Původ Trinity

1 0 0
                                    


Středová strana s názvem Holy Trinity, jejímž lídrem byla právě Trinity, zaznamenala velké úspěchy. Byl to zejména její lídr, který dokázal převálcovat ty ostatní. Programy a strategie stran byly většinou podobné, všeobsáhlé, takže se soutěžilo o voliče, kteří dokázali ocenit komunikační um jednotlivých osobností.

Samozřejmě byly všude i radikální strany, které ať už požadovaly vystoupení z nadnárodních uskupení, ustoupení od smluv či absolutní izolacionismus, nicméně v době, kdy snad každý měl nějakou alespoň miniaturní vazbu s kýmkoliv na světě, nemohli počítat s velkým úspěchem.

V celém demokratickém světě dominovaly dva společenské principy. Takže pokud se úspěšné strany v něčem lišily, pak to bylo právě v tomhle. Jedni vyzdvihovali hodnoty a normy dřívější, snažili se zachovat autonomii států, regionů, dbali na kulturní prvky, zbrojili proti přebytečné technizaci, neustálému sledování lidí, snažili se obnovovat dřívější řád.

Na druhé straně stály strany, které naopak vyzdvihovaly neustálý pokrok, mechanizaci výroby, zvědečtění života, neboť jejich myšlenka byla takové, že pokud se lidé budou stále více spoléhat na roboty a vědu jako takovou, nastane den, kdy nebude muset nikdo hladovět, tratit, kdy všichni budou mít jistou zdravotní péči, budou se moci neustále věnovat rodině, umění, sportu, zálibám, aniž by museli vykonávat jakoukoliv nepříjemnou práci. Myšlenka to byla více než utopická, proto byla často kritizována všemožnými argumenty jako třeba, že lidé nedokážou žít v harmonii, neustále někdo bude nespokojený. Také vyvstávala otázka vlastnění oněch robotů, výrobních prostředků, materiálů či surovin. Protože pokud by daná situace nastala, pak by podle předpokladů deset nejbohatších lidí vlastnilo již osmdesát procent všeho, co se vlastnit dá.

Právě Trinity byl někdo, koho myšlenka potřebovala. Neustále ji hájila, pouštěla se do neutuchajících debat s ostatními, s těmi, kteří byli jejími odpůrci. Díky racionálním argumentům si dokázala na svou stranu získat jak bohaté, kteří v jejím programu spatřovali možnost, jak znásobit svůj majetek, tak malou střední třídu, která doufala ve zlepšení své stránky, tak nízkou třídu, která bezmyšlenkovitě slyšela na to, že by nemusela pracovat, aniž se nad tím více zamýšlela.

Velkým důvodem k pokroku byla neustále se tenčící zásoba neobnovitelných zdrojů, které sice byly nahrazovány stále jinými zdroji, ale ani ty nebyly nekonečné. A proto se možnost vrátit se zpět ke starým hodnotám jevila jako návrat do dob palivového dřeva, což nebylo uskutečnitelné. Nikdo si nedokázal představit život bez elektřiny, s tím spojených počítačů, telefonů, robotů. Blížila se revoluce, která měla pro lidi znamenat novou antiku.

Trinity slibovala investování do technologií, snížení cen robotů, aby si je mohli dovolit i méně majetnější podniky, rodiny. Slibovala vytvoření více pracovních míst v oblasti technologií, trvala na vytvoření trvalé kolonie na Marsu, která dosud neexistovala, ačkoliv někteří vědci na jeho povrchu již žili a konečně se také zavazovala k tomu, že zajistí nejen na mezinárodní, ale také na globální úrovni stabilitu a prosperitu bez tracení, válek a hladu. Ale podle jejích slov ona změna nepůjde nastolit bez dostatečného nasazení androidů, které by se měli vyrábět ve velkém, nikoliv v omezených počtech, jak se dělo do té doby.

Byla ideálním kandidátem. Krásná žena ve středních letech, která celý svůj život obětovala kariéře.

Jenže s nadšením přicházela i řada otázek ohledně její minulosti. Všem se zdálo podivné, že se o ní dozvěděli teprve nedávno. Jak se mohla tak rychle vypracovat do lídra politické strany? Kde pracovala předtím? Kde žila? Kdo jsou její rodiče?

Věk pravdyWhere stories live. Discover now