Mi számít bűnnek?
Dohányozni? Füvet szívni? Lopni? Ölni? Megszületni? [...]
Megannyi kérdés, s megannyi válasz.
Viszont mind különbözik. Az egyik ház tanítása szerint homoszexuálisnak lenni bűn, míg mások azt vallják, hogy azzal légy, akit mindennél jobban szeretsz és ne hagyd, hogy ez az undorító világ az utadba álljon. Aztán itt vannak a vallási különbségek. Személyes véleményem szerint vallások és hozzá tartozó ilyen-olyan történetek azért vannak, hogy az ember ne veszítse el hitét. Az embereknek arra van szüksége, hogy higgyenek valamiben, legyen az Allah, Buddha vagy akárki.
A bűnökhöz visszatérve; vajon egy tanár-diák kapcsolat mekkora véteknek számít? Hiszen ha azt mondják: "légy azzal, akit mindennél jobban szeretsz", akkor ez miért számít másnak? Persze, én értem. Ott van a pedofília meg hasonlók, de akkor is, ezt senki sem értheti. Azt az érzést, melyet két erős kar nyújt, mely ott van veled a bajban, pótolhatatlan. Nyilván, itt nem az anyai szeretetről beszélek.
Ha belegondolunk, a világ tele van problémákkal, bűnökkel és súlyosabbnál-súlyosabb bajokkal. Magyarul: el vagyunk baszva. Nem értem, hogy megannyi nehézség mellett miért kell a tanár-diák kapcsolatot ennyire komolyan venni. Oké, nyilván ne harminc év legyen a két személy között és a tanár ne is kivételezzen vele, mert ha van egy kis esze, a munkát el tudja különíteni a magánélettől. Hogyha nincs akkora korkülönbség, akkor én egyfajta 'megfigyelés' alatt tartanám őket. Tudjátok, mint a házassági vízumnál. Megnézni, hogyan élik az életüket, hogyan viselkednek egymással, minden apró információ. Hiszem, hogy egy jó 'ellenőr' észrevenné, ha baj van.
Na de, beszélek itt hülyeségeket össze vissza, melyeknek se eleje, se vége, de talán ez így van jól. Már nem azért, de egy tinédzsernek mikor van egyenes gondolatmenete, főleg, ha azon agyal, hogy valljon szerelmet a tanárának, Jeon Jeongguknak?
na sziasztok!
ezt a könyvet már elég rég óta tervezem, remélem elnyeri majd a tetszéseteket.
tudom, a bevezető eléggé össze-vissza van és talán egy kicsit elvont is, de ez lennék én.
nem is húzom tovább a szót, próbálok minél gyorsabban új részeket hozni!
szeretlek titeket xx
(kommentben várom a véleményeket)
YOU ARE READING
LOVE LESSONS
Teen Fiction❞ - Taníts meg repülni! - csillantak fel pillanatok alatt a szemeim. - Az emberek nem tudnak repülni, Jimin. - hűvös hangja hidegzuhanyként csapódott vállaimra. Mondata meg sem hatott, hiszen egy remek ötlet pattant ki a fejemből: - Én megtanítalak...
