Selam

Yine geç gelmiş bir bölüm.Ama vallahi isteyerek olmuyor.Affedin.Geçen bölümde de dediğim gibi kardeşimde bir hikaye yazıyor.Lütfen bir göz atar mısınız?Çok mutlu olurum.

Umarım bölümü beğenirsiniz.Keyifli okumalar…

 

Olcay’ın bildiği bir bara gidiyorduk.Böylece biz reşit olmayan kızları içeri sokmak kolay olacakmış.Rüzgar isteksiz bir şekilde yanımızda yürüyordu.Bu çocuk hiç mi isteyerek bir şey yapmazdı ?

Hazal oldukça heyecanlıydı.Zaten Hazal’ın heyecanlı olmadığı bir an yoktu.Hep deli doluydu.Çocuktu.Bu çocuksu halleri onu daha sevimli yapsa da bazen saçmalıyordu.

Başak’ta heyecanlı görünüyordu.İlk defa bara gidecektik ne de olsa.Bende heyecanlıydım.Filmlerde,dizilerde izlerdik ve imrenirdik.Şimdi o ortama gidiyorduk.

Olcay bir mekanın önünde durduğunda bize döndü.

‘İşte burası.’dedi gülümseyerek.Şöyle bir mekanı süzdüm.Hiç bara benzemiyordu.Normal bir apartman dairesinin girişi gibi bir şeydi.Kapıda iki tane iri yarı adam vardı.Olcay onlara doğru ilerlemeye başlayınca bizde arkasından yürüdük.

‘Hoşgeldiniz Olcay Bey.’ Demek Olcay’ın sürekli uğradığı bir mekandı ki adamlar onu tanıyordu.Olcay adamlara başıyla selam verdi.Rüzgar ve Özgür adamların yanından kimliklerini göstererek içeri girdiler.Biz kızlar arkada kalmıştık.Adamları fark etmemiş gibi içeri girmeye çalıştım.

‘Hop,küçük hanım nereye? Kimlik görebilir miyim ?’Dudaklarımı dişlerimin arasına alarak düşünmeye başladım.Reşit değildik ki biz ?

‘Onlar benimle.’ Olcay gülümseyerek beni koluna aldı ve adama döndü.

‘Peki efendim.’ Olcay memnun olmuş bir şekilde başını salladı ve Hazal ile Başak’ıda yanına çağırdı.

İçeri girdiğimizde uzun bir koridorla karşılaştık.Koridor spot ışıklarıyla ışıklandırılmıştı.Duvarlar kafamda kurduğum bardan farklı olarak temizdi.Sigara kokusu yoğun değildi.Önümüze başka bir kapı daha çıktı.Yanında bu sefer sadece bir adam vardı.Bizi görünce kapıyı gürültülü bir biçimde açtı.Ve önümüze asıl bölüm sunuldu.Orta da büyük bir pist vardı.Ve tam pistin ortasının tavanında disko topu konulmuştu.Sigara kokusu koridordakinden yoğundu.Ama dizilerde,filmlerde izlediğimiz;hikayelerde okuduğumuz barlardaki gibi yiyişen insanlar yoktu.

‘Boş yer yok,bar tezgahının orda oturalım.’diyen             Olcay’ı dinleyerek oraya yöneldik.Yüksek sandalyelere oturduğumuzda duvarda bir poster dikkatimi çekti.Aslında poster değildi.Daha çok uyarı yazısı gibi bir şeydi.Gözlerimi kısarak okumaya çalıştım.

‘Mariarna Bar’a hoş geldiniz.Barımızla ilgili müşterilerimize sunmamız gereken bazı kurallar var.

1.Sarhoş olmak yasak.

2.Kavga çıkarmak yasak.

3.Ahlaksızca davranmak yasak.Ama illa davranacağım diyorsanız yukarıda odalarımız var.

Not:Eğer bu kurallara uyulmasa üzgünüz ama barımızdan atılacaksınız.

İyi eğlenceler.’

Bir an buranın bar olduğundan şüphe ettim.Barlarda insanlar çılgınca davranmaz mıydı?

‘Ne içersiniz gençler?’ Barmenin sorusuyla gözlerimi duvardaki posterden,ona çevirdim.Güler yüzüyle cevabımızı bekliyordu.

Sadece Sen...Bu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!