~14~

1.2K 114 3
                         

Dnes bylo vše jinak. Harry se rozhlédl a zjistil,že je v kleci. Přes mříže viděl něco,co se podobalo promítacímu plátnu. Zmateně se rozhlížel a hledal Voldemorta. Vždy se ukázal. Náhle kolem klece začalo hořet. Po chvíli se Harrymu špatně dýchalo a bylo mu nesnesitelné horko. Měl pocit,že se uvaří. To co se podobalo promítacímu plátnu jím ve své podstatě bylo. Nejprve se ukazovaly všechny hezké zážitky Harryho života a pak se obraz změnil. Mrtví rodiče,mrtvý Cedrik,mrtvý Sirius. Zase změna. Ron pověšený za ruce v nějakém žaláři a postava v kápi bodající do jeho těla znovu a znovu,Hermiona ležící v kaluži krve s rozervaným hrdlem,Molly Weasleyová....
"Už dost! Tak to ukonči! Slyšíš?!"
Harry se choulil v klubíčku mezi plameny a tiše plakal. Vedro už bylo na neúnosné hranici a hrůzné obrazy nepřestávaly.
                            ******
Snape vyměnil Harrymu obklad a seslal na něj chladící kouzlo. Nic však nezabíralo a horečka stále stoupala. Stočil zrak zpět ke knize v níž doufal,že najde odpovědi. Základ měl,ale potřeboval najít způsob jak Pottera zbavit utrpení. Otočil stránku a začetl se.
Dvě duše stejného mínění mohou sdílet jedno tělo v naprosté harmonii. Jiný případ ovšem nastává,když se cizí duše do těla dostane násilně. Ta jest podrobena smrtící bolesti a z těla vyhnána. Velmi často se však stává,že se z duše odtrhne část duše,která je schopna samostatně myslet a jednat. Tato část se větřinou pře v mysli hostitele o prvenství. Lidé,kterým se toto stalo většinou zešílí a stává se z nich živý viteál. Jediným možným způsobem jak tomuto zabránit....
Severus odtrhl oči od knihy a vyskočil na nohy. Harry se choulil do klubíčka a po tvářích mu stékaly slzy. Horečka dosáhla smrtelné hranice.
"Pottere musíte se vzbudit!"
Snape s Harrym třásl,ale mladík dál spal.
"No tak Harry! Jen se vzbuď a přejde to!"
Žádná reakce. Severus tedy vytáhl hůlku a namířil na Harryho.
"Legilimens!"
Opět se ocitl v Harryho mysli. Tentokráte před ním nestála zeď,ale všude zuřil požár. Žadné myšlenky ani vzpomínky,jen oheň. Pokusil se přenést myšlenku na probuzení do centra požáru. Pak mladíkovu mysl opustil a vyčerpaně se posadil zpět na židli. Chlapec se přestal třást a horečka začala pomalu klesat. Snape si protřel unavené oči a aniž by si to uvědomil usnul. Vzbudil ho až jemný dotek na rameni.
"Pane profesore?"
Rozespale se rozhlédl a uviděl Grangerovou.
"Grangerová! Co tady děláte? "
"Chtěla jsem se jen podívat na Harryho, ale vy jste vypadal,že nejspíše spadnete ze židle. Jestli chcete,tak ho pohlídam a vy se jděte vyspat."
Severus se na ni chvíli díval v pokušení její nabídku příjmout. Nakonec však zakroutil hlavou.
"Děkuji Grangerová,ale rád bych s Harrym mluvil až se probudí."
Hermiona taktně přešla mlčením,že nepoužil na Harryho příjmení.
"Víte něco nového?"
"Ano i ne. Zatím vím jen,že je nějaká šance na záchranu."
Harry se na posteli pohnul a Hermiona raději odešla. Nevěděla zda by uvítal její přítomnost.
"Už zase zde nocujete pane?"
Potter se snažil chovat nenuceně,ale letmý úsměv ho prozradil. Severus si toho všiml a lhal by,kdyby tvrdil,že ho to nepotěšilo.
"Jak se zdá,tak vás nemohu nechat bez dozoru. Víte co se dělo?"
Harry sklopil oči,aby se nemusel na Snapea dívat.
"Nejspíš nový způsob mučení."
"Ne. Ten oheň jste vytvořil vy. Něco způsobilo,že vaše podvědomí se začalo bránit. Bohužel příliš přehnaně,mohl jste zemřít."
Harry na něj překvapeně zíral. Že to způsobil on? Na jednu stranu měl radost,ale na druhou stranu mu vadilo to předhazování smrti. Už zjistil,že i on je viteálem a bude muset zemřít.
"To by mnohé vyřešilo."
"O čem to mluvíte?"
"O tom,že kdybych zemřel hodně by se vyřešilo. Vím,že to stejně musí nastat."
Tentokrát to byl Snape kdo byl překvapen.
"Ty víš,že jsi viteál?"
"Jistě. Tak proč se vlastně snažit? Proč mě zachraňovat? Komu na tom záleží,abych žil?"
Harry byl rozčilený a vzteklý. Za to Severus zůstával v klidu.
"Panu Weasleymu a jeho rodině,slečně Grangerové a mě také. Nám všem záleží na tvém přežití Harry."

Dopis (Snarry)Zde žijí příběhy. Začni objevovat