Bölüm 1

1.5K 94 128
                  

Selaaam bu fici bir tiktok videosundan ve bir webtoondan esinlenerek yazıyorum. Umarım beğenirsiniz, iyi okumalaar 😽

˚ ༘♡ ⋆。˚

Elimde sıkı sıkı tuttuğum telefonu havaya kaldırıp duvara atacakken son anda durdum çünkü bu telefonun taksidi bile bitmedi! Otel odası gibi olan evimde fırlatacak kırıp dökecek bir şeyler aradım ama yoktu. Sinirden ve resmen hayatın bana sen fakirsin diye bağırmasından dolayı yere çöküp ağlamaya başladım.

"Her şey neden bu kadar zor!" Bağıra bağıra isyan ederken elimde hâlâ sıkıca tuttuğum telefon titreyerek çalmaya başladı. Gözlerimi ekrana indirip arayana baktım.

Alacaklı sakın açma arıyor...

"Arama lan artık orospu çocuğu!" Telefonu kapatıp koltuğun üstüne attıktan sonra ayaklarımı yere vura vura arada da dönerek ağlamaya devam ettim. "Tanrı kahretsin! Mafyalar götümü kesecek! Ev sahibi de onlara eşlik eder kesin!"

Bir süre böyle ağlayıp zırladıktan sonra yavaşça ayağa kalkıp elimi yüzümü yıkadım. Okula gitmem gerekiyordu, bir an önce okulu bitirip iş bulsam ve para sıkıntısı tamamen bitse? Ah be ne güzel olurdu. Köşedeki çantayı omzuma takıp kapıya ilerledim. Beyaz spor ayakkabılarımı hızlıca giydikten sonra kapıyı açıp dışarı çıktım. Bugün üç saat dersim vardı. Okul evime yarım saat kadar uzaktı araba ile giderseniz on beş dakika falan ama ben yürüyordum. Acaba neden yürüyorum? Doğru cevap arabam yok çünkü.

Aslında hep yürümüyorum böyle yağmurlu havalarda otobüsü kullanırım ama otobüs kartımda hiç para yok o yüzden yürümem gerekiyordu. "Bence biraz daha yavaş yağabilirsin hm ne dersin?" Yağmur bana cevap verir gibi iyice hazırlanırken bir de gök gürültüsü bahşetti bana sağ olsun.

"Teşekkürler kanka eksik olma."

Neredeyse donuma kadar ıslanmışken okula varmıştım. Dersime daha yirmi dakika vardı. Süpersin oğlum Chris aynen böyle devam et.

"Chris! Ne bu hâl?"

Seungmin, apar topar yanıma gelirken elindeki ceketi omuzlarıma bıraktı. "Yağmur sağ olsun."

"Hastalanacaksın ya gel soyunma odasından yedek kıyafet alalım. Benim tişörtüm falan vardı."

"Yok kardeşim sağ ol benim yedek kıyafetim var zaten."

Seungmin beni şöyle bir süzüp kahkaha attı. "Ulan sanki işemişsin gibi paçadan su akıyor!" Uzun koridor da kahkaha sesleri yankılanırken kaşlarımı çatıp omzuna vurdum. "Bir sus ya!"

Elini kaldırıp ağzına fermuar çeker gibi yaptıktan sonra benimle beraber yürümeye başladı. Bir an önce üstümü değiştirmeliydim çünkü etraftaki insanlar bana bakıp gülüyordu. Açın ve kıçınıza gülün teşekkürler.

˚ ༘♡ ⋆。˚

Telefonu omzum ve kulağım arasında sıkıştırıp bıkkın bir nefes verdim. "Ya Seungmin nerede istediğin çikolata? Yok burada?"

"Ya mavi büyük bir paketteydi chokolet gibi bir şeydi markası."

Gözlerim raflarda gezerken gördüğüm paket ile Seungmine bir küfür hediye ettikten sonra konuşmaya devam ettim. "Mal beyinsiz sence bu mavi mi?"

Set fire to the rain ChanchangHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin