6. Wygląd postaci

5.8K 367 131
                                    

Zanim przejdziemy do charakteru oraz tego, co cechuje naszego bohatera, skupmy się na jego wyglądzie.

Większość osób czytających teraz tą notkę zapewne spotkała się z bardzo dobrze znaną wszystkim Mary Sue, na którą na pewno kiedyś przyjdzie kolej w tym poradniku. I istnieje jedno dość ważne pytanie, które musimy sobie tutaj zadać.

Jak ma wyglądać nasza postać, by nie przypominała Mary Sue?

Najlepiej wygląd rozpisać sobie według poniższych podpunktów:

1. Włosy.

Przede wszystkim ich kolor. Można zrobić typową brunetkę, szatynkę, rudą czy blondynkę. To samo tyczy się postaci męskich. Jednak czy nie warto czasem wykazać się kreatywnością i wymyślić oryginalną postać? Bohaterka wcale nie musi mieć brązowych ani czarnych włosów. A to, iż jest zła i ma mordercze zapędy, nie znaczy, że nie może mieć jasnych włosów. Gdybym stworzyła, dajmy na to, dziewczynę, która ma niebieskie włosy z niebieskimi pasemkami. W późniejszym czasie można nawiązać do tego, dlaczego jej włosy mają taki a nie inny kolor.

2. Oczy.

Wcale nie musimy się ograniczać do podstawowych kolorów, jakie mają zazwyczaj nasze tęczówki. W książkach wszystko możliwe, postać może mieć nawet różowy czy też fioletowy kolor oczu. Wszystko zależy od nas.

3. Rysy twarzy.

Bardzo rzadko są one wspominane, a przynajmniej rzadziej niż kolor włosów czy oczu. I wcale nie musimy tego opisywać w naszej książce, ale warto znać rysy twarzy naszej postaci. Bohater lub bohaterka może mieć owalną twarz, kwadratową szczękę, skośne oczy, mały nos, wąskie usta oraz wyraźnie zarysowane kości policzkowe. Przymiotników, mogących opisać naszą twarz jest pełno.

4. Budowa ciała.

Ciało również można opisać wieloma przymiotnikami. Jedna osoba może być szczupła, inna masywna a kolejna koścista.

5. Znaki szczególne.

Może to być cokolwiek, np. tatuaż na lewej łopatce, blizna czy nawet piegi. Coś, co wyróżnia bohatera .

Jak pisać, by czytaliOpowieści tętniące życiem. Odkryj je teraz