Dżungla (2006r.)

758 77 4
                                    

Opis: Gdy lwiątko zostaje zabrane z zoo, jego ojciec oraz przyjaciele ruszają mu na pomoc.

Ciekawostki:
1. Pomysły na scenariusz były pisane już od 1991 roku.

2. Reżyser filmu, Steve "Spaz" Williams, pochodzi z Kanady. Stąd wiele kanadyjskich tropów w 'Dżungli'. Ulubiony sport zwierzaków w zoo nawiązuje do dyscypliny popularnej w tym kraju, a głosu Pingwinowi MC w wersji oryginalnej użyczył znany kanadyjski komentator sportowy, Don Cherry.

3

Oops! This image does not follow our content guidelines. To continue publishing, please remove it or upload a different image.

3. W studiach w Kanadzie i Teksasie pracowało 418 członków ekipy, w tym pięćdziesięciu animatorów. Premierę filmu wstrzymano jednak, gdyż na ekranach pojawił się film 'Madagaskar', studia DreamWorks, oparty na zbliżonym pomyśle.
Był to element zmagań dwóch potężnych wytwórni filmowych - Disneya i DreamWorksa.
Być może przyniosły one korzyść publiczności, bo zyskany czas poświęcono na doskonalenie efektów specjalnych, zwłaszcza wyglądu zwierzaków.

4. Jak powszechnie wiadomo, futra i włosy to największe utrapienie animatorów. Od czasu podwyższonych standardów narzuconych przez studio Pixar (zwłaszcza przez film 'Potwory i spółka') punktem honoru kolejnych twórców animacji jest jeszcze bardziej naturalny wygląd tych jakże ważnych elementów.
Lew Sebastian ma więc aż sześć milionów włosów, a i tak nie jest rekordzistą. Pewien agresywny nowojorski pudel, epizodyczna postać z 'Dżungli', dzierży w tej dziedzinie palmę pierwszeństwa. Wyposażono go bowiem w czternaście milionów oddzielnie animowanych włosów. Z myślą o ptakach stworzono za to dwa miliony animowanych piór.

5

Oops! This image does not follow our content guidelines. To continue publishing, please remove it or upload a different image.

5. Producent, Clint Goldman, tak tłumaczył intencje zespołu realizującego film:
"Naszym zamiarem było, by 'Dżungla' wyróżniała się spośród wielu powstających obecnie trójwymiarowych komputerowych animacji. Dążyliśmy do zachowania jak najbardziej realistycznego wyglądu zwierzaków oraz ich otoczenia, lecz równie istotny był dla nas element fantazji, a nawet swoistej poezji, przenikający tę opowieść. Nasze zwierzaki potrafią wyprawiać niesamowite rzeczy ze swoimi ciałami, umieją kierować łodzią i mają wiele innych niezwykłych przymiotów."

6. Kiefer Sutherland, słynny z ról twardzieli, tym razem odtwarzał postać lwa, który wcale nie jest taki groźny i ma nawet kłopoty z ryczeniem. Aktor odbywał intensywne próby różnych rodzajów ryków w samochodzie, w drodze do studia nagraniowego.

Teorie jak z bajekWhere stories live. Discover now