-Mateo?

-Katia?

-Dreq.Si je bere keshtu?-pyeti Katia e shqetesuar.

-Sic e shikon.-ia ktheu ai.

Brenda ne dhome ndodhej vetem Katia dhe Mateo.Me vone hyri edhe Lorenco ne dhome.

-lorenco ?

-Oh mateo, mik.-tha lorenci.

-Prit , ju njiheni?

-Po njihemi qe prej nje viti .U takuam ne nje klub nate se bashku me te dashuren e tij Bia..oh shit s'ja ke treguar..me vjen keq

-Hhhhhhh jo .Pra qenkeni dhe te dashur.

-Jo plotesisht.-tha lorenco i nervozuar.

-Ne rregull, ne rregull ti leme dashurickat e lorencos.Cfare ka ndodhur ketu?

-Shum e gjate.Ejani le te ulemi.-tha mateo dhe u ulen megjithse zyra ishte rremuje.

-Vazhdo.-i thashe un.

-Me sa duket Antoni ka paguar dike qe ta vriste por ne fund hoqi dore.Nje tjeter bande e kishte marr vesh per Antonin dhe keshtu e kishin rrugen e lire per ta qelluar.Keshtu antoni vdiq.

-Cfare ka paguar pe r te vrare veten, e me pas hoqii dore?

-Po , prandaj shkova edhe un ne Rome, disa nga njerezit e mij atje po hetonin.Prit se ka akoma.

-WTF.

-Te dyja mafiat ruse dhe ajo siciliane jane bashkuar.Tani ti je bosja e mafias Ruse, dhe ti na drejton tani.

-Cfare?Perse un?

-Sepse ne kishim bere nje marreveshje bashke me Antonin ishte qe ne kete marreveshje Rusia te kishte me shume influence se ajo siciliane.Ai te kishte vene ty ne krye te mafias ruse qe diten e marrevshjes qe beme.

-Dreq tani u mbush kupa.

-Ka akoma, ai te ka lene edhe nje leter.Merre.

Mora letren ne duart qe po me dridheshin.

Katia , tani qe po lexon kete leter besoj se un nuk jam me prane teje.Me fal per  gjithcka qe kam bere, sinqerisht.Lorenci eshte gjalle dhe besoj se tani e di kete gje.Me beso se per ty do te beja gjithcka .Nuk deshiroja qe te shkonte keshtu , por isha i detyruar, nga babai yne.E kam urryer gjithmone ate njeri , ne fillim na ndahu nga Mateo dhe me pas te shkaterroi jeten ty.Shpresoj te me falesh , edhe pse nuk e meritoj.Jeta ime mori fund qe diten kur jeta jote u shkaterrua.uroj te jesh e lumtur me familjen tende.ANTONI.

Filluan te me mmerreshin mend dhe ndihesha keq.

-Katia me degj..-degjoheshin zera te larget.

## 

-Zemra u zgjove?

-Kush dreqin je ti?

-Bianca.

-Cfare?

Dera u hap dhe hyri lorenco.Un po ja beja me shenje qe te me largonte Biancen.

-Nuk gjete ndonje te dashur tjeter ti kete bythmadhen more?

-Hahaha.Po ti qe ske lene me pleq pa shkuar.

-Qepe.

katia and bianca

katia and bianca

Oops! This image does not follow our content guidelines. To continue publishing, please remove it or upload a different image.

Oops! This image does not follow our content guidelines. To continue publishing, please remove it or upload a different image.
The mafia love  1 BY RESIRead this story for FREE!