39

34K 1.7K 214
                  

🥺İNCİ🥺

Kahvaltımızı edip biraz oyun oynamıştık. Şimdi de hazırlanmış kedimizin gerekli ihtiyaçlarını almaya gidiyorduk. Hem de bir veterinere göstermek iyi olacaktı.

Arabaya binmiş minik bebişimizi de arkaya oturtmuştuk. Uyuyordu. Bende hâlâ ne isim verebileceğimizi düşünüyordum. "İsim mi düşünüyorsun hâlâ?" diye sorduğunda kafamı sallayıp ona baktım. "Evet, hiçbir şey gelmiyor aklıma." dedim ve ona bakmaya devam ettim.

Hafif sırıtıp "O kadarda önemli değil, Boncuk falan olsun işte." dedi.

Resmen bunu söyledi ya.

"Saçmalama, kaç kere kızın oluyor? Boncuk mu koyacaksın adını." diyerek çıkıştığımda kırmızı ışık yandığı için durmuştu. "İlk olduğu doğru ama son olacağını sanmıyorum." dedi ve ona doğru yaklaşmamı söyledi. Yaklaştığımda hızlıca öpüp geri çekildi çünkü yeşil ışık yanmıştı.

Saf saf gülerken aklımda Ahmet Emir'i gerçek bir baba olarak canlandırdım. Kedi kızının yanında bir de ufak bir kız çocuğuna babalık yaptığını düşünmek tansiyonumu çıkartmıştı.

Hayali çok güzeldi.

Gerçeğinin hayalinden de güzel olacağına emindim.

"Mercan koyalım mı ismini ?" diye bir fikir sunduğunda gözlerimi heyecanla açtım.

Çok hoşuma gitmişti. "Evet Ahmet Emir, Mercan koyalım oha." diyerek heyecanımı gizlemedim.

Biraz üzülmüştüm de aslında, benden önce onun aklına geldiği için.

"Tamam." dedi tek eli direksiyondayken. "Kimlik çıkartırız ona, yazdırırız Mercan Arcek diye." dedi ve güldü. "Ne gülüyorsun ?" diye sordum ben de onunla birlikte gülerken. "Kedi bile senden önce Arcek oldu." Sonra benim gülmem durdu.

Düşündüm.

"Neden senin soy adını alıyor, Mercan Arıkan daha güzel." Sağ elini kaldırıp işaret parmağını sağa sola salladı. "Hayır, birilerinin benim soy adımı alması lazım. Ama illa ilk ben olacağım diyorsan şimdilik senin soy adını yazdırırız." dedi ve yanağımı sıktı.

"O işler öyle kolay değil yavrum." dedim onu taklit ederek. "Sen önce bir babamla tanış."

Hem bu konuyu açması iyi olmuştu, belki ben gittiğimde o da müsait olduğu bir zaman gelip tanışırdı.

"Tanışırız." Eliyle ensesini kaşıdı. "Ne olacak, tanışırız."

"Tanışmak sadece ilk adım." diyerek biraz korkutmak istemiştim. Ama babam çokta korkulacak bir adam değildi.

"Bizim sevdamız iki günlük sevda değil, tanışırız. Ne gerekiyorsa yaparız." dedi. Neden çoğul konuşuyordu ki, kiminle yapacaktı.

"Biliyorum öyle olmadığını, önden belirteyim dedim." Araba durduğunda kemerini çözdü.

"İlerleyen zamanlarda düşüncelerimiz birse, kimseden korkacağımı sanmıyorum." dedi arka koltuğa uzanıp Mercan kediyi aldı. "Gidelim kızım. Annen şu an tepki verebilecek bir durumda değil."

999

Kedi ikimizden de sağlıklı çıkmıştı, ihtiyaçlarını alıp eve gelmiştik. Bu akşam davete gideceğimiz için giyeceğim kıyafeti de almıştım. Ahmet Emir'in evinde hazırlanacaktım.

Saat 5 gibi çıkacağımızı söylemişti bir tanem. Ben de kahve yapıp yavaş yavaş hazırlanmaya başlayacaktım.

Ayrıca çok heyecanlıydım. Çok resmi bir yerdi, Ahmet Emir'in kız arkadaşı olarak gidecektim.

İNCİHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin