"Άσε με κάτω»,του είπα καθώς πάσχιζα να πάρω ανάσα από τα χαχανιτά. "Πες πρώτα ότι μ'αγαπάς και ίσως το σκεφτώ να σε αφήσω κάτω»μου είπε με ένα παιχνιδιάρικο τόνο στη φωνή του καθώς με είχε ακόμη στον αέρα. «Σ'αγαπώ»του είπα την ώρα που με προσγείωνε στην ζεστή του αγκαλιά.Η μύτες μας ήτανε ενωμένες ενώ τα χείλια μας σε απόσταση αναπνοής το ένα από το άλλο.Ένιωσα τα χείλια του να μετακινούνται αργά προς τα δικά μου όταν τα ένωσε τελικά με έναν τόσο γλυκό και παθιασμένο τρόπο ,που ένιωσα κάθε μέλος του σώματος μου να μουδιάζει.Όταν χωριστήκαμε για λίγο για να πάρουμε οξυγόνο με, κοίταξε γλυκά στα μάτια και μου είπε: «Σ'αγαπώ Violet,μην το ξεχάσεις ποτέ αυτό».... Τότε δεν ήξερα τι σήμαιναν τα λόγια του αλλά τώρα ξέρω.Τώρα όμως είναι αργά αν και μέσα μου εύχομαι να μπορούσα να γυρίσω το χρόνο πίσω.Πίσω στην ημέρα που τον γνώρισα...