katia

-Kaia pasi te mbarosh mengjesin po te pret gjyshja Lejlaja.-tha Lorenco.

-Gjyshja ime eshte kjo?

-Jo , zemer .Ajo do kujdeset per ty.Babi te ka marr edhe Tedin e madh.

-Faleminderit babi.Mesi po pres tia tregoj Xhenes.

Ishim ulur ne tryezen e madhe dhe po hanim ushqim.Une nderkoh po ndihmoja Kaian me ushqimin.

Kaian me vone e mori gjyshja Lejlaja.(kjo lejlaja me kujton zyshen e gjuhes)

-Mund te flasim tani?

-Sigurisht.-ai u ngrit me kembe, mori peceten fshihu buzet ngadale dhe e vendosi ne tavoline.Per disa momente po e veshtroja dhe ia kisha ngulur syte.

-Mos me shiko me  ashtu se nuk e di se cfare mund te te beje.

-Cfa..cfare do te me besh.-u shokova pak nga ato fjal , ne kuptimin e keq.

-Jooo mos , mos e mendo ate gje.Nuk e kisha fjalen ne ate menyre, mund te te puthja do te te thoja.-tha ai duke shpjeguar i nervozuar.

-Eja te shkojme ne zyre .

-serish ne zyre.

-Pse u lodhe ti?

-Cdo bisede ne zyre e ben?

-Po , tani hajde te shkojme.

Mberritem ne zyre dhe un u ula perball tij.

-Tani me thuaj.-tha ai.

-Kush eshte Bianca?

-Ah , ajo ..epo..

-E kuptova.S'ka nevoj shpjegime .Dhe sa per punen e' Dashurise' e kam menduar tere naten.

-Pra e zgjodhe?

-Po.Mund te takohem me Mateon ,sepse jam shqetesuar dhe per te.

-Eja te shkojme.

Mateo

Jam shum i shqetesuar per Katian .Tani sapoo erdha nga Roma qyteti im i zemres , kam kerkuar kudo per te por asgje.

Pjesa me e veshtire ishte vdekja e Antonit si dhe letra qe ai kishte lene per ne.

Kam pothuajse tre dite pa gjum dhe ne goje skam futur asnje ushqim.Edhe ato k*r*at  nukk me ben pune , madje mora edhe tre, mir mir spo ju tregoj me teper.

Kam thyer gjithck kisha ne zyre dhe jam bere si mos me keq.Tre te burgosurit tane i vrava menjehere sapo hyne ne vile.

Dhe ja dera u hap serish per te me bezdisur mua.

-Mateo?

-Katia?

lorenco vs mateo

lorenco vs mateo

Oops! This image does not follow our content guidelines. To continue publishing, please remove it or upload a different image.

Oops! This image does not follow our content guidelines. To continue publishing, please remove it or upload a different image.
The mafia love  1 BY RESIRead this story for FREE!