EV ARKADAŞI •ARKADAŞIM EŞEK•

10.9K 873 766
                  

Selaamss!

Biraz kısa bir bölüm biliyorum ama diğer bölümün devamı olduğu için böyle. Gerçi uzun da olsaa kısa da olsa yorum sayılarımız değişmiyor xnldnddlndldkd

Verdiğiniz oylar ve yaptığınız satır arası yorum sayıları bölümlerim geliş hızını ve uzunluğunu belirler. Keyifli okumalar!

Pusat, sahneye yeniden çıktığında gözleri güzel sevgilisini aradı ama onu bıraktığı yerde göremedi. Söyleyeceği şarkıyı o olmadan söyleyemezdi. Kalabalık onu sabırsızlıkla beklese de sahneye geç çıkacak, Dolunay'ın gelmesini bekleyecekti.

Bakışları Fatih'e kaydığında Fatih başını kaldırıp yan tarafı, kurulan yiyecek çadırlarını gösterdi. Pusat, obur sevgilisinin acıktığını düşünürken sahneye çıktı ve mikrofonu çıkartıp eline aldı.

"Beklettiğim için özür dilerim ama sıradaki şarkıyı söylememi kız arkadaşım özellikle benden istedi. Sanırım kendisi bir şeyler almaya gitmiş. O gelene kadar birkaç dakika bekleyelim lütfen." Kalabalık grubun bir kısmı homurdansa da diğer kısmı bu tatlı çifte imrenerek baktı. Pusat, genişçe gülümserken, "Bebeğim, beni duyduysan hızlı ol lütfen. Bizi linç etmelerini istemiyorum."

Pusat, sabırla Dolunay'ın gelmesini beklerken Fatih olduğu yerden yükseldi ve boncuğunun gittiği yere doğru baktı. Onu görememek içine kurt düşürse de kalabalık arasında küçük bedeniyle kaybolup yolunu bulamamış olduğunu düşündü. Umarım bu kalabalığın arasında ezilmezdi.

Keşke onunla gitseydim diye içinden geçirse de birazdan geleceğine inanıyordu. Onun saf âşık hallerini gördüğünde birkaç dakika yalnız kalmaya ihtiyacı olduğunu düşünmüştü.

Dakikalar geçtiğinde Dolunay'ın gelmemesi kalabalığın hamurdanmasına sebep oldu. Her geçen dakika homurdanmalar yükseliyor, eğlencenin devam etmesini belli ediyordu. Pusat, kaşlarını çatarken "Dolunay..." diye mırıldandı. "Senin için Arkadaşım Eşek söyleyeceğim sevgilim. Neredeysen ses ver lütfen."

Dolunay ortaya çıkamadığında Pusat kaşlarını çattı? Nereye kaybolmuştu bu kız?

Onu bekleyenleri umursamadan sahneden indi. Arkadaşına sahneye çıkması için işaret yaparken bakışlarıyla etrafı taradı ama kalbinin atışını hızlandıran küçük kadını göremedi.

Bu onu endişeyle boğarken sakin olmaya çalıştı. Kalabalığı ve onu tebrik edenleri duymadan arkadaşlarına ulaşmaya çalışırken ellerini Fatih'in koluna yasladı.

"Dolunay, nereye gitti?"

Fatih, Pusat'a çadır tarafını gösterdi. O da en az arkadaşı kadar endişelenmişti. Onu yalnız bırakmaması gerekiyordu. Pusat, Dolunay'ı onlara emanet etmişti.

EV ARKADAŞIHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin