EV ARKADAŞI •TANITIM•

91.4K 2.4K 1.3K
                  

Selaamss!

Ben geldim, özlediniz mi?

Medya kapağımız ve tanıtım videomuz. İzleyemeyenler varsa aşağı bırakıyorum.

Başladığınız tarihi buraya bırakabilirsiniz.

EV ARKADAŞI TANITIM

Elimdeki çikolata parçalı kurabiyeyi dudaklarımın arasına götürürken merakla kampüste koşuşturan ikiliyi izledim ve yanımda, telefonuyla uğraşan kuzenime döndüm. Benimle ilgilenmeyip abim Emreyle konuşması, göz devirmemi sağlarken yeniden önüme döndüm ve toplanan çiçekli elbisemi düzelttim.

Bakışlarımı, kampüste hâlâ deli danalar gibi koşuşturan ikiliye çevirirken ağzımdan kaçan kıkırtıya engel olamadım. Uzun boylu, siyah gür saçlı ve fazlasıyla beyaz tenli koşuşturan çocuk; kıvırcık saçlı, ona göre biraz kısa ve açık ten rengine sahip çocuğu yakalamış ve koltuk altına sıkıştırarak yere yıkmaya çalışıyordu.

"Ulan pezevenk! Ben sana demedim mi, o kızı bir daha yanıma getirmeyeceksin diye!" Fazlasıyla net, sinirli ama bir o kadar da bariton çıkan sesi, anında ilgimi çekerken, merakla onun gücüne karşı gelemeyen kıvırcık saçlı çocuğa baktım. "Pusatcığım, eğer onu seninle tanıştırırsam bana lahmacun ısmarlayacağını söyledi ve bilirsin; ben lahmacuna bayılırım!"

"O lahmacunu dürer büker senin göt-" Onların atışmalarını pür dikkat ve gülerek izlerken, esmer ve beyaz tenli çocukla aniden göz göze geldim. Karamel rengine sahip gözleri, benim yeşil gözlerimle buluşurken irkililerek yanımda oturan kuzenimin kolunu tuttum ve parmaklarımla sıkıştırmayı ihmal etmedim. "Ne oldu?" Kuzenim, fazlasıyla meraklı ve şaşkın sesiyle bana bakarken öylece bakakaldığım yere başını çevirdi ve meraklı bakışlarını, bize bakan ikiliye fırlattı.

"O da kim?" Fısıltıma ve merak dolu sesime engel olamazken bize bakan ikili hâlâ önüne dönmüyor, öküzün trene baktığı gibi bizi inceliyordu. "Şu an saçı başı dağılmış orangutana benzeyeni mi soruyorsun, yoksa yanındaki kol kasları gerilen yakışıklıyı mı?"

"Tam olarak o kol kasları gerilen yakışıklıyı!" Fısıltılı, bir o kadar da heyecanlı çıkan sesimle bakışlarımı kaçırırken farkında olmadan geçirdiğim tırnaklarımı kuzenimin kolundan çıkardım ve ilk haftadan ismimin 'sapık' diye manşetlenmemesi için önüme döndüm.

"Pusat Dağdelen..." Kuzenim, telefonunu elinden bırakırken bütün dikkatini bana verdi ve fısıltıyla ismini bana bahşetti. Pusat Dağdelen...

"Seninle aynı bölümde okuyor ama iki dönem üstün ve çok efendi bir çocuk. Herkes tarafından seviliyor." Çağla'nın yaptığı açıklamayla bakışlarım tekrar ona kaydı. O, artık olduğu yerde dikimiyor ve kendi çapında kalabalık olan arkadaş grubuyla oturuyordu. Başı dönüp bakışları yeniden bana çarparken hızla önüme döndüm ve yakalanmanın verdiği utançla dudağımın kenarını dişlerimin arasına aldım.

"Niye sordun, dikkatini mi çekti?" Çağla'nın ima dolu fısıltısı beni utandırırken başımı hızla iki yana salladım ve oturduğum yerden doğrulup aceleyle birkaç adım attım. "Hayır, çekmedi!" Mırıltımla ondan uzaklaşırken koluma taktığım saate baktım ve gerçek olmayan bahanemi sundum.

"Dersim başlamak üzere, görüşürüz!" Çağla'ya seslenirken yere oturmuş olan grubun yanından aceleyle geçtim ve kendi amfime doğru adımladım. O sırada gözüme çarpan panodaki duyurulara bakarken duraksamama engel olamadım. Ev arkadaşı arayan bir sürü ilanla karşılaşırken şaşkınlık, biraz da sevinçle telefonumu çıkardım ve ilanları bir bir fotoğrafladım.

"Ev arkadaşı mı arıyorsun?" Arkamda duyduğum sesle sıçrarken korkuyla birkaç adım geriledim ve bana gülümseyerek bakan Pusat Dağdelen'i gördüm. Kalbim, tüm hızıyla çarparken benim bu korkmuş halime güldü ve birkaç adım atıp eliyle ilanlardan birini işaret etti. "Eğer öyleyse bu ilana özellikle bakmanı öneririm."

Onun parmağıyla işaret ettiği kâğıt parçasına bakarken yazan isime ve yanındaki numaraya baktım.

Pusat Dağdelen
05*** *** ** **

Uyarı

Kitabımda küfür, argo ve cinsel içerik bulunacak. Rahatsız olacak arkadaşlarımı uyarıyorum. Saygı çerçevesinde eleştiriler yapmayacaksanız okumayın.

Yazar Hesabı: lilesdeniz

Parodi Hesaplar:

Dolunay Eren: doluunayeren

Pusat Dağdelen: pusatdagdelen_

     
   

EV ARKADAŞIHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin