9.

1.4K 59 1

Za moment rozpoczyna się mecz pomiędzy Karasuno a Aoba Johsai. Nasza drużyna zagrywała pierwsza, po chwili usłyszeliśmy gwizdek rozpoczynający mecz. Pierwszy zagrywał Tsukkishima, do ataku skakała dwójka zawodników, ale ostatecznie to Oikawa uderzył piłkę, zdobywając punkt dla swojej drużyny. Teraz był czas na nasz szybki atak, który został odebrany przez Hanamakkiego. Oikawa znowu wyskoczył do ataku, ale zamiast ją uderzyć, wystawił ją Iwaizumiemu, w ten sposób seijoh wygrywało 2:0. Teraz my mieliśmy szansę na punkt, Hinata wyskoczył do ataku, za nim Tanaka biegł aby wyskoczyć, a następnie z tylnej linii wyskoczył Asahi, nasi przeciwnicy nie wiedzieli kogo blokować i w tej chwili Kageyama zamiast wystawić, przerzucił piłkę na druga stronę i zdobyliśmy swój pierwszy punkt. Teraz serwował Kageyama, ale włożył w to za dużo siły i piłka wyleciała poza linie boiska. Serw Oikawy leciał w Nishinoyę, ale skręciła trochę na bok, jednak nasz libero bez trudu ją odbił. Kageyama przy wystawie wykonał trik Kenmy z oczami. Następny punkt dla seijoh zdobył Kindaichi, który zaatakował ponad blokiem Hinaty. Po chwili nasi przeciwnicy poprosili o czas. W tej chwili zdałam sobie sprawę, że Oikawa nas rozpracował. Pomimo, że czasami zachowuje się gorzej niż pięciolatek, kapitan seijoh jest bardzo bystry i spostrzegawczy. Gdy na pierwsza linię wrócił Oikawa, Kageyama miał przerzucić piłkę na druga stronę, ale kapitan Aoba Johsai go zablokował i przegrywaliśmy w tym momencie 9:4. Tanaka zdobył dla nas punkt, następnie Hinata krzyknął "Do mnie" i skoczył do ataku, jednak blokujący seijoh wyskoczyli dopiero po wystawie, a Hinata spanikowany uderzył niedokładnie piłkę końcówkami palców, ale i tak zdobyliśmy punkt. następne przyjęcia i ataki Tanaki nie były udane, nasz trener wykorzystał ostatnia przerwę czasową, zaraz po niej serwował Oikawa. Tanaka oberwał piłką w brzuch, gdy piłka spadała Hinata ja uratował, a Kageyama przebił na drugą stronę. Pierwszy przyjął Oikawa, ale okazało się, że ich libero tez potrafi wystawiać i zaatakował Hanamakki. Nasz libero odbił piłkę, a Kageyama podał piłkę do Tanaki, który zdobył punkt. Gdy było 18:11 dla seijoh widziałam, że Tobio jest strasznie zestresowany, co nie wróży nic dobrego. Wystawił Tsukkishimie, ale nasz okularnik nie zdążył uderzyć piłki, ale w ostatniej chwili Asahi ją podbił. Sędzia zagwizdał, z powodu zmiany zawodnika w naszej drużynie, a tak dokładniej to Suga miał zmienić Kageyamę. Przy ataku Iwaizumiego Suga zamienił się miejscami z Tsukkishimą, aby ten zablokował atak i  dzięki temu zdobyliśmy punkt. Następny atak seijoh zablokował Hinata, który przed chwilą wszedł na boisko, w końcu zaczęliśmy zdobywać punkty. Niestety przegraliśmy pierwszy set,  razem z Shimizu podawałam chłopakom ręczniki i bidony. Dzięki Tsukkishimie zdobyliśmy pierwszy punkt. Teraz Oikawa serwował, a do przyjęcia ustawiła się tylko dwójka graczy, Daichi przyjął piłkę, a Sugawara wystawił do Tanaki, piłka odbiła się od bloku i wylądowała po stronie seijoh. Po kilkunastu zdobytych punktach, Kageyama miał zmienić Sugawarę.  Drugi set zakończył się dla nas pomyślnie, po kilku minutach mogłam zobaczyć jak libero seijoh wystawia piłkę Oikawie, który zdobył punkt. Gdy Aoba Johsai wygrywało z nami 19:16, nasza drużyna zmieniła zawodników, zamiast Hinaty miał serwować Yamaguchi. Chyba wszyscy mogli zauważyć jego stres, gdy wszedł na boisko uderzyła go aura naszych zawodników i przeciwników. Yamaguchi miał już serwować, ale w tym momencie Sugawara i reszta zawodników poza boiskiem zaczęła go dopingować. Niestety jego serw uderzył w siatkę i musiał zejść. Szliśmy łeb w łeb, ale nasz trzeci set skończył się dla nas porażką z wynikiem 33:31. Spotkanie mieliśmy na zewnątrz, ale zanim wyszłam, chciałam porozmawiać z pewnym rozgrywającym.

-Oikawa!

-Tak, Mai?

-Wygrajcie z Shiratorizawą!

-Postaramy się!

-Następnym razem wygramy!

-Już się nie mogę doczekać powtórki z rozrywki! Musimy już iść, jeszcze dzisiaj dam ci znać co do treningu!

-Do zobaczenia!

*następnego dnia*

Dzisiaj nie było żadnego treningu, a lekcje były dla mnie nudne. W końcu nadeszła przerwa na obiad.

-Yachi-chan! Opowiadaj co u ciebie.

-Jak zwykle, mojej matki praktycznie nie było w domu, a ja jedynie co to się uczyłam.

-My wczoraj niestety przegraliśmy mecz, Yachi czemu jeszcze nie dołączyłaś do żadnego klubu?

-Nie znalazłam jeszcze żadnego, który by mnie zachęcił.

-A co powiesz na to, aby zostać menadżerką klubu siatkarskiego.

-Ja... nie wiem... ale przemyślę to, a teraz idź już do swojej ławki, bo już zaczyna się angielski.

Miałam nadzieję, że się zgodzi, znam Yachi od tych kilku tygodni i wiem, że jest nieśmiała i nasza drużyna mogłaby jej pomóc ze swoją pewnością siebie. Pomimo, że mieliśmy dzisiaj wolne wszyscy dzisiaj przyszli potrenować.  W finałach do Inter-high wygrała Shiratorizawa, naszym nowym celem został wiosenny turniej.