Shkoi tek shtepia e vogel me tulla dhe u fut brenda.Ajo shtepi kishte qene e Antonios dikur.

Lotet i rridhnin neper faqe.U ngrit dhe filloi te shkaterronte cdo gje qe ndodhej aty. shkoi ne kuzhine mori disa gota dhe i theu ne murin perball.Raftet e pjatave i hodhi ne shesh. Me vazot e erezave theu xhamin e dritares.

Shkoi perseri ne dhomen ku ishte dhe filloi ta shkaterronte serish.Berrtiti me te madhe dhe me grushta kapte floket e saj te kafta.

Syte i ishin enjtur nga te  qarat dhe shpirti i ishte shkaterruar ashtu sic kishte shkaterruar ajo ate shtepi.

U ngjit lart ne katin e dyte te shtepise , ashtu e pafuqishme.Mberriti tek nje krevat i madh aty e u shtri, po qante.Po qante per dashurine e saj.Po qante per vuajtet qe kishte perjetuar qe nga dita e qe ishte martuar me Lorencon e deri me sot.

Per diten qe kishte marr vesh se babai i saj e kishte shitur, per diten qe Antonio vdiq, per diten kur mori vesh te verteten .

E ashtu qendroi duke qare e zuri gjumi.

Lorenco

Erdhem ne shtepi pak te lodhur , se bashku me Mateon.Kishim disa pune per te zgjidhur, ne lidhje me mafian.I torturuam disa bastarde qe tentuan te merrnin nje kamion me disa vajza.

U futa direkt ne dhomen time dhe fillova te nderrohesha , sepse i kisha premtuar Kaias qe do te luanim dhe mesii poo prisja.

-Lorencoo!!-ishte zeri i mateos qe po me therriste.

-Cfare ka ndodhur Mateo?Pse po berrtet?

-Katia..

-Cfare i ka ndodhur asaj?

-Ajo ka marr vesh per Bianken ,qe seshte e dashura jote dhe eshte larguar.

-Cfare?Kaia ku eshte?

-Eshte me Lejlen.

-Nga e mori vesh?Kush ia tha?

-Kishte degjuar Romen dhe Bianken ne dhome teksa flisnin.

-Rooomaaa!

Shkova menjehere ne koridor aty ku ndodhej dhe ai.-Ku eshte Katia?

-Ajo u largua, deshte te rrinte disa dite vetem.Mori makinen time , me ane te  GPS-se e gjeta vendodhjen e saj.Ja tek e ke.

-Ku eshte ajo tani?

-Tek pronat tona diku, ne veri.Eja te shkojme.-tha Roma.

-Joo. Ti do te rrish ketu, vet e bera gabimin , vet do ta ndreq.

Shkova menjehere drejt makines sime dhe u nisa.Ajo kishte rreth gjysme ore qe ishte nisur.Vazhdoja ta telefonoja.

-Numri qe po telefononi eshte i pa disponueshem per mo....

Dreq!Katia hape kete mu* telefoni.Po fillon te me cmendesh.

The mafia love  1 BY RESIRead this story for FREE!