6 czyli opis akcji prostolinijnej

204 8 0
                                    

Z czasem trzeba dojść do wniosku że świat się zmienia (a wraz z nim ta lina która utrzymuje kowadło nad twoim bohaterem... Jeszcze nie wie!? Upss) i wychodzą różne sytuacje które nasz bohater lubi bądź nie. Sytuacje te nazywają się akcją (ale nie dajcie się zwieść! Tak naprawdę to jest Franek) i żeby czytelnik o nich wiedział trzeba mu o nich powiedzieć (no niestety on był chory gdy były wykłady z jasnowidzenia) i zapewne teraz się pytasz. Co zrobić?? A ja spróbuję na to odpowiedzieć!
Wracając do opisu tego rozdziału w którym mówiłem o wiszącym nad twoim bohaterem kowadle, tam akcja nie prosta ponieważ ani nie wiadomo dlaczego postać pod nim (mimo że tego nie wie) stoi (no właśnie... Dlaczego akurat to miejsce!!) Czyli na przykład rozmawia ze znajomym. Wracając do poprzednich rozdziałów: Staszek w drodze do najbliższej rzeki spotkał swojego starego znajomego Światowida. Postanowił zatrzymać się na chwilę by zamienić z nim kilka zdań... No to mamy wstęp do akcji. Ogólnie to każda akcja ma prosty schemat: albo idzie bardzo dobrze i w punkcie kulminacyjnym wszystko się załamuje albo wszystko jest źle a potem się polepsza a więc prostolinijny schemat akcji (całej powieści) wygląda następująco:
/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/
Każde miejsce zgięcia jest punktem kulminacyjnym więc w skrócie akcja jest podobna do życia: coś musi się spieprzyć by było lepiej!
√∆√∆√∆√∆√∆√∆√∆√∆√∆√∆
Spodobało się? Zostaw coś po sobie!  A ja napewno to docenię! Napisz komentarz bym wiedział czego ci brakuje! Do następnego!
PS. Szczęśliwego nowego roku wszystkim (nie pijcie za dużo bo taki jaki pierwszy dzień, będzie cały rok, a kac przez cały rok napewno nie będzie przyjemny) :)

Jak Napisać KsiążkęOpowieści tętniące życiem. Odkryj je teraz