28. WKKW cz. 4

421 65 4
                                    

Próba skoków na WKKW to nic innego, jak konkurs dokładności. Aby nie zyskać punktów karnych, wystarczy pokonać parkur bez zrzutek i wyłamań oraz w normie czasu. Jest to najłatwiejsza część, ponieważ same skoki rzadko sprawiają trudność koniom, które pokonują krosy. Jeśli skoki są rozgrywane jako ostatnie (przy zawodach trwających więcej, niż dwa dni), dekoracja odbywa się od razu po nich, na koniach. Jeśli zaś ostatni jest kros (na zawodach jedno i dwudniowych), na dekorację przychodzą tylko jeźdźcy - konie w tym czasie odpoczywają.
Rząd jeździecki na skokach nie różni się niczym od tego opisanego w rozdziale o skokach. Koń może mieć kolorowy czaprak, nauszniki, napierśnik, wytok, czyli wszystko to, czego zabrania się na ujeżdżeniu. Nie wymaga się też odsłoniętej szyi, grzywa może być rozpuszczona. Oczywiście, koń powinien być czysty i wyglądać estetycznie.
Właściwie to już wszystko, co mogę napisać o WKKW. Proszę, jeśli ktoś będzie pisał o Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, dajcie mi znać. Z wielką chęcią przeczytam coś o swoim ulubionym sporcie 😉

Poradnik pisania o koniachDove le storie prendono vita. Scoprilo ora