Bölüm 46 - Ana karakter: Çünkü sensin.

522 54 21
                  


Şu anda, Yıldız İmparatorluğundaki en çok konuşulan konu Starlight grubunun çok yakında gösterilecek olan ''Cecil'' oyunuydu. Bazıları alaylı bir şekilde grubun kendi kuyusunu kazdığını söylerken birçoğu Kaos Kıtasının en zor oyununun nasıl sergileneceğini merak ediyordu. Reklam olmadan bile oyunun biletleri hemen satılmıştı - hem de ilk günde. Sonraki birkaç gün içinde biletler erişilmesi daha zor hale geldi ve fiyatları giderek yükseldi.


Sonunda ''Cecil''in açılış gecesi geldi de çattı. Yıldız İmparatorluğundaki herkes Starlight tiyatrosunun önünde bekliyormuş gibiydi. O kadar kalabalıktı ki imparatorluk yol açmak için askerler görevlendirmişti. Ne zaman biri içeri girmek istese satıcıların yüksek bilet fiyatlarını bağırmalarını duymak zorunda kalıyorlardı - Starlight grubu yalnızca bir tane gösterim olacağını söylediğinden beri fiyatlar uçup gitmişti. Bilet alamayanlar yalnızca kendi kendilerine dövündüler.


Uzak bir büyücü kulesinde, farklı renklerde sıvılarla dolu cam kavanozlar, neredeyse her santimetrekare alanı kaplıyordu. Ünlü Simya Ustası Vieruodis'in büyülü kulesi. İnsan ölümsüzlüğü konusundaki araştırmaları nedeniyle Kaos Kıtasının en çok aranan simyacısıdır. İlaçları yaşlanmayı etkili bir şekilde hafifletebilirdi, bu nedenle birçok insan - özellikle soylular - ondan yüz almaya çalışıyorlardı. Ancak simyager huysuzdu ve kulesinin içinde kalmayı tercih ederek herkesi dışarıda bırakırdı.


Vieruodis bir tekerlekli sandalyeye oturdu ve sessizce "Cecil" biletinin metnini okudu. Göğsünden bir cep saati çıkardı. Saate bakan Vieruodis'in bakışları hem hüzünlü hem de karmaşık bir hal aldı.


Cep saatinin ibreleri, gösterinin bir saat sonra başlayacağını gösteriyordu. Vieruodis bilete uzun bir süre baktıktan sonra nihayet ona uzandı ve çırağını çağırdı.


Starlight Grubu tiyatrosunun dışında-


"Bak! Majestelerinin, İmparatorun arabası. Çok güzel!"


"Majestelerini görebiliyor musun? 8 yaşında olduğunu duydum.''


"Hayır, onu göremiyorum. Sanırım Başbakan'ın arabasını görüyorum - ha, Majestelerinin arabasından daha muhteşem!"


Dışarıda, yeni gelenleri izleyen kalabalık oldukça canlı ve gürültülüydü; Starlight grubunun lideri oldukça gergindi. Herkes majestelerinin ve başbakanın aralarının bozuk olduğunu biliyordu. İki taraf da pozisyon için kavga ediyordu. Şimdiyse yüz yıllık düşmanlar aynı anda gelmişlerdi. Starlight grubunun lideri olarak onları selamlamak zorundaydı ama ilk kime yaklaşmalıydı?


Yıldız İmparatorluğunun kralı indi. Bir İmparatorun kıyafetlerini giymesine rağmen, pozisyonu kadar onurlu görünmek için hala çok gençti. Öte yandan, diğer vagonun kapısı açıldı ve ilk çıkan, Yıldız İmparatorluğu'nun en kötü şöhretli playboylarından biri olan Başbakan'ın oğlu Darwin oldu. Sonra saçları özenle taranmış yaşlı bir adam çıktı. O, Yıldız İmparatorluğu'ndaki en güçlü kişi olan Başbakandı. Başbakan küçük İmparator'a baktığında, gözlerinde bir küçümseme ifadesi vardı.


Ortam o kadar gergindi ki lider ağlamak üzereydi. Neyse ki, olay yerine gelen bir sonraki kişi onun durumunu çözdü. Lider, İmparator ve Başbakan'ın gruplarını bir tiyatro salonuna götürmeden önce törenle selamladı. Sonra yanında yaşlı bir adamı sürükleyen küçük bir kız tarafından sıcak bir şekilde karşılandı.

Yayımlanan bölümlerin sonuna geldiniz.

⏰ Son güncelleme: Jun 25, 2022 ⏰

Yeni bölümlerden haberdar olmak için bu hikayeyi Kütüphanenize ekleyin!

The Reader and Protagonist Definitely Have to Be in True Love [BL]Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin