Peyda 12

25.2K 1.3K 88
                  

23.03.2024
On ikinci bölümümüze hoş geldiniz.
Keyifli okumalar:)

Peyda iki bin okunmaya ulaşmış, okuyan herkese çok teşekkür ederim 🤍

Bölüm Şarkısı:
Melek Mosso-Keklik Gibi
🪢

"Hayal Kırıklığı"

25 Ekim 2023
İstanbul, Türkiye

Hayal kırıklığı insanı anca umut ettiği şeylerin ya da umut ettirilen şeylerin olmamasıyla bulurdu.

Peyda'nın umutları on yedi yıldır hayal kırıklığına dönüşüyordu. Peyda'nın hayalleri yıllardır kırılıyor, ve kimse de onarmaya çalışmıyordu.

Ama Peyda hayal kırıklığına uğrasa da ümit etmekten asla vazgeçmemişti.
Ve bundan pişman olduğu da olmuştu çoğu zaman.

Tam da şu an gibi. Peyda yine ümitlenmiş ve bir şeylerin olması için kendi kendine hayal kurmuştu fakat nafile bir çaba içerisinde olduğunu şu an şahit olduğu sahneden anlıyordu.

Cihan Bey ile Nazlı Hanım yıllar önce çöktükleri kaldırım gibi bu sefer de evlerinin, yuvalarının parkelerinde birbirlerine sarılırken onları uzaktan gören kişi hayalleri yıkılan Peyda'ydı.

Peyda, Can'ı uyutup aşağıda çıkacak kavgaya karşı daha da büyümesini istemediği için buraya gelmişti çünkü Nazlı Hanım'ın bir şeyler için savaşacağını düşünmüştü. Kocasının yaptıkladına gözünü kapatmayacağını düşünmüştü.

Yanıldığını sanıyordu şimdi. Fakat Nazlı Hanım susmamıştı böyle bir şeye, susamazdı da. O sadece kocasının gözlerini açmıştı. Nazlı Hanım kocasını her şeyden iyi tanıdığı için onun düşünmeden önyargılarıyla yaptığı şeylerden pişman olacağını biliyordu.

Sadece birilerinin kocasının gözünü açması gerekiyordu. Kocası çok güçlü ve sert görünen ama aslında çok masum olan bir adamdı. Nazlı, kocasını çok seviyordu ve onun böyle bir şeyi yapabileceğine ihtimal vermemişti başta. Fakat Peyda'nın kriz sayılabilecek bir atak geçirirkenki yüz ifadesiyle gerçeği hemen anlamıştı.

Peyda ise geçirdiği krizi unutmuş, Nazlı Hanım'ın üzerinde bıraktığı hayal kırıklığıyla salondan çıkıp iki gündür huzuru bir an olsun bulabildiği balkona gitmiş ve sabah çöktüğü yere geri çökmüştü.

"Sen iste yeter ki, ben seni gerekirse senden korurum da babana benzemene izin vermem, sevgilim." dedi Nazlı hüzünlü ifadesiyle. Bu konuşmanın hararetli geçeceğini düşünmüştü çünkü kocası Peyda'yı öğrendiğinden beridir çok fevri ve düşünmeden hareket ediyordu. Nazlı bir an için yaptıklarından pişman olmaması olasılığını düşünmüştü fakat bu resmen bir felaket senaryosuydu.

"Teşekkür ederim. Teşekkür ederim, sevgilim." Nazlı Hanım bu sözleri duyarken eşinin saçlarını okşuyordu.

Cihan Bey ise hissettiği merhamet duygusuyla birlikte sessizce oturuyor ve karısının saçlarını okşamasının keyfini sürüyordu.

〰️〰️〰️

"Ceyda, okul çıkışı dışarı çıkacağız. Gelecek misin?" Ceyda daldığı yerden arkadaşının sorusuyla çıktı. İrkilse de bunu arkadaşına belli etmeyerek kafasını iki yana salladı.

"Yok işim var benim sağ olun," dedi Ceyda bariz bir moral bozuntusuyla. Ardından onu birkaç adım uzakta bekleyen ikizini görünce ekledi. "Görüşürüz."

PeydaHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin