29. BÖLÜM: "KANLA KARIŞIK YAĞMUR"

76.1K 4.9K 4.8K
                  
Herkese merhaba. Nasılsınız? Umarım iyisinizdir. Bölüme geçmeden önce konuşmak istediğim birkaç şey var. Lütfen herkes okusun. Genelde bu yazılarımı atlıyorsunuz ama bu sefer atlamayın, rica ediyorum çünkü önemli.

Öncelikle, ben her türlü eleştirinize açığım ve bunu dört gözle bekliyorum ancak hakaret, kesinlikle tahammülümün olmadığı bir şey. Bana karşı da, karakterlerime karşı da. Yani eskiden yorumları okumayı çok severdim ancak şimdi bir bakıyorum, yorumların hepsi ağıza alınmayacak küfürlerle dolu. Güzel okurlarım, bunu yapanlar için konuşuyorum, lütfen bir karaktere ağız dolusu küfürler etmeden önce onu anlamaya çalışır mısınız? Tamam, hata yaptığı yerde söylenir bazı şeyler, ya da tepkinizi o anlık heyecanla kontrol edemezsiniz. Ona hiçbir lafım yok zaten, sonuçta bir karakterin her yaptığını desteklemeniz zaten garip olurdu ve sizden istediğim de bu değil ancak karakter hiçbir şey yapmazken bile küfür eden bir kesim var. Lütfen yapmayın ya, bu gerçekten de heves kırıcı oluyor.

İkinci olarak söylemek istediğim şey de... Biliyorsunuz bu sene çok yoğun bir sınav dönemindeydim ve durmadan ders çalıştım, aktif olmaya çalışsam da 7 kitabım var ve istediğim kadar aktif olamadım ve bunca emekten sonra... Sınavın azizliğine uğradım ve mezuna kaldım. Yani ben bu sene de sınava hazırlanacağım, hem de eskisinden çok daha büyük bir tempo ile. O kadar az zamanım oluyor ki ders çalışma hariç normalde hızlıca yazdığım bölümleri şimdi çok uzun bir sürede yazabiliyorum. Yani bu sene yine istediğim gibi aktif olamayacağım. Bu sınavdan sonra 1 aylık bir ara verdim ve çoğu kişi yeni bölüm sordu, düzgün bir üslup ile soranlara hiçbir lafım yok tabi ki soracaksınız, sonuçta siz bu kitabın okuyucususunuz ve yeni bölüm yayımlamak nasıl benim sorumluluğum ise sormak da sizin hakkınız lakin bazen bölüm yazmadığım için bana hakaret edenler ve dozu kaçıranlar oluyor ve bu gerçekten kırıcı. Bu yüzden sosyal medyadan kendimi uzaklaştırdım çünkü gerçekten hevesimi kıran mesajlar görmeye başladım, bölüm yazamadığım için.

Hepimiz aynı sistemin içindeyiz, öğrenciyiz, olmasanız bile daha önce bu yollardan geçtiniz siz de. Biliyorsunuz nasıl bir his olduğunu ya da neler yaşadığımızı. Nasıl zor olduğunu biliyorsunuz ve bu bizim hayatımızı belirliyor, ileride nereye geleceksem hepsini sadece 200 soru ve 2 günde girdiğim 135 ve 180 dakikalık o sınav belirliyor benim tüm hayatımı. Keşke belirlemese. Ama şartlar ortada. O yüzden burada sadece hobi olarak yazdığım kitap değil de ders çalışmam öncelikli olmalı tabi ki. Geçen sene çok fazla yazdım ve bu benim ders çalışmak  önünde en büyük engelimdi o yüzden bu sene bu hataya bir daha düşemeyeceğim. Keşke ben de hızlıca bölümler yazabilsem, ben kitabımın büyümesini istemez miyim sanıyorsunuz? Ya da sizi bekletmekten hoşlandığımı mı sanıyorsunuz? Bu durumdan gerçekten nefret ediyorum ama elimden bir şey gelmiyor.

Sabırla bölüm bekleyen, anlayışlı okurlarımın yanaklarından öpüyorum, sizi çok seviyorum. Bana hakaret edenleri de biraz anlayışa davet ediyorum sadece... Çok değil, sadece biraz anlayış arkadaşlar.

Üçüncü olarak... Bu kitap içerisinde yetişkin içerik var ama kitap sadece bundan ibaretmiş gibi hareket eden bir kesim de var. Gerçekten hoş değil bu arkadaşlar. Tamam, bunun esprisi yapılır gülünür ama dozu artınca gerçekten hoş olmuyor. Durmadan, "Artık beraber olsunlar." yorumu görüyorum. Artık görmesem keşke.

Son olarak da... Aksiyon olsun diye neden Gece'ye zarar gelmesini istiyorsunuz siz güzellerim? Valla ilk kez böyle bir şeyle karşılaşıyorum. Giryan korksun falan diyorsunuz, ya zaten adam hiçbir şey olmazken bile kız ellerinden kayıp gidecek diye korkuyor siz bu adamı neden öldürmek istiyorsunuz? Ölüm dedim yine gerildi herkes kesin, ben ölüm lafı edince herkes geriliyor o yüzden çenemi kapatma kararı aldım birazcık. (Ağzım hiç hayra açılmaz çünkü benim.) Şaka bir yana, ben zamanı gelince size aksiyonun alasını yaşatacağım zaten, o zaman da dur artık Hazel yapma derseniz durmam vallahi aldığım tüm o ssleri çat çat sererim ortaya.

AHVEBHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin