******

Sabah duyduğum takırtıyla gözlerimi araladım. Steve de başı benim dizimde kucağında Danny ile uyuya kalmıştı. Yavaşça dizimi çekip Steve'in kafasının altına yastık koydum. Ve merdivenlerden inip mutfağa girdim Charlie çocuklar için yiyecek bir şeyler hazırlıyordu.Mutfakta ki duvar saatine baktım saat daha 6.00 dı.

"Annen nasıl oldu?"

Çocuklar uyuduğu için küçük harflerle konuşuyordum.

"İyi sadece küçük bir baygınlık geçirmiş. Geldiğimde saat geç olmuştu bende uyandırmak istemedim. Çocuklar sizi çok yormamıştır umarım."

"Çocuklardan çok Steve yordu beni aslına bakarsan."

dedim dolaptan çıkardığım suyu bir bardağa doldururken. Burada küçük yaşta çocuklar bulunduğu için tabaklar,bardaklar vb. hep onlar gibi minik ve küçüktü. Charlie çocukların yemesini kolaylaştırmak için dometes ve salatalıkları şekilli doğramaya çalışıyordu yaklaşık 2 yıldır burada çalıştığı için alışmıştı ve zorlanmıyordu.

"Ben gidip Steve'i uyandırayım artık eve gitsek iyi olacak. Hem senide daha fazla meşkul etmeyelim."

"Aksine bana destek oluyorsunuz Cameron." dedi bana içtenlikle gülümseyerek.

Charlie'yi kendime yakın buluyordum. Ve sıkıntımı ve dersimi ona anlatmaktan çekinmezdim o da aynı şekilde bana güvenirdi. Steve uyandırmak için uyku sersemi bir şekilde merdivenlerden çıktım. Odaya girdiğimde çok masum bir şekilde uyuyorlardı. Bir süre onları seyrettim sonra karşımdakinin Steve Grace olduğuu hatırlayınca kedi görmüş köpek gibi sırıtmaya başladım. Danny'i yavaşçakucağından alıp yatağına yatırdım ve masada bulduğum bir bardak suyu yüzüne boca ettim. Şaşkınıkla sıçradı tam bağıracaktı ki elimle ağzını tuttum.

"Şşşt sarı kafa sakin ol çocuklar uyuyor." dedim pis pis sırıtarak Steve ise öfkekeli bakışlarını bana doğrultmuştu.

"İntikamım kötü olacak Cameron." ismimi söylerken bilerek vurgulamıştı.

*********

Yetimhaneden ayrıldıktan sonra eve gidip üstümü değiştirdim Ev leş gibi içki kokuyordu bu evde nasıl yaşadığımı ben bile bilmiyordum. Mecburiyet insana neler yaptırıyordu. Biran önce şu kadından ve evden kurtulmak istiyordum ama bunu nasıl yapacaktım ki. Üniversite paramı nasıl ödeyecektim? dersleri ve okulu umursamıyor gibi görünsemde aslında derslerimde oldukça başarılıydım yani kendi çapıma göre. Ama ne yazıkki burs kazanacak kadar değil burs için bir yeteneğim, bu yetenekle ilgili derecem olması gerekiyordu. Müzik ve dans konusunda iyiydim, edebiyatada az cok ilgim vardı (bu gerçekten çok çok az bir ilgiydi) ama bu okuldayken bu yeteneğimi geliştirmek maymunların uçabilme ihtimalinden bile daha düşüktü.Tanrım bu aralarda maymunlara taktım. Üzerimi değiştirdikten sonra koşarak okula gitmek zorunda kaldım evde çok zaman kaybetmiştim. Neyse ki ilk derse yetişebilmiştim. İlk ders kızlarla ortak dersimdi. Sınıfa girdiğimi görünce avını görmüş timsah misali yanıma yanaştılar ve beni yan sıralarına oturttular.

"Dün gece neredeydin cici kız?" dedi Gen sorgulayıcı tavırla.

"Tamam sakin olun ve bana avını parçalayacak kaplan gibi bakmayı kesin. Hem sizin nereden haberiniz oldu?"

"Aramalarımıza cevap vermedim bizde evine uğradık oradada yoktun. Anlat."

"Siz bu aralar fazla polisiye dizi izlediniz sanırım." dedim kollarımı çaprazlıyarak.

"Tamam kabul gece gerilim filmi izledik ondan oldu bunlar" dedi Liz kendine gelerek.

Bende onlara dün ki olanları anlatmaya başladım. Sözümü bitirdiğimde ikiside kaşlarını çatmış bana bakıyorlardı.

PAÇOZBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!