Dashuria ne mafia nuk ka asnjehere fund te lumtur, keshtu mund te ndodhte edhe me ata.Asgje nuk ishte e sigurt, ja edhe perse ata ishin te shqetesuar.Shqetesim te cilin e mbanin perbrenda dhe nuk ua shperhnin nejri-tjetrit.

Mateo dhe Eda kishin shkuar ne muajin e tyre te mjaltit ne qytetin e dashurise ne Paris.Lorenco dhe Katia po shijonin frytin e dyte te tyre te dashurise.Ai po shijonte cdo cast me familjen e tij te bashkuar se fundmi.

Te dy ishin te kujdesshem dhe te lumtur.Kaia ishte e llastuara e familjes dhe me e perkedhelura.Dashuria e saj per Lorencon ishte e madhe edhe se ajo nuk e kishte prane gjate femijerise , gjate 5 viteve.

Roma dhe Bianka ishin shperngulur ne nje shtepi te vogel luksoze ne ne ishull dhe ishin fejuar.

--

-Mami nuk me pelqejne keshtu floket..-tha kaia

-Zemer por i kishe shume bukur pse i prishe.

-Mami sot do shikojme bebin qe ke ne bark duhet te behem e bukur un..

-Ahh moj zemer.

-Zonjusha dhe zoterinj te vegjel ejani se u beme vone per tek gjinekologu.-tha lorenco

-Jemi gati le te shkojme.

====

-Zonjusha katia jane binjke , urime!

-binjake?O zot i madh jam shume e emocionuar!

-Kaia , do te behesh me dy motra ose vellezer!

Te gjithe ate dite ishin shume te gezuar, dy miq te vegjel  do te vinte ne familjen e tyre.Katian e mbanin shtrire ne divanin e dhomes ku kishin organizuar nje feste.Ajo kishte disa probleme dhe per disa dite do te qendronte e shtrire.Lorenco ishte bere me krahe se bashku me Kaian.Familja e tyre megjithse nuk kishin mundesi te ishin aty po festonin duke u pare nga skype.

-aaaaaaaaaaaa..

-Katia?Cfare nddodhi ndihesh mire?

-Bebet  po levizevizin  shikoje pak ..

-O zot sa magjepsese , eshte normale kjo?

-Natyrisht qe eshte normale, preke pak.

Sapo Lorenco vendosi  doren tek barku i Katias dhe Kaia koken atij i doli nje lot nga syte..ishte teper emocionuese.Ata akoma nuk i dinin gjinite dhe iu duheshin te prisnin pak.

The mafia love  1 BY RESIRead this story for FREE!