Így írj light novelt!

360 23 62
                                    

Előszó

Sokan vannak, akik szeretnének regényírásból megélni, de ez egyáltalán nem könnyű dolog. Viszont a regény megírása önmagában nem nehéz. Ha valaki valóban tollat ragad, ezt maga is észre fogja venni. Tehát, ha gondjaid vannak az első lépéssel, akkor ez a könyv neked való.

Előre szeretném felhívni a figyelmet arra, hogy ez a könyv nem azoknak készült, akik a művészetüket magasabb szintre szeretnék emelni. Hanem abban segít, hogyan kell hozzáállni az íráshoz, elsajátítani a regények alapvető szerkezetét, és elkészíteni az első művedet. Az ember első regénye – még ennek a könyvnek az elolvasása után is – valószínűleg egy rossz minőségű munka lesz. De határozottan ez az első lépés az íróvá válás felé. Azt azonban ne felejtsd el, hogy ez csak az út kezdete!

Ez a könyv a light novel műfajra összpontosít. Azért pont erre a zsánerre, mert az irodalmi világban ma ez a legnyitottabb és legszabadabb műfaj. De attól még nem könnyű. A light novel műfajt korábban előszeretettel nevezték ifjúsági irodalomnak is. A light novel olyan, mint egy kigurumi. Legyen szó történelmi regényről, detektívregényről vagy szépirodalomról, ha ráhúzzuk a light novel bőrét, light novel lesz belőle. Más szavakkal, bármit is akarsz írni, ugyanúgy behelyezheted ebbe a kategóriába. Ezért miután elolvastad ezt a könyvet, és a gyakorlatban is elsajátítottad a tanácsait, célszerű jobban elmélyedni abban a területben is, amelyről írni szeretnél.

De kezdjük az első lépéssel.

Kérlek, olvass tovább, hogy megtudhasd, hogyan fejezheted be az első regényedet!

1. fejezet – Ragadj tollat!

Ha komolyan gondolod az írást, akkor rengeteg dolgod van még az előtt, hogy tollat ragadnál. Ilyen például az anyaggyűjtés, a téma kiválasztása, valamint a történet, a cselekmény és a karakterek kidolgozása.

Ezeket a feladatokat muszáj elvégezned, ha elégedett akarsz lenni a munkáddal.

De bármennyire is gondosan készülsz, lehetetlen elsőre tökéleteset alkotni. Sőt, ha csak az előkészületekre fordítasz energiát, előbb-utóbb le fogod tenni a tollat. Muszáj írnod is – legalább egy pár mondatot –, különben nem tudhatod, szereted-e egyáltalán csinálni.

Az íráshoz természetesen szükséged lesz tollra és papírra – vagy monitorra és billentyűzetre, vagy telefonra és szövegszerkesztő appra. A lényeg, hogy legyen felszerelésed hozzá.

Aztán vegyél egy mély lélegzetet, és kezdj írni! Mindegy, mit írsz, mindegy, hogy papírra írsz vagy billentyűzeten gépelsz, csak írj le egy mondatot. Az sem baj, ha rövid.

Ha ezzel megvagy, ugorj a következő fejezetre!

Először írj! Sok kezdő író legnagyobb hibája, hogy annyit foglalkozik a világépítéssel és a karakterkidolgozással, hogy közben egy sort sem ír!

2. fejezet – A regény három legfontosabb eleme

Az előző fejezetben az első mondatról beszéltünk, de a regény sajnos nem csak egy mondatból áll. Viszont a mondat valóban a történet legkisebb építőköve. Ha úgy vesszük, a regény egy mondatgyűjtemény. Ha részeire szedjük, egy nagy kupac mondatot kapunk, amelyeket három csoportba lehet sorolni.

Ezek az alábbiak: leírás, érzelem, párbeszéd.

A leírás egy jelenet objektív ismertetése. Hol játszódik? Ki mit csinál? Az író a leíró mondatokkal információkat ad az olvasó számára.

Az érzelem a nézőpontkarakter gondolatait mutatja be. Mit érez a narrátor a jelenetben? Mire gondol? És mire figyel oda?

A párbeszéd, ahogy az a nevéből is egyértelmű, egy beszélgetés leírt változata. Ebben szintén elhangozhatnak leíró és érzelemkifejező mondatok. Valamint a regényben egyedülálló módon hazugságok is.

Hogyan írnak a nagyok? - Írástechnikai jegyzetekWhere stories live. Discover now