2.Bölüm-Taciz!

157K 5.4K 1.2K
                  

Her vote ve yorum daha çabuk yb getirir.💬🌟✨👍

Not: arkadaşlarınıza önerecek 'Mafya..?' Ailesini büyütün 💣🚬🔫🔪

Dikkatimi karşı sokaktaki siyah araba çekti, içindeki adam benim odama bakıyordu. Göz göze geldiğimizde hiç kaçırmadan gözlerini bana baktı.

Kimdi bu adam. En önemlisi benim odamı neden dikizliyordu!

-----------
Hızla perdeyi çekip masama ilerledim, üzerindeki yemek tepsisini alıp odadan çıktım. Tepsiyi mutfak tezgahının üzerine bırakıp bulaşık makinesini açtım, tepsideki ve tezgahın üzerindeki bulaşıkları tek tek makineye yerleştirdim. Akşam yemeğinden kalma bulaşıklar epeyce zamanımı almıştı.

İşim bittiğinde tezgahı silip mutfaktan çıktım, herkes yatmış uyuyordu. Kendi odama geçip ödev yapmaya başladım. Yarın ilk işim okuldan sonra iyi maaşlı bir iş bulmak olacaktı.

........

Saatin 1:30 olduğunu görünce önümdeki defteri kapattım, sandalyemin çıkardığı gıcırtı tüm odada itici bir ses yankılanmasına neden olmuştu. Yarın için çantamı hazırlayıp masamdaki dağılmış kalemleri toparladım. Gecenin kasvetli havası beni bunaltmıştı, pencereyi açıp içeriye temiz havanın girmesine izin verdim. Hava çok sıcaktı bazen insanın nefesini bile sıklaştıran bunaltıcı hava insanların uyumasını da engelliyordu.

Sokağın korkutucu karanlığında farları yanık olan arabayı saatler öncede görmüştüm, hala benim olduğum odaya bakıyordu. O karanlıkta parlayan koyu renkli gözlerini görebiliyordum fakat yüzünü tam net seçemiyordum. Camın önünden uzaklaşıp ışığı kapattım ve yatağıma uzandım, bileğimin durumu pekte iç açıcı gözükmüyordu ama dayanamayacağım bir acıda vermiyordu.

Gözlerimi kapatıp yine ruhumun en kasvetli havasına büründüm, bu öyle bir duyguydu ki; her gece uyumak için kapattığım gözlerim bana yalnızlığımı hatırlatıyor, bunu yüzüme en sert şekilde vuruyordu.

.........

Ezanın o büyüleyici sesiyle gözlerimi açtım, gecenin korkutucu sessizliğini bozan o ses... insanın tüm hücrelerini titretiyordu.

Oturur pozisyona geçip ezanı dinledim, ardından odamın camını kapatıp odadan çıktım. Tuvalete girip rutin işlerimi halletim, yürümekte çok zorlandığımı fark ettim. Ayağımın durumu gerçekten berbattı.

Tuvaletten çıkıp odama yeniden giriş yaptım, kıyafetlerimi çıkardım ve okul formamı giyindim. Düne kadar okul konusunda çok rahattım hatta endişe etmediğim tek yer okul hayatımdı. Şimdi ise onuda elimden kaybediyordum. Allah'ım..! Bu nasıl bir sınavdır.

Saate baktığımda 6:15 olduğunu gördüm yatağımı toplayıp çıkardığım kıyafetleri katladım ve yerine koydum.

Mutfağa ilerleyip her zamanki gibi teyzemlere kahvaltı hazırlamaya başladım. Ocağa çaydanlığı koyup suyun kaynamasına izin verdim ardından domatesleri çıkarıp rendeledim, bir kaç tane çıkardığım biberleri ince ince doğradım tavaya koydum, koyduğum domatesler ve biberler pişerken çayın suyu kaynamıştı. Çayı demleyip altını kısarken kenara çıkarığım iki adet yumurtayı ocakta pişmekte olan domateslere yumurtayı da karıştırdım. Dolaptan kahvaltılıkları çıkarıp masaya koydum.

"Esila." masayı tam olarak hazırladığımda teyzemin katı sesini duydum.

"Bende seni uyandıracaktım teyze, kahvaltı hazır." Dedim köşedeki çantamı alarak.

"Tamam git okuluna." Başımla onaylayıp evden çıktım. Her zamanki durağa doğru ilerliyordum. Israrla çalan korna sesi beni rahatsız etmişti, hemen yanımda benimle birlikte ilerleyen spor arabaya baktım. Bu sınıfa yeni gelen öğrenciydi.

MAFYA...?Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin