21

57.3K 2.7K 338
                  

medya: Ahmet Emir & İnci

🧚🏼‍♂️İNCİ🧚🏼‍♂️

Telaşla ayağa kalkıp Ahmet Emir'in yanına gidecektim ama anında vaz geçtim. Sinirliydi ve nasibimi almak istemiyordum.

Murat geri zekalısı elindeki kahve tepsisiyle birlikte arkasını dönüp Ahmet Emir'i görünce kafasını eğip selam verdi. "Komiserim." izin istermiş gibiydi. Kapıya doğru ilerliyordu ama Ahmet Emir konuşunca adımını atamamıştı.

"Kapıyı kapat ve şuraya otur." dedi. Ben bile olduğum yerde altıma etmiştim ama Murat "Sonra konuşuruz komiserim, rahatınıza bakın siz." dedi.

Canı dayak istiyor gibiydi.

"Otur şuraya, üçüncüye söylemem." dedi ve benim yanıma gelip sandalyesini çekti. "Otur bebeğim." Gözünün içine bakıyordum. Sakin ol dermiş gibi ama işe yaramıyordu.

Dediğini yapıp sandalyeye oturdum. Murat'ta oturmuş ikimize bakıyordu. "Bakma lan." diyerek uyardı onu. Kafasını öne eğip yere bakmaya başladığına Ahmet Emir "Yüzüme bak!" diye bağırdı.

Ahmet Emir bebişkomuzun her haline bayılsam da biraz korkmuştum açıkçası.

"Ne işin var odamda?" diye sordu Ahmet Emir, öksürüp konuşmaya başladı. "Kahve getirmiştim Öğretmen Hanım'a." dediğinde içimden Murat'a sövmeye başladım. Aklı yoktu gerçekten.

"Kim dedi sana kahve getir diye?" dedi ve yanımdan uzaklaşıp Murat'ın karşısındaki koltuğa oturdu. "Kendi aklımla düşünüp getirdim de." dedi ve ellerini önüne bağladı. "De bir kere ya, sike sürmeye akıl yok bende de."

"Komiserim." dedi, "Ben sizin misafiriniz diye-" devam etmesine izin vermedi. "Sikerim komiserini Murat." dedi. Koltukta geriye doğru yaslanıp parmak uçlarını göz bebeklerine bastırdı. " İlk değildi bu yaptığın, belli ki son da olmayacak. Kalk git gözüm görmesin seni." Murat ayağa kalkıp "Tamam komiserim." dedi ve asla yapmaması gereken şeyi yaptı.

"İyi günler öğretmen hanım." diyerek kapıyı açtı. Tam çıkacağı sırada Ahmet Emir oturduğu yerden kalkıp Murat'ı ensesinden yakaladı ve odanın içine sokup kapıyı tekrar kapattı. "Dayağımı öyle bir yersin ki, ellerin götüne girer bir daha kimse çıkaramaz Murat."

Ne yapacağımı bilemediğim için oturduğum yerde kağıda bir şeyler çizmeye devam ediyordum. Yani aralarına girip onları ayıramayacağım kesindi.

Hem ayırmakta istemiyordum.

Omuzunu sıkıp yanağına severmiş gibi vurdu. Sert vurdu ama buradan hissetmiştim acısını. Yakasından tuttuğu Murat'ı dışarıya doğru ittirdi. "Selim," dedi. "Al şu sik kırığını. Gözüm görmesin." Olduğu yerde gerinip parmaklarını kıtlattı.

Bana doğru dönüp gülümsedi. "Rahatladım biliyor musun?" Kaşlarını çatıp tekrar konuştu. "Rahatsız oldun mu?" diye sordu.

"Hayır." Elimdeki kağıdı kaldırdım "Bak sen dövüşürken resim çizdim." Gülümseyip kağıdı indirdim. "Bakayım." diyerek yanıma geldi.

Kağıdı elimden alıp güldü. "İnci yazıp kalp çizmişsin bir sürü." dediğinde kaşlarımı çattım. "Güzel değil mi demek istiyorsun yani?" diye yalandan kızdığımda masanın üzerinde duran not tutucuyu eline aldı. Kağıdı ona sıkıştırıp masanın üzerine geri koydu. "Bayıldım demek istemiştim." Yaptığı şey beni güldürürken yanağımı sıktı.

"Hemen mutlu oluyorsun." dedi. "Sen olduğun için mutlu oluyorum." dediğimde gülümsedi o da.

"Demiştim sana, seni mutlu eden şeyler belki beni de mutlu eder diye." dedi ve saçımı kulağımın arkasına attı. "Öyleymiş gerçekten. İsmini yazdığın kağıda bakınca bile içimde bir şeyler tuhaf oluyor." Derin bir nefes aldı ve yavaşça verdi. "Sen beni mutlu ediyorsun İnci." deyip yaptığı itirafı beni mutluluktan ağlatacak bir seviyedeydi ama kendimi tuttum.

"Var öyle etkilerimiz." Elimi yanağına koydum. "Seni mutlu eden kişi olmakta mutlu etti mesela beni." dedim.

O ise bir şey demeden beni öptü. Ard arda öpücük kondurduğu dudaklarım neden daha fazlasını istiyordu anlamış değildim.

"Bu odada yeterince vakit geçirdik bence." dedi ve geri çekilip elini bana doğru uzattı. Elini tutup ayağa kalktım. "Bence de." dedim ve yanlışlıkla sesli güldüm. "Odanın her yerine bakınca beni göreceksin artık."

Göz kırpıp "Şikayet etmem." dedi ve elimi avucunun içine aldı.
999

Hep derim "Gülü susuz,sizi yeni bölümsüz bırakmam."

AE'ciğimizin adam dövdükten sonra hiçbir şey yaşanmamış gibi aşk dolu birine dönüşmesi..

instagram: asin1lnm

İNCİHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin