1.Peatükk "Kust Ja Millest Alustada? Kolm Faasi."

305 16 0
                                    

Armas tulevane kirjanik!
Kõige alustuseks soovin väljendada tänulikkust, et oled valinud oma abimeheks minu raamatu "Kirjutamise 101". Luba, ma garanteerin sulle, et järgides selle raamatu nõuandeid, valmib sul täiuslik raamat, mis vastab sinu eeldustele, kuid ristub ka üldiste nõuetega kirjutamismaailmas, millest valmib sinu individuaalsetele vajadustele ja nõuetele vastav originaalne raamat, ilma raamatu kvaliteeti ohverdamata.
Loodan, et see raamat teenib auväärse koha sinu raamaturiiulil ning on sulle suureks abiks, mis on üks mu paljudest eesmärkidest, selle raamatu kirjutamisel.
Eelkõige soovin sulle, armas Kirjanik, palju edu raamatu kirjutamisel!
Kui Sul peaks tekkima mõni küsimus, või mõni asi tekitas sinus segadust, ära pelga mulle sellest teada anda! Vastan küsimustele aktiivselt kommentaarides, ning sõnumites.

Kui me vaatame raamatu kirjutamist suurest perspektiivist, mõistame, et see jaotub lihtsustatult kolme kindlasse kategooriasse.

1. Raamatuga alustamine, selleks planeerimine,  ideede memoriseerimine.
2. Järjel püsimine
3. Raamatu (kas siis peatüki või terviku) lõpetamine. Juhul, kui plaanid kirjutada raamatut algselt Wattpad'is, on selleks sammuks raamatu kirjastusse saatmine ja avaldamine, kuid seda teemat see raamat ei käsitle.

Siin on sulle 4 olulist nõuannet millest igaüks langeb ühe ülaltoodud kategooria alla, ning mis annavad kindla aluse sinu ideele kirjutada korralik raamat.

Kokkuvõttev nõuandeleht kolmest kategooriast:

1. Otsusta, millest sinu raamat jutustaks. Soovitavalt kirjuta raamat ilma liigsete detailideta lühidalt üles (selle põhimõte, idee ja/või raamatu lõpuga kaasnev võimalik sõnum ja/või õppetund lugejale. Nii on sul lihtsam kujutada ette oma raamatut, kui see ükskord valmis saab. 

2. Sea endale eesmärgid. Need võivad sisaldada  kindel arv sõnu ühe päeva, mitme päeva, või nädala kohta, kuidas iganes oleks sulle jõukohane.

3. Mahuta enda päevaplaani sulle kindel, sobiv aeg, mille saaksid pühendada ainult oma raamatule, ilma igasuguste segavate teguriteta televiisor, arvuti, tänavamüra, telefon jms. Järjepidevus toidab loomingulisust.

4. Leia, või loo endale oma kirjutuskoht, kus oled segavatest teguritest vaba, ning jäta töö töölaua taha. See võib olla pargipink, arvutitool, köögilaud-või tool. Tee sellest oma pisike "tööala", kuhu sisenedes oleksid sa kohe andma endast 100%.

Nõuanne: See on küll minu isiklik eelistus, kuid ma soovitan alati kirjutada endale üks peatükk rohkem sellest, mida plaanid avalikustada. Seda juhul, kui avaldad enda raamatu juppides (peatükkidena). See päästab sind olukorrast, kus oled seadnud endale kindla aja, millal oled lubanud avalikustada uue peatüki, aga sul ei ole aega just sellel hetkel raamatu kirjutamisele pühenduda. Sellega teenid ka loomulikult hulganisti lojaalsust, ning lugejad tulevad suurema tõenäisusega järgmiseks peatükiks tagasi!
















Viited:
https://goinswriter.com/tips-writing-book/

Kirjutamise 101 - Mida/Millest/Kuidas Kirjutada? Kõik Vastused.Where stories live. Discover now