YENİ HİKAYE/Güzel Günler Bizi Bekler

4K 226 4
                  

Selamünaleyküm canlar. ♥️

Ocak ayında yeni hikayem olan Güzel Günler Bizi Bekler'e başladım. Bir şeyler sona ererken başka güzel şeyler de başlayabiliyor. Bir Leyla Hikayesi'ni çok sevmeniz ve biteceği için duygulanmanız beni musmutlu ediyor. Ve şimdi size yeni hikayemi emanet etmeye geldim. SGK ve BLH gibi Güzel Günler Bizi Bekler'i de çok sevin olur mu? ♥️

Tanıtımını bırakıp kaçıyorum, siz de GGBB'yi okumaya gidin olur mu? Bol bol yorum ve beğeniler ellerinizden öper, ben de yanaklarınızdan. ♥️

***
Ben Reyhan İyigünler. Resmiyette ismim Reyhan ancak herkes bana Cankız der. 'Cankız nereden çıktı, öyle isim mi olurmuş?' derseniz onun da komik bir hikayesi var. Benim dört tane ağabeyim var. Babam dört tane erkekten sonra bir kızı olduğu için o kadar mutlu olmuş ki ismimi Cankız koymuş. Düşünün, adamı yıllar boyunca nasıl yormuşlar ki bana böyle bir isim vermek istemiş. Hatta kimliğe bile Cankız yazdıracakmış ama nüfustakiler kabul etmeyince bana annemin çok sevdiği babaannesi Reyhan'ın ismini vermişler.

Kızını çok seven bir baba, hepsi birbirinden dert dört tane erkek kardeş ve aradaki dengeyi bulmayı çalışan bir anneyle yirmi yedi yaşıma kadar geldim. Bunca hengame içinde küçüklüğümden beri çok istediğim TIP'ı bitirip Pratisten Hekimliğe adım attım. Tıpta uzmanlık sınavında istediğim başarıyı elde edemeyince, Boş oturanı Allah sevmez düşüncesi ile hepsi şehir dışı olmak üzere tercihlerimi yaptım. Ailem bu konuda benimle hemfikir değildi ancak ben Reşat Nuri'nin Çalıkuşu romanı ile büyümüş bir çocuktum ve Feride gibi uzak diyarlara gitme fikri hep gönlümün baş köşesindeydi.

İnsan hayatı boyunca attığı her adımı yeni bir umut ile atardı. Daha iyisi, daha güzeli için uzun yolculuklara çıkardı. Her zaman güzelliklerle karşılaşamazdı elbet. Ama denemekten vazgeçmezdi, insanı insan yapan en önemli özelliği de buydu.

Ben de çocukluğumdan beri taşıdığım umutlarla yeni bir yola çıktım. Evimi, ailemi, tanıdığım her şeyi arkamda bırakıp beni büyüteceğine inandığım bir hayata adım attım. Güzel günler bizi bekler diye umut ederek.

Güzel günler bizi bekler.

Beklesin bakalım.

"İyiki varsınız, hep olun."

***

*Sosyal Medya Hesapları*

İnstagram:

zeynebinyeri/zeynebinkitapligi/zeynebingezileri

İnstagram sayfamız:

zeynebinyerindenhikayeler

Bir Leyla HikayesiHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin