****

Diğer dersler benim için çok boş geçmişti çünkü bütün derslerde Harry'nin dosyasında neden hiç birşey yazmadığını düşünmüştüm.Mantıklı bir açıklama bulamıyordum.Bu imkansızdı.Gerekli belgeler olmadan okula kayıt olamazdı.Neler karıştırdığını ya da gerçekte kim olduğunu bilmiyordum ama öğrenicektim.Sadece şimdilik biraz onu düşünmeye ara vermeliyim.Yoksa beynim patlayacak.

Okul çıkışında kızlara okulun kütüphanesinde kalıcağımı söylemiştim.Şimdi ise oraya doğru ilerliyordum.Okul çoktan boşalmıştı.Kütüphanede de ben dahil dört kişi vardı.Bunu umursamadım ve rafların arasında gezinmeye başladım.

Bir kitap alıp okuyacaktım.Eskiden bunu çok sık yapardım ama son günlerde aksatmıştım.Romantik kitap bölümünü geçtim ve aksiyon bölümünden bir kitap seçtim.Kitabı alıp boş bir masaya doğru yürürken bilimkurgu bölümünde kitap bakan Harry'i gördüğümde durdum ama sonra beni fark etmemesi için hızla boş bulduğum masaya oturdum ve kitabu açıp,yüzümü kapatıcak şekilde tuttum.Umarım burdan çabuk giderdi ve beni görmezdi.Bir süre öylece beklediklen sonra Harry'nin ne yaptığını merak ettim ve kitabı birazcık aşağıya indirdim.İndirmez olaydım.Harry karşımda bana sırıtarak bakıyordu.Yutkundum ve kitabı masaya bıraktım.

''Kitabı ters tutuyordun.''dedi Harry.Ahh bunu nasıl fark edemedim.Salak kafam.Karşımdaki sandalyeyi çekti ve oturdu. ''Burada olduğumu nereden bildin ?'' diye sordum.''Burda olduğunu bilmiyordum.Ben sadece kitap almaya gelmiştim.''dedi sakin bir ses tonuyla.''İkimizde senin kütüphaneye gelmeyeceğini biliyoruz.'' dedim alay yüklü sesimle.Bana sinsice sırıttı.''Senin hakkında bir çok şey bildiğimi ve burada olabileceğini tahmin etmemin ne kadar kolay olduğunu,ikimizde biliyoruz.''dedi.Yani..bu dedikleriyle beni takip ettiğini,itiraf etmiş mi oldu ?

''Ama ben..senin hakkında doğru düzgün hiç bir şey bilmiyorum.Bu ... haksızlık!'' dedim isyankarca.

Bu dediğimi görmezden geldi.''Pazar akşamı ne yapıyorsun ?'' diye sordu.Beni geçiştirdiği için ona kaba davranmaya karar verdim. ''Bundan sana ne ?''

''Yine sert kız tavırları ha ? Bu hoşuma gitti.''dedi sırıtarak.''Neyin hoşuna gidip gitmediği umrumda değil.Seninle çıkmayacağım.Yani yanlız.''Harry ile yanlız geçireceğim bir gecede neler olabileceğini düşünürken heyecanlandığım için kendimi tekmelemek istiyordum.

''Çok kötü.Thames Nehri kıyısında bir parti vardı.Gidebiliriz diye süşünmüştüm.''dedi.Gerçekten samimi gözüküyordu.Onu çözemiyordum.Harry ile baş başa kalmak ilginç ve tehlikeli olurdu.Ve ben başıma bir iş gelsin istemiyordum.''Gelemem.O gün işim var.''dedim.''Hem bu partiye sen gidiyorsan,bu benim için uygun olmadığının kesin kanıtıdır.''diye ekledim.Evet.Konu kapanmıştı.Onunla gitmiyordum.

''Hem neden beni davet ediyorsun ki ?''diye sordum.Aslında Harry'nin benim hakkındaki düşüncelerini önemsemediğimi sanıyordum.Ama önemsediğimi daha yeni fark ettim. Harry ''Seninle vakit geçirmek istiyorum.''diye yanıtladı beni. ''Dinle ,Harry. O partiye gelmiyorum.Nokta.''dedim.

Yan masadan birisi ''Şhh''diyerek bizi uyardığında Harry ses tonunu biraz daha alçaltarak konuşmaya başladı.

''Peki .. o gün gerçekten bir işin olduğu için mi yoksa benimle yanlız kalmaktan korktuğun içinmi ?''diye sordu.''Her ikisi de...'' ağzımdan büyük bir itiraf kaçmıştı.Aslında teknik olarak yalan sayılırdı yani..pazar günü bir işim yoktu ama Harry ile yanlız kalmaktan korkuyordum.''Benimle partiye gelmelisin.''dedi ikna edici bir ses tonuyla.Güven vermek ister gibiydi.Ama ben bu numaralara kanmam. 

''Seni tanımıyorum bile.'' dedim.''Beni tanımaya hazır değilsin.''dedi.Söylediklerinde en ufak bir alay yoktu.Gayet ciddi gözüküyordu. ''Öğrenci kayıt dosyana baktım.''dedim.''Bunun yasadışı olduğunu sanıyordum.''dedi gayet sakin bir sesle.''Dosyan boştu,Harry.İçinde hiç bir şey yoktu. Ne bir adres ne bir sağlık raporu..'' Şaşırmış gibi görünmeye uğraşmadı bile. ''Evet bunu biliyorum ama sen bunu bana söylüyorsun çünkü ?''dedi soru sorar gibiydi.Nasıl bu kadar umursamaz olabilirdi ? 

''Bunu sana söylüyorum,çünkü sende doğru olmayan bir şeyler olduğunu bildiğimi bil istiyorum.Ne yazık ki beni kandıramadın.Neyin peşinde olduğunu bulacağım ve açığa çıkaracağım.''dedim gayet kararlı bir şekilde.''Sabırsızlıkla bekliyorum.''dedi.Sonra ekledi.''Açığımı yakalamaya çalışıyorsun.Ancak benden kaçarsan neler olduğunu asla öğrenemezsin.''dedi.Harry dikkatimi çekmesi için ne söylemesi gerektiğini biliyor gibiydi.Ve ne zaman neyi söyleyeceğini...

''Neler oluyor ? '' diye sordum.Dikkatimi çektiğini anlamış olmalı ki dudaklarına onu bir melek gibi gösteren güzel gülümsemesini yerleştirdi.Davetkar bir şekilde gülümsüyordu ama gözleri hala onun tehlikeli olduğunu haykırıyordu.Bakışları karanlıktı.''Bunu öğrenmenin tek bir yolu var.Partiye gelmek.''dedi.

Bir süre öylece hiçbir şey yapmadan karşılıklı bakıştık.Çaresiz olmaktan nefret ediyordum.Onun sırrını deli gibi merak etmekten nefret ediyordum.Ona karanlık bir çekim ile çekilmekten nefret ediyordum.En sonunda pes etmişçesine derin bir nefes verdim.''Pekala..sen kazandın.Partiye geliyorum.''dediğimde gülümsemesi daha da büyüdü ve inci gibi olan düzgün ve beyaz dişleri ortaya çıktı.

Lanet olsun! Kendime gelmeliyim. Onun sırrını öğrenicem ve her şey biticek. Ona aşık değilim.Hoşlanmıyorumda.Tamam belki biraz hoşlanıyo olabilirim ama --ahh bu saçmalık ! O tehlikeli.O hayatıma girdiğinden beri tuhaf şeyler oluyor.Buradan uzaklaşmalıyım.Kitabımı elime aldım ve ayağa kalktım.Harry ''Pazar akşamı saat 7'de seni alırım.''dedi.Onu başımla onayladım ve hızlı adımlarla kitabı aldığımı kayıt ettirip kütüphaneden çıktım.

..........................................................................................

Merhaba ! Yeni bölümü koydum.

Çok uzun olmadı ama olsun. Belki bu gün yeni bölümü yayınlarım ama bu kesin değil :)

Multi = Harry <3 

☯♥ Dark -Harry Styles-Bu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!