14. bölüm

24.8K 1.3K 241
                  

İyi okumalarr

m.yigitkara: Evden çıkıyorum
19.45

zeliha.akdgn: Tamamm

m.yigitkara: Kapıdayım
20.30 

zeliha.akdgn: Geliyorum birazdan

Mustafa Yiğit yarım saattir aşağıda Zeliha'yı bekliyordu ama Zeliha tam hazır olmadığı için daha inmemişti, hâlbuki her zaman çabuk hazırlanan birisiydi fakat bu sefer fazla oyalanmıştı ve oyalandığı kadar güzel olmuştu.

"Sen hayırdır nereye?" dedi odaya aniden giren Deniz, Zeliha ona kısa bir bakış atıp cevapladı.

"Düğüne gidiyorum gelecek misin?"  dedi alayla, Deniz yüzünü ekşitti.

"Kimin düğünü, annemlerin haberi var mı?"

"Anneme söyledim, arkadaşımın kuzeninin düğünü."

"Ne alaka, sen niye gidiyorsun?" dedi masanın üstündeki parfümü alıp elinde oynarken.

"Sanane." Deniz elindeki parfümü aldı sıktı,

"Çok çirkin olmuşsun." dedi Deniz, ablasıyla birbirlerini gıcık etmeye bayılırlardı 

"Aynen kardeşim, aynen." dedi Zeliha onu hiç ciddiye almayarak, gerçi Deniz'de ciddi değildi zaten. Ablasının çok güzel olduğunu herkes bilirdi.

"Neyse sana kötü eğlenceler " dedi ve odadan çıktı, Zeliha artık alıştığı için tepki vermedi, illaki eline düşerdi sonuçta.

Zeliha aynada son kez kendine baktı giydiği kalp yaka şifon kollu mini siyah elbisenin içinde çok güzel göründüğüne karar vererek aynada kendine öpücük gönderdi, çantasını, telefonunu alıp  kabanını giydi, uyuyan kedisinini öperek daha fazla beklemeden evden çıktı, yeterince bekletmişti Mustafa Yiğit'i.

Aşağıda bekleyen Mustafa Yiğit halinden şikayetçi değildi, normalde beklemekten nefret eden adam şimdi gayet rahattı, Zeliha etkisi deniliyordu buna. 

Aşağıya inen Zeliha tanıdık arabayı görünce oraya doğru ilerledi ve arabaya bindi, Zeliha arkadan geldiği için Mustafa Yiğit onu görmemişti.

"Beklettiğim için üzgünüm, biraz geç hazırlandım. Naber?" ikiside birbirlerini süzdü.

"Çok güzel olmuşsun, uyumlu olmuşuz, siyah giyeceğimi biliyordun o yüzden mi siyah giydin, kabul et sende bana aşıksın." Mustafa Yiğit kendisinden beklemediği cümleleri kuruyordu. Zeliha resmen kahkaha attı, çok tatlı gözükmüştü Mustafa Yiğit.

"Sen az yılan değilmişsin yalnız, kurguya bak be." dedi kahkahalarına devam ederken. Mustafa Yiğit kollarını göğsünde birleştirip iyice Zeliha'ya döndü.

"Ne oldu niye öyle bakıyorsun." Zeliha kahkahalarını durdurmuştu.

"Çok güzel görünüyorsun." dedi gözlerinin içine bakarak. "Sana karşı olan hislerimi bildiğine göre artık seni rahatça izleyebilirim."

"Çok hızlı gidiyorsun." dedi gözlerinin kaçırarak, evet hızlı gidiyordu. Mustafa Yiğit'le buluşurken asla aklından ilişkiye yönelik bir şey yoktu. Bunlar beklenmedik ve hızlı olan şeylerdi.

"Rahatsız oluyor musun?"

"Sence olsam şuan burada mı olurdum? Sadece hızlı ilerliyor, sende farkındasın."

IBAN AT -textingHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin