-Katia , pranon te kerceshe me vellain tend?-pyeti antoni katian.

-Sigurisht vellacko.-tha ajo teksa drejtoheshin drejt pistes se kercimit.

Filluan te kerecnin vallezim dhe te bisedonin mes tyre.

-Katia ti e di qe per cdo gje mund te mbeshtetesh tek un dhe tek Mateo.

-Po e di , clidhje ka kjo tani?

-Un dua qe ti te qendrosh ketu , me Mateon.

-Cfare?? Anton ndihesh mire? Mos valle po me ndjek nga shtepia per te vazhduar jeten me ate bushtren qe ke si te dashur?

-Katia, nuk ka lidhje fare me Alinen, dhe kujdes me fjalorin.

-Lideri i mafias ruse , me thot KUJDES ME FJALORIN , qyqja.

-Mos nderro teme tani , gjithcka e rrotullon rreth Alines.

-Mire , mire do te qendroj vetem per pak kohe.Por akoma sme ke thene perse..

-Per sigurine tende dhe derjtimin e mafias ketu ne sicili.

-Aha , zv| liderja jote .

-po.

-Bukur.

-Katia .

-Po.

-Do te them dicka.

-heh?

-Dije se te dua , gjjithcka qe kam bere per lumturine tende.Mos me urre.

-Mir , e perse do te urrej un ty?

-Asgje , nejse.-tha ai.-Do ta marresh vesh nj dite.

-Mire.

Po shkoj te pi dicka.-tha ajo .

Shkoi drejt banakut , mori nje pije dhe doli jashte prane nje verandi te vogel izoluar nga zhurmat e festes.

Shikonte yjet dhe  nuk e dinte perse por ndihej keq.Nje lot i rrodhi ne fqen e saj te bute.Ngeli e shtangur.

Nuk dinte se cfare kishte .Fshihu lotin mbi faqen e saj .

Pas pak u degjuan dy te shtena.Mos , kembet po i dridheshin.

Shkoi me nxitim drejt vendit te festes dhe ..

Ja nje pjese tjeter ..Si po ju duket libri? E di qe do te me shani sepse pjeset kohet e fundit jane shume te shkurtra , por ju premtoj se pjesa tjeter do te jete e gjate.

The mafia love  1 BY RESIRead this story for FREE!