EV ARKADAŞI •FUTBOL MAÇI•

24.4K 1.5K 789
                  

Selaamss!

Oy ve yorum sınırı geçilmediği için kaldırdım. Bölüm günleri belli değil, ne zaman yazarsam o zaman yayımlayacağım. Sınavlar yaklaşıyor ve ben bir öğrenciyim. Çalışmam gereken derslerim var. Lütfen yeni bölümleri sormayın.

Keyifli okumalar!

"Ne yani? Ceyda teyzem Pusat ile yaşamana hiçbir şey demedi mi?" Çağla, dudakları aralanmış bir şekilde bana bakarken ona başımı onaylar anlamda sallayıp soğuyan kahvemden büyük bir yudum aldım. "Biraz öyle oldu ama Pusat yanımda olduğu için fazla tepki vermediğini düşünüyorum. Pusat'ı onunla tanıştırmasaydım bu tepkileri vermezdi." derken bakışlarımı bahçede gezindirip o grubun derslerinden çıkıp çıkmadığını anlamaya çalıştım. Hâlâ bahçeyi birbirine katmamışlardı. Sanırım dersleri devam ediyordu.

"Bence bu durum, Pusat ve senin ilişkine de bağlı. Pusat dışarıdan bakılınca güvenilir ve eli-yüzü düzgün bir arkadaş gibi duruyor. Teyzem de senin saf olduğunu yakından bilen biri. Bu durumda, bir anne olarak hayatına alacağın arkadaşlarının saf ve beladan uzak tiplerin olmasını ister. Bu isteğe göre rol model olan Pusat, gayet uygun!"

Çağla, yaptığı analizi benimle paylaşırken ona göz devirip ters ters baktım. "Beni bu duruma düşüren sensin Çağla! Pusat'ın verdiği akıl sayesinde seni korumuş olabilirim ama başıma kötü bir şey gelsin, işte o zaman düşünmeden yakarım seni!" derken ne kadar ciddi olduğumu bilmiyordum. Fazla sinirlenen ve kızan bir yapım yoktu. Çağla da beni yakından tanıyor olunca inanmayabilirdi. Pusat'ın dediği gibi Angry Birds'e benziyor olabilirdim.

"Pusat'a yakından teşekkür etmem gerekiyor desene! Belki beni kurtardığı için ona lahmacun bile ısmarlayabilirim..." Çağla, kendi kendine düşünürken kaşlarımı kaldırıp ona baktım. O kadar olayın içinde ne lahmacunundan bahsediyordu?

"Ne lahmacunu ya? O kadar şey olmuş hâlâ lahmacun diyor... Hem sen önce borcunu öde!"

Çağla'ya çıkışmama engel olamazken onun bakışları bana yavaş yavaş kaydı ve şirince sırıttı. "Fatih ve Pusat lahmacuna bayılır. Hemen hemen tüm üniversite biliyor bunu. Hatta hatırlasana! Pusat'ı bahçede gördüğün ilk gün Fatih ile kavga ediyorlardı. Kavgalarının sebebi ortaya çıktı!" Çağla, öğrendiği şeyi heyecanlı heyecanlı anlatırken kaşlarımı havalandırıp ona baktım. Pusat'ın en sevdiği yemeğin lahmacun olduğunu yeni öğreniyordum ama asıl takıldığım nokta bu değildi. Onları gördüğüm ilk gün bahçede kavga edip koşuşturuyorlardı. Bunun sebebini öğrenmek istiyordum.

"Niye kavga ediyorlarmış?" Meraklı meraklı Çağla'ya bakarken Çağla elindeki kitabı heyecanla çimenlere bıraktı ve kıpırdanarak bana döndü. Dedikodu seven bir kuzen bazen işime yarayabiliyordu. "Üniversiteden bir kız, Fatih'e teklifte bulunmuş. Eğer Pusat o kızla yemeğe çıkarsa o kız, Fatih'e istediği kadar lahmacun ısmarlayacakmış. Fatih, bu teklifi duyunca Pusat'a sormadan anında kabul etmiş. Pusat da bunu sonradan duyunca Fatih'in üzerine yürüyüp ona kızmış işte. Zaten kavga ederlerken gördün onları!"

Çağla'nın anlattıkları karşısında ne diyeceğimi bilemedim ve susmayı tercih ettim.

Onları tanımadan önce bu olayı dinlemiş olsam, Fatih ile dalga geçer ve bir lahmacun uğruna arkadaşını satmasına inanamazdım ama onları tanıyordum.

Fatih, lahmacun için en yakın arkadaşını pazarlayabilirdi.

"Kız kimmiş, onu öğrenebildin mi?" derken bakışlarımı yeniden kuzenime çevirdim. Pusat ile yemek yiyebilmek için Fatih'i ayartan kişiliği merak etmiştim. Gayet zekice bir yöntemdi ama Pusat manken değildi. Kullanabileceği aklı vardı. Fatih'in demesiyle o kızı yemeğe götürmezdi. Götürür müydü?

EV ARKADAŞIHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin