6.Yaralar ve izleri.

48.1K 2K 4.3K
                  

Oy vermeyi ve yorum yapmayı unutmayın <3

Keyifli okumalar dilerim✨~Yaralar ve izleri~

~6 sene öncesi~

Bazı yanlışların bedelleri çok ağır ödenirdi, bazen kanla, bazen bir yarayla, bazense üstesinden gelemeyeceğimize emin olduğumuz bir görevle. Ama bazen yaptığı yanlış için değil, gerekeni yaptığı için bedel ödemeye razı gelebilirdi insan.

İşte Polat Çağlar Kaya, 21 yaşında gerekeni yaptığı için bedel ödemeye razı gelen insanlardan biriydi.

Biliyordu, yaptığı ne yanlıştı ne de hata; eğer zamanı geri getirmek mümkün olsaydı, bir kez daha aynı şeyi yapardı. Fakat bu kez bedeli ne olursa olsun, canından bir parçaya zarar gelmesini önlerdi. Ama işte hayat buydu; ne zaman ne de kayıplar geri gelmiyordu.

Sadece üç ay öncesine kadar yaşamı oldukça sıradan ve güzel denine bilecek bir düzeydeydi.
Fransa'da nüfuzlu üniversitelerden birinde tıp okuyordu.Çünkü doktor olmak istiyordu sebebi ise yıllar önce, kendisi 12 yaşındayken kaybettiği annesiydi.

'Anne ben de senin gibi hastaları iyileştirebilir miyim?'diye sormuştu bir keresinde.

'Tabii ki' demişti  annesi ve gülümseyerek başını okşamıştı. 'Ama çok çalışacaksın anlaştık mı?'

Annesinin gülümsemesine karşılık verdiği sırada 'Çalışırım' diye cevap vermişti Polat. 'Hem sen beni çalıştırırsın.'

Yüzündeki içten tebessüm buruklaştığında 'Çalıştırırım.'demişti annesi fakat sanki geleceği görüyormuş gibi 'ama ben çok yoğun oluyorum ya hani bazen, yanında  olamayabilirim sen yine de çok çalışıp doktor olacaksın söz mü?'diye devam etmişti.

Minik kollarını annesinin boynuna dolarken "Söz."demişti Polat.Ve küçük olmasına rağmen yıllar sonra verdiği sözü tutmuş annesi yanında olmasa da çok çalışarak tıp kazanmıştı.

Fakat üç ay önce, babası  ve Reisle Türkiyeye öylesine dönmüşken yaşadıkları olay hem onun hem de Reis'in hayatını alt üst etmişti.

İlk annesine olan sözünden vazgeçmek zorunda kalmıştı, çünkü biliyordu artık ne doktor olabilirdi ne de Fransaya dönmesi mümkündü.

Ardından, ödeyeceği bedeller ve zorunlu olduğu görevler seçim hakkı verilmeden sunulmuştu karşısına.

Adımları zar zor yeri bulurken tırmandığı merdivenin korkuluğuna tutunup derin bir nefes aldı.Kendi evi yabancı geldi sanki,aslında zaten yabancıydı,sadece evine değil,tüm yaşamına,hatta kendisine bile fazlasıyla yabancı sayılırdı.

Düşündü, bugün babasıyla yaptığı anlaşmanın üzerinden tam iki ay geçmişti.Her şey çok basitti: Polat babasının ona verdiği görevi kabul edecek, babasıysa sözünü tutarak tutuklanmasına engel olacaktı.

GÖLGELERİN KAÇIŞIHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin