Pasi kishin kaluar nje mbremje te lodhshme ata vendosen te flinin ne mengjes.Eda mund te kujdesej per bebushat ndersa Mateo te luante e te mesonte njekohesisht per femijet.Te gjithe argetoheshin me binjaket.

-Mateo shiko sa te vegjel qe jane!-tha eda.

-Dy djalosha te vegjel qe kur te rriten te behen te medhenj.-tha mateo.

-Qe te mbrojne vajzen tone!-tha eda dhe vendosi duart tek barku i cili ishte rritur paksa.

-Mos me thuaj qe ke marr vesh edhe gjinine e bebit?!

-Hmm pooo.

-Moj perse nuk me thua mua ti , se kete se kuptoj un?

-Epo e kam nga shtatezania , harroj shum shpesh keto kohe.Qe kur jam martuar me ty ndihem shum ndryshe.

-Si ndryshe?-pyeti ai.

-Hmm si te ta shpjegoj, nuk ishe personi i pare qe kam dashur kam qene ngaterruar me nje rus,por e lashe.Ai donte nje vajze tjeter , ndersa tani ti me do dhe te kam prane.Jam e lumtur per kete.

-Edhe un per ty.

#

-Me ne fund pak qetesi dhe paqe.Ata te dy jane me te vertet camarroke.-tha lorenco teksa u shtri prane Katias.

Ishte mengjes keshtu qe kaia ishte ne shkolle.lorenco u afrua prane Katias dhe e perqafoi rreth belit.Ndersa ajo u zhyt ne kraharorin e tij dhe e puthi prane zemres.

-Ajo zemer eshte e tera e jotja e shikon si rreh si e cmendur kur ti je prane meje?Ti je zemra dhe pafundesia ime.

-E di.Le te fleme keshtu sot , te perqafuar .-dhe ajo e shtrengoi me fort rreth vetes mesa fuqi qe kishte, edhe pse ishte pak qesharake ne lidhje me forcen qe ai deshironte dhe po e perqafonte.

*

-eja katia , lorenci po te pret ne katin e poshtem, nxito!

-Mire, mire po perse me veshet me kete fustan?

-po talesh me mua ti tani , ky as nuk krahasohet me fustanet e tua te hapura.Tani na u ktheve ne nje mama te ndergjegjshme?

-Jo moj jo, me tregon gjoksin e madh , imagjino cdo me bej Lorenco kur te me shohi.Ka per te me grisur rrobat dhe ka per te me bere peerseri nene per here te katert.

-Hhaha shko moj shko se dota paralajmeroj un.-tha eda    

Zbriti posht dhe u perball me shikimin e Lorencos, shikimin pervers te tij , ate epshor..Ajo po zbriste posht nga shkallet me kujdes.Shtatezania me binjake e kishte shendoshur pak por trupi I bukur tek ajo nuk kishte ikur.E bukur si gjithmone ,si ne castin kur u njohen.

-Je gati per kete darke zemer?

-Gati sot dhe gjithmone me ty...

-perpara se te niseshim desha te te them disa fjale.

E mban mend njohjen tone te pare, ku mund te shikoheshim nga larg e me pass flisnim ne fshehtesi vetem?Ne mund te flisnim per ore , e ore te tera per te ardhmen tone..qe te binim ne dashuri PERGJITHMONE?Ne akoma jemi se bashku deri ne pafundsi...Te dua.

-Te dua.

fund

Heyy people ky ishte fundi i vertet .Faleminderit per +3400 reads  dhe mbeshtetjen per te shkruar kete liber.Falenderoj:

iljena

  jsvams  

migena hasani

adelajda1

edaplakuphone

eiieshima

Danny_neli

nerti1509

juledatushi

shqiipe12

roela kila

erda gjishti

..e shume te tjere qe mund ti keme harruar..Faleminderit , lots of love from resi...ky ishte pjesa e fundit por libri mund te vazhdoj me epilogun...

The mafia love  1 BY RESIRead this story for FREE!