Simon Snow a šesť bielych zajacov. (2009) kapitola 1.

87 3 0
                                        

SIMON:

Mám plán ! zúfalo na mňa skríkla Agáta. Bola nervózna. Vyzerala akoby už týždne nespala a mala v sebe priveľa kofeínu. Ja som stál oproti nej a nebol som na tom o nič lepšie ako ona. Stáli sme v mojej a bazovej izbe a obidvaja sme len kričali a rozhadzovali rukami.

A aký plán ?! Nevidíš že už nič nefunguje ? Ak Jednotvárnik nájde mesačného zajaca je koniec ? Musíme vyslobodiť Baza! Nesmieme dovoliť aby mu ukázal kde zajac je ! Bol som ako utrhnutí z reťaze chodil som z miesta na miesto, držal sa za hlavu, búchal ňou o stenu.. ako by mi to malo pomôcť vyriešiť všetky moje problémy. Nemohol som dopustiť aby Jednotvárnik dosiahol to čo chcel ! Nemohol som dovoliť aby zniesol zo sveta mágiu. Nemohol som dopustiť aby sa Bazovi niečo stalo.. 

Ver mi ! Baz to nevyzradí ! Položil by aj vlastný život len aby Jednotvárnik nezískal to čo chce ! Verím že sa zmenil. Prihovárala sa mi Agáta . snažila sa ma upokojiť no sama nebola o nič kľudnejšia. Snažili sme sa nájsť nejaké riešenie. Museli sme baza oslobodiť. Jednotvárnik ho uväznil vo svojom sídle lenže nikto z nás nevie, že kde. Jednotvárnik mágiu neznáša, musí to byť niekde mimo nášho čarovného sveta . Ale kde ? 


BAZ:

Už týždeň trčím v tejto zhnitej cele a ešte stále som nevymyslel ako sa z nej dostať. Je to tu absolútne anti-magické.. Žiadne čary nefungujú, je tu tma a strážia ma tu minimálne  šiesti nosozlobri. Niet šance dostať sa odtiaľto. Viem, že spoliehať na to že ma prídu zachrániť Simon, Agáta a Penelope je asi absurdné. Celé roky som sa k nim choval ako ten najodpornejší magostrelec pod slnkom. 

Je tu zima.. čoraz chladnejšie. Pomaly strácam silu. Moje končatiny sú už úplne premrznuté. Ešte aj na to že som upír mi je zima.  Ak tu budem ešte dlhšie ako týždeň myslím že tu asi zamrznem. Na to že Jednotvárnik chce aby som mu povedal kde sa nachádza mesačný zajac ma udržiava v dosť zlých podmienkach. Mám pocit že ma chce čo najviac zmrzačiť aby to zo mňa potom ľahšie vytiahol. Míli sa. Som predsa Tyrannus Basilton Pitch. Nič ma len tak nepoloží. Je to biedne. Celé dni len ležím na tejto mizernej posteli (ak sa tento kus železa a plachta dajú vôbec nazvať posteľou) a rozmýšľam ako by sa odtiaľto dalo dostať, ale na nič neprichádzam. Akoby mojej mysli niečo bránilo v rozmýšľaní.

Je to tu zvláštne. Jednotvárnik chce zo sveta odstrániť všetkú mágiu ale  mňa predsa len strážia čary a magické stvorenia. Niečo mi na tom nesedí. 




- Vix_Green 94  





Do Toho Simon!Stories to obsess over. Discover now