-u bera baba.. u bera baba per here te dyte dhe me binjake..-therriste Lorenci me gezim teksa mbante njeren nga bebet ne krah.

-shiko sa te mire qe jane ..sa shume qe ngjajne.-tha Katia.

-Zonjusha Katia dhe Zoti Lorenco femijet tuaj jane mire dhe te shendetshem.-doktori.

-Faleminderit qe i solle ne jete mire doktor.-tha Lorenco.

-E kam per detyre zoteri..tani me falni por infermireret duhet ti marrin bebet qe ti kontrollojne dhe ti regjistrojne.

-Ne rregull.

-Pershendetje.Cilat do te jene emrat e ketyre vogelusheve?-pyeti infermireja.

-Ivan dhe Elior.

-Ti gezojne emrat.Tani babai duhet te vij ketu me mua qe te firmosi.

-Me duhet te shkoj zemer me pasdo te dal dhe tu them familjareve tane qe gjithcka ka shkuar mire .

-Ne rregull zemer.

Pasi mbarova  pune me regjistrimet dola jashte nga salla e lindjes tek ata qe kishin ardhur per te na takuar.Kishin ardhur thuajse te tere :Mateo me Eden,Roma me Bianken,Luka shoku i mateos, gjyshe Lejla dhe Kaia.

-U bera  serish baba njerez! - u tha teje i gezuar.

-Urime Lorenco!Si eshte Katia?-tha mateo.

-Faleminderit, tani eshte pak me mire.

-Ehh u bere prap me femije Lorenco..-tha Eda.

-Po , ne koken tende dhe te Biankes tani.-tha Lorenco.

-Ne koken e Biankes se un shtatezane jam.-u tha Eda pa e ditur se cpo thoshte.

-Cfare??-thane te tere te cuditur.

-Eda ?? Ti je shtatezane??

-Pp..po ?!-tha ajo.

-E sme ke thene mua, burrit tend?Qe kur e ke marr vesh?

-Po ja ska shume , dy muaj.

-E sa muajshe je ti?-pyeti gjyshe lejla.

-Dy e gjysme.Po ja kam haruar te te them Mateo, ma morre mendjen fare ne muajin e mjaltit.

-Ahh moj Eda , ahh.

-Ehh paskeni hyre te gjithe ne aksion juve na i meruat vajzat..kur ishim ne ne kohen tone pas dy vite martese duhet te beniim femije , po juve po i benkeni pa u martuar fare more.

-Hhaha e po sjemi ne ate kohen tuaj tani.

##

-Ahh ..Lorenco shko dhe veri ti ne gjume kesaj rradhe se jam shume e lodhur.

-Une?Ata duan mamane e tyre moj, si ti ve ne gjume un?Cohu vete edhe un jam i lodhur po aq sa ty.

-NGRIHU, ngrihu dhe shko veri pak ne gjume.

-Mire mire, e dashur .Heren tjeter shko vete.

Ai u ngrit te shkonte drejt dhomes ngjitur qe te vinte ne gjume grindavecin Ivan.E mori ne krahe dhe po i kendonte nje ninulle:

E dormi dormi più di una contèsa
to mama la regina
to pare 'l conte
to mare la regina de la tera
to pare il conte de la a-primavera.  

Katia qendronte tek pragu i deres dhe degjonte teksa kendonte Lorenco.Ai vertet bente pjese ne mafia ama femijet i adhuronte pa mas.Pasi bebushin e zuri gjumi u afrua prane Katias.

-Se dija qe dije te kendoje ninulla.-i tha Katia.

-Per femijet e mij bej gjithcka.

-Po per mua?

-Edhe per ty.Shiko cfare mrekullish me ke sjelle ne jete.

-Mami?-ishte Kaia.

-Po , zemer?Perse je akoma zgjuar?

-Mund te fle me ju sot?

-Sigurisht , eja.

The mafia love  1 BY RESIRead this story for FREE!