(4) İlk İzlenim İçin Berbat Bir Başlangıç.

280K 20K 35.2K
                  

Medya: Bige için seçtiğim model Paola Cossentino. Onu görür görmez Bige için doğru kişi olduğunu anladım. Benim için Bige'nin modeli artık bu kadın ama tekrar söylüyorum aklındakilerle uyuşmayan kişiler kendi hayal gücüyle devam edebilir. Bana bu modeli tavsiye eden de sizden biri olduğu için ona teşekkür ederim.🌺

Not: Bige için doğru modeli bulduğumu düşündüğüm için modeli artık değişmeyecek.

Lütfen okuduğunuz bölüme oy vermeyi ve bol bol yorum yapmayı unutmayın.

Bige.

"Kaderin işleyişi çok farklıydı. Bazen beklediğiniz kişi sizden kilometrelerce uzakta ve farklı bir şehirde sizin ona gitmenizi bekliyor olabilirdi."

Gündüz vakti sarhoş olmak istemediğim için elimdeki kokteyli küçük yudumlarla içiyordum. Zaten beni sarhoş etmesin diye alkolünün az olmasını istemiştim. İstanbul'a geleli beş saat olmuştu ve henüz sabah bile olmamıştı. İyi bir otelde oda kiralamıştım. Bir kişi için fazla büyük bir odaydı. Tek kişilik odalar varken iki kişilik odalardan istemiştim. Ben ve yalnızlığımın içine sığabileceği kadar büyük olsun istemiştim. Belki de hiçbir yere sığamadığım için beni boğmayacak bir oda istemiştim.

Odaya yerleştikten sonra yol yorgunluğumu atmak için güzel bir banyo yapmıştım. Daha sonra bir davete gider gibi özenle hazırlanıp otelin barına gelmiştim. Tek başıma bir şeyler içerken aşağıdaki insanları izliyordum. Bu tür yerlerde paran olduğu sürece saygı görürsün. Harcadığı paranın hesabını tutan biri değildim. Bu gece için barda özel bir loca kiraladım. Aşağıda dans edip sarhoş olan insanların kolayca bana ulaşacakları bir yerde olmak istemedim. Eğer burada uzun süre kalacak olsaydım belki VIP üyelerinden biri olabilirdim. Bulunduğum ortamlarda bana saygı duyulmasını seviyorum. Her ne kadar çoğu saygıyı parayla satın alıyor olsam da.

Yarın sabah Karun Kalender ile konuşmaya gitmeden önce bu gece biraz kendimden geçmeliyim.

Garson yanıma gelip masama bir kadeh beyaz şampanya bırakınca şaşırdım. Elimdeki kokteyli gösterdim. "Zaten içiyorum yenisini istemedim." Burayı seçkin bir yer diye seçmiştim ama istemeden masaya gelen içecek fazla abes kaçıyordu.

"Güven Bey'in size ikramı efendim," diyen çocuk karşımdaki locayı işaret etti. Başımı küçük bir açıyla kaldırınca orada beni izleyen birini gördüm. Garson üzerine düşen işi yaptığı için gitmişti. Buranın ışıklandırması biraz loş olduğu için hafif gölgedeydik. Fakat bu onu iyi görmeme engel değildi. Çok rahat elli yaşında vardı. Siyah, şık bir takım elbise giyen adam kendi locasında beni izliyordu. Arkaya doğru taradığı gür saçlarının neredeyse tamamı beyazdı. Saçlarındaki aklar onu fena göstermiyordu. Dik bir açıdan dikdörtgen bir yüz yapısı olduğunu söyleyebilirim. Biliyorum kaba bir tabir fakat çene yapısı köşeli olan herkes için bu terimi kullanırdım.

Beni izlerken elindeki kadehi hafifçe bana doğru kaldırdı ve bir yudum içti. Bunu yaparken gözlerini benden ayırmamıştı. Senin şerefine der gibi içkisini içmişti. Bana gönderdiği kadehi aldım ve gözlerinin içine bakarak kadehi ona doğru kaldırdım. Tıpkı onun gibi kadehi hafifçe kaldırdım fakat içmek yerine bileğimi büktüm ve kadehin içindeki tüm şampanyayı masaya döktüm. Masaya dökülen şampanya üzerimdeki beyaz elbiseye sıçramıştı ama bunu umursamadım. Yeni bir elbise almak benim için zor değildi.

Yaptığım şeyi sadece izlemekle yetinmişti. Ne kaşlarını çatmıştı ne de en küçük bir tepki vermişti. Hayır, bu adam genç kızları parasıyla büyülemeye çalışan biri olamazdı. Eğer öyle olsaydı şampanyayı dökmeme bozulurdu. Farklı bir amaç için burada olduğunu anlayacak kadar iyi analiz yaparım. Gözlerinde bana yönelik herhangi bir beğeni yoktu. Genç kadınlarla takılıp kendini genç hissetmek isteyen o çapkın adamlardan biri olmadığı çok açıktı. Asıl amacı neydi?

SAKA VE SANRIHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin