte e lenduar dhe e lodhur si shpirterisht dhe fizikisht.

Po ecnin ne korridore te gjate , sa  qe rruga qe duhej te benin per ne zyren e tij harrohej lehte per te.

Ajo ishte e uritur , e uritur si dreqi.Kjo dallohej nga gumezhima qe barku i saj bente.Lorenci u kishte thene sherbtoreve me heret qe te pergatisnin dreken ne zyren etij.

Ai deshironte qe ajo te ishte serisht e tija, si dikur.Ai mundohej me gjeste te vogla te perkujdesej e ti tregonte asaj qe ai kishte ndryshuar ,shte me Lorenci i dikurshem. 

Hapi deren e zyres se tij dhe e uli katian ne nje prej divaneve dhe i coi ushqimin perpara.

-Pse dreqin po i ben gjith keto?

-Thjesht po te jap per te ngrene sepse kur te te them te verteten mund te te ndodhi ndonje gje.

-Si pershembull cfare?

-Te te bjeri te fiket.

-Me trego.

-Ha ushqimin.

Filloi te hante ngadale dhe ai vazhdonte ta shikonte.

-Mbarova , tani me thuaj.

-Ne rregull por eshte shum e komplikuar.

-Vazhdo.

-Me premto dicka.

-Cfare?

-Qe do te me degjosh deri ne fund.

-Ne rregull, vazhdo.

-Ne fillim kur erdha ne vilen tuaj , te veshtroja ty.Ti ishe shum e bukur dhe un rash ne dashuri me ty.

-E di, e di.

-Katia, me premtove qe do te me degjoje deri ne fund.Un po lidhja nje kontrate me babain dhe vellain tend, nje kontrate t erendesishme.

Ata e kuptuan qe un kisha rene ne dashuri me ty dhe vendosen te na martonin.Ne nje ane isha shum i lumtur pasi do te martohesha me vajzen qe doja.

-Ehe..me fal vazhdo.

-Pas dy javesh martese . babai  dhe vellai yt me shkaterruan.Ata me droguan dhe me ben nje njeri te tmerrshem.sa here un shkoja tek ata ata me alkolizonin dhe drogonin.E me pas te gjitha demet i haje ti.

-Perse e bene  kete?

-Per pushtet, si te thash ishte nje kontrate e rendesishme ne mes.Ata e dinin qe un te keqtrajtoja e perdhunoja, e kur moren vesh se ti ishe shtatezene ndaluan.Me jepnin vetem disa doza te vogla qe un te isha me i vetedijshem e mos e demtoja femijen.

-Ata vazhduan drei ne castin kur organizuan vrasjen time. fatmiresisht kusheriri yt Roma me shpetoi dhe me shpjegoi se cfare me kishte ndodhur.

-Kur ti shpetove perse nuk u shfaqe?

-Un isha i alkolizuar e droguar keq katia, mund te vdisja.Fillova te kurohesha me vite te tera, deri ne castin kur u shfaqa.Erdha serisht per ty dhe Kaian.

Pjese super e gjate ....

The mafia love  1 BY RESIRead this story for FREE!