| Shkoi me nxitim drejt vendit te festes dhe pa qe ishte bere nje rremuje e madhe.

Bosat mbanin ne duar arme dhe bodygard-at ndodheshin aty te shperndare.Femrat berrtisnin me te madhe , dhe shume shpejt disa njerez po largohshin.

U afrova prane tyre dhe cte shihja.Antoni.Mos .Ai ishte i plagosur ne disa vende ne trupin e tij muskuloz.

Qendrontte aty i shtrire ne dyshemene e akullt teksa me veshtronte mua.

Mateo berrtiste si i marr per ndonje mjek , dhe pak nga pak vendi u boshua.

-Kat..Katia-Antoni po perpiqej te fliste.

Lotet filluan te me rridhnin neper faqe dhe kembet spo me mbanin me.Ndihesha shume keq sepse nuk kisha pare kurre vellain tim ne ate gjendeje.

-Anton ,-thirra mes lotesh.-Mateo kush dreqin ia beri kete gje vellait tim,, kush?-tani po i drejtohesha Mateos.

-Katia..te lut..te lutem me degjo, un e dija se kjo gje do..do te ndodhte , Mateo s'ka faj.Vec dije me fal , dhe te dua.

-|-

Ne ato momente Antoni po mbyllte po mbyllte syte .Dyshemeja ishte mbushur plote gjak .

Katia berrtise dhe therriste me te madhe emrin e te vellait.Mateo qendronte i shtangur duke shikuar ata te dy, njeri i pajete , ndresa tjetra e pafuqishme per tu perballur me realitetin.

Vertet kishin vrare shum e asnjehere nuk u ishte dredhur qerpiku, por teksa shikonin njeriun e dashur te pajete, te vrare nga disa te tjere nuk rezistonin dot.

Antoni miku i pare per Mateon , ai i cili edhe pse ishte nje vjec me i madh , ai qe nuk u dorezua kurre per miqesine e tij pasi prinderit e tyre nuk donin , tani vdiq.

Katia ndihej shume e lenduar , e tani nuk e dinte se cfare do te ndodhte , shtrengonte trupin e pajete e qante.

Fustani dhe floket  i  ishin prishur, nga ajo mbremje magjike u kthye ne nje mbremje e zeze.

Duart i dridheshin dhe ze nuk kishte te fliste, vazhdonte te qente me ngasherim.

Mateo perpiqej ta largonte nga Antoni , por ajo s'mundej.Ajo nuk e pranonte vdekjen e te vellait edhe pse keshtu e kishte jeten bota e mafias.

Nuk mundej te ngrihej dot , e u perplas rende ne kraharorin e Mateos duke qare .Ai perpiqej ta qetesonte, derisa gjithcka e saj u vesh pas nje dhimbje te madhe pas koke.

Cfare mendoni se do te ndodhi ne vazhdim? Po mendojte shkruaj dhe nje liber tjeter dhe shpresoj te jete pak ndryshe se librat qe kam shkruar,pres mendimin tuaj.

The mafia love  1 BY RESIRead this story for FREE!