Передмова

78 8 0
                                    

Я пишу цю передмову, повертаючись в поїзді після операції. Нічого серйозного, але приємного мало. Мені ще не скоро дозволять тягати мої штанги з тризначними числами, чи гупати когось об татамі. І точно не можна, щоб гупали мене. Сумно, але так треба і це не назавжди. Проте книга зобов'язана саме цьому випадку. Дійшли таки руки.

Мені не спиться, бо я все ще переживаю емоції після написання першої історії цієї книги. Станом на зараз я уявлення не маю, як вона повинна називатись. Але я в письменницькому збуджені, бо поспішаю поділитись новиною з всіма навколо. Зараз перша тридцять п'ять ночі, знизу спить моя люба Наталія Петрівна з нашим шістнадцятимісячним Олексієм, тож поділитись радістю я не можу. Дідька лисого потім його заколишеш. Доведеться ділитись тут. А заодно і поговоримо з тобою, дорогий читачу, раз ти ще тут.

Я мушу розповісти про назву та про методи, котрі використовують головні герої.

Назва народилась, коли на одному ресурсі (ніяк не згадаю назву, та й то неважливо) оголосили конкурс, присвячений життю онлайн. Ідея прийшла швидко: я люблю ігри та серіали про хакерів, як ото watchdogs чи містер робот. Над назвою я тоді не надто переймався. Вона просто прийшла і все. Сплячі Собаки. Хай є така гра, а є інша гра про хакерів, але з дещо іншою назвою. Тематика та назва єдине спільне. Далі історія втрачає коріння.

Український антураж з моїми діалогами, сюжетом та пригодами. Вірю, що це не перша моя книга, котру ти читаєш, тож стиль буде тобі знайомим. Якщо ж перша – тоді дозволь привітати тебе на сторінках цієї історії.

Тепер про хакерство загалом.

Мені пощастило мати досвід в різного роду техпідтримці. Я спостерігав ddos атаку на платформу Roblox. А коли в Україні сталась найбільша хакерська атака на одну велику компанію, я сидів на нічній зміні та плювався, чого все так повільно працює. Ні те ні те не було моєю виною, але я мав змогу отримати корисний досвід, хоч і не мав змоги вдіяти бодай щось. Про видалення різного роду вірусів та троянських коней з комп'ютерів клієнтів руками без різних антивірусів я мовчу. Це було і не раз. Криптоволи з вимогами грошей також траплялись в клієнтів. По розпізнавання фішингу я колись міг провести лекцію для клієнтів компанії, де я працював кілька років тому. Допомогли також різного роду тренінги з безпеки для працівників від незаконних спроб проникнення. Веду до того, що я дещо розбираюсь у тому, що пишу. Як мінімум злому сайту через ping 8.8.8.8 або інших дурниць тут не буде.

Мушу також зазначити, що все вищеперелічене взяте з відкритих джерел. Якщо раптом у певних любителів перевіряти безпеку різних мереж будуть зауваження стосовно певних описаних речей – не соромтесь, стукайтесь в мої соцмережі. Анонімність гарантую.

Також я не маю на меті перетворити книжку на інструкцію по хакінгу. Тому деякі методи я навмисне спростив, а деякі навмисно ускладню. Все заради сюжету.

Так само деякі конкретні способи (взяті з відкритих джерел, про всяк наголошу) я опишу без важливих та ключових деталей. Тобто, те, що робитимуть сплячі собаки — це так воно 8 з 10-и випадків стається в реальному житті. Герої, звісно не будуть проникати в сервер пентагону через калькулятор, але покрокових інструкцій, чи рядків коду я теж не дам. Не порушуй закон, дорогий читачу та поважай чужу приватність.

Всім добра!

Будні Сплячих СобакWhere stories live. Discover now