ON ÜÇ - MESAJ

11.8K 758 53
                  

Kaba adam: Şşşt cevap versene.

Kaba adam: Lan bir baksana.

Kaba adam: Demek yakışıklı olduğumu düşünüyorsun.

Kaba adam: Niye yazmıyorsun?

Kaba adam: Sikeyim.

"Bulut, sabahtan beri telefonun durmuyor. Kim yazıyor sana böyle?" diye sordu Özgür. "Annem." dedim kısaca. Azat'ın yazdığını söyleyemezdim.

"Cevap versene. Belki önemli bir şeydir."

"Ben sonra ararım onu." diyerek kestirip attım. Her şeye burnunu sokuyordu. Sinir bozucu. Azat'ın, Özgür'den hoşlandığını düşününce tüylerim diken diken oluyordu. İnkâr ediyordu, ama sürekli Özgür'e baktığını görüyordum. Zevksizmiş.

"Sen bilirsin." diyerek yanımızda oturan Elif ve Başak'la konuşmaya devam etti.

Telefona gelen bildirimler dikkat çektiği için sessize alıp yüzüstü koydum. Okulun kantininde oturmuş dersin başlamasını bekliyorduk. O günden beri Azat, sürekli bana mesaj gönderiyor, arıyordu. Ama cevap vermiyordum. İnkâr etmiyordum, cidden yanlışlıklıydı. Karizmatik biriydi, ama bunu onun bilmesine gerek yoktu. Düşündükçe kafamı duvara vurasım vardı. Ben cidden kafayı yemişim. Ona neden öyle bir şey yazdım?

Bugün görmemiştim onu. Sürekli kantinde arkadaşlarıyla birlikte oturur, yüksek sesle konuşarak herkesi rahatsız ederdi. Yapısı yüzünden herkes tırsıyordu. Aslında o kadar da sert yapısı yoktu. Onunla konuştuktan sonra bunun farkına vardım. Komik biriydi, ama kabaydı. Kaba adamdı. Şaka yaparken bile küfür ederdi. Söylediği şeyler şaka olsa bile, ses tonu yüzünden ciddi ve sinirli olduğunu düşünürdü herkes.

"Bugün Azat ortalıkta yok." dedi Özgür. Birden niye bunu söyleme gereği duydu ki? Kaşlarımı çattım. "Azat ne alaka?" Omuzları silkti. "Kantin çok sessiz, Azat'ın sesini duymaya alışkın olduğum için garip geldi." Şuan Özgür'e aşırı sinir olmuştum.

Telefonumu da alarak ayağa kalktım. "Ben gidiyorum." Özgür bileğinden tutarak "Nereye?" diye sordu. Bileğimi elinden kurtarıp "Sınıfa. Burası çok sesli." diyerek oradan ayrıldım.

Özgür'ü sevmiyordum. Ha niye onunla takılıyorum diye sorarsanız, kız kardeşim Elif yüzünden.

Kantinden çıkıp sınıfa doğru ilerlerken telefonum çalmıştı. Bu sefer cidden annem arıyordu. Telefona cevap vermek isterken biri bana sert bir şekilde çarptı. Kafamı kaldırıp bakınca karşımda Azat'ı gördüm. "Lan dikkatli olsana amına koyayım ya. Kolumu deştin gerizekalı." diyerek birini azarlıyordu.

Arkasını dönüp beni görünce duraksadı. Gözleri birkaç saniye gözlerimle buluştu. Kendine çeki düzen vererek "Pardon, iyi misin?" dedi.

Az önce küfür eden Azat'la, karşımdaki Azat aynı kişi mi? Demek ki isteyince nazik biri olabiliyor. Kafamı sallayarak karşılık verdim. "İyiyim." diyerek oradan ayrıldım.

Normalde onunla asla yüz yüze konuşmazdım. Bu ilkti. Hızlı adımlarla sınıfa girdim. Herkes teneffüste olduğu için sınıf boştu.  Kendi yerime geçip oturdum. Kafamı koluma yaslayıp telefona baktım. Azat'a yazsam mı acaba?

Keşke kantinde kalsaydım. Ne yaptığını merak ediyorum. Özgür'e bakıyor mu acaba? Saçlarımı karıştırarak ofladım. "Çık kafamın içindem." Her şeyi boş vererek mesajına cevap verdim.

💩: Yakışıklı olduğunu düşünmüyorum.

💩: Hem küfür etmişsin, hem de lan demişsin bana...

Kaba adam: Sonunda amk.

💩: Ne istiyorsun benden.

Kaba adam: Adını söylesen öyle seslenirim.

💩: Böyle iyiyim canım.

Kaba adam: Sen bilirsin.

💩: Bir daha arama beni.

Kaba adam: Bu kişisel numaran mı?

💩: Sence?

Kaba adam: Hassiktir.

💩: Hayır Azat, numaramı herkese göstererek beni bulamazsın.

Kaba adam: Lan tövbe bismillah.

Kaba adam: Beynimden çık manyak, ruh hastası.

💩: Azat, şu mesajları okuldaki herkese göstersem.

💩: Senin şu yüce imajını yok ederim.

Kaba adam: Öyle bir şey yapamazsın?

💩: Yaparım.

Kaba adam: Yapamazsın.

💩: Beni gaza getirme istersen?

Kaba adam: 👍🏻

💩: Benim emojilerimi kullanma.

Kaba adam: Bu sadece sana ait değil?

💩: Azat.

💩: Bazen çok gıcık oluyorum ben sana.

Kaba adam: O bazı anlardan biri de şu an di mi?

💩: Evet...

Kaba adam: Yok olayım mı?

💩: Sus ya.

Kaba adam: Tamam.

💩: Zırt pırt yazıp durma bana.

💩: Rahatsız edici.

Kaba adam: Tamam.

💩: Arama.

Kaba adam: Tamam.

💩: Tamam diyip durma.

Kaba adam: 👍🏻

💩: ŞSÖSPDÖSŞSÖĞSÖSĞWMSPS.

💩: Of Azat, sen nasıl bir adamsın ya.

Kaba adam: Kaba bir adamım.

💩: Öylesin.

Kaba adam: Biliyorum.

💩: Neyse, zil çaldı kapatıyorum.

Kaba adam: Tamam.

Teneffüs bitince herkes sınıfa girdi. Başak ve Elif birlikte oturuyordu. Ben de bu gıcık Özgür'le oturuyordum. İyi çocuktu, ama bazen çok sinir bozucu oluyordu. Sinirlerimi bozuyordu. Bu aralar Azat'ın adı ağzından düşmüyordu.  Sürekli Azat da Azat.

Yanıma geçip oturdu. "Sen gittikten sonra Azat geldi." dedi. Sakin kalmam lazımdı, ters bir şey söylemek istemiyorum. "Bana ne." dedim kısaca.

"Telefonda biriyle konuşarak gülüyordu. Arkadaşları kim olduğunu sorunca size ne diyerek tersledi. Kiminle konuştuğunu merak ettim." Bir şeyi de merak etme Özgür. "Bizi ilgilendirmez." Demek benimle konuşurken sırıtıyor. Bu duymak hoşuma gitmişti.

KABA ADAMIM - BXB Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin