• 17 •

13.2K 1.4K 598
                  

azıcık geciktik ama eğlenceli bir bölüm oldu bence, iyi okumalar <3"Otobüsle de gidebilirdik, arabaya gerek yoktu."

Taehyung ön koltuğa otururken böyle dese de Jungkook'un yurdun önünden kendisini almaya gelmiş olması hoşuna gitmişti.

"Babam hiç kullanmıyor zaten. Boşa durmasın." diye yanıt verip yanına yerleşen Jungkook arabayı sürmeye başladığında gözlerini yoldan ayırmadığından omeganın kendisini nasıl bir yüz ifadesiyle izlediğinin farkında değildi.

"Ne dedin annenlere?"

"Flörtümü yemeğe getiriyorum, dedim."

İç çekti Jungkook bıkmış bir ifadeyle.

"Sana beni düzgün tanıt demiştim. Biz flört değiliz."

"Sen de hiçbir şeyi beğenmiyorsun be! Ne dememi bekliyorsun? Sevgili, yatak arkadaşı, arkadaş, bunların hiçbirini kabul etmedin."

Sırıtmaya başlayıp devam etti Taehyung.

"Hem, insanlar sevgili olmadan önce tanıma ve alışma süreci için flört eder biz de yatak arkadaşı olmadan önce aynısını yapıyoruz farkındaysan. Yatak arkadaşı flörtü sayılırız."

Bu dediğinin absürt olduğunun gayet farkındaydı Taehyung ama Jungkook ile uğraşmak hoşuna gittiğinden ne kadar saçma konuştuğunu umursamıyor ve alfanın tepkilerini dikkatle izliyordu. Söylediği ile kaşlarını çatan Jungkook karşılık vermedi bu sefer.

"Eve vardığımızda davranışlarını değiştirmene de gerek yok flört olduğumuzu söyledim diye. Senin biraz soğuk biri olduğunu falan söyledim bu yüzden garipsemezler."

Anladığını belirtircesine kafasını sallayan genç hiç konuşamadan yola odaklandı. Taehyung sorun olmadığını söylese de ailesine flörtü olarak takdim edileceği ve üstelik aralarındaki asıl şeyin çok daha farklı olması Jungkook'u biraz germişti. Sessizce devam ettikleri yol nihayet son bulduğunda hoş bir mahallenin içindeki iki katlı bir evin önünde durmuşlardı. Taehyung neşeyle arabadan inip bahçe kapısından içeri girerken Jungkook da ses çıkarmadan onu takip ediyordu. Kapıyı çalıp kısa bir an bekledikten sonra hızlı adım sesleri duyuldu ve Taehyung'un arkasında duran Jungkook, kapı açıldığında sıcak hava dalgası, aydınlık bir ev ortamı ve yoğunlaşmış alfa feramonlarıyla karşılaştı.

"Bir tanecik bebeğim gelmiş!"

Alfa annesi Taehyung'u sıkıca sarıp sarmaladığında hissettiği sıcaklık ve sevgi dolu hislerle kıkırdadı Taehyung.

"Suyeon, yavaş ol biraz pestilini çıkaracaksın çocuğun! Ayrıca ne bebeği kazık kadar oldu oğlan."

Jungkook hayretler içerisinde izlediği ikiliden gözlerini alıp arkadan gelen omega kadına baktı. Taehyung ona da selam verip sarılırken alfa annesi aniden sertleşen bakışlarıyla Jungkook'a bakmaya başlamıştı. Üşümemek için içeri geçtiklerinde bile devam eden bu sert bakışlar Taehyung'un onu tanıştırmasıyla da son bulmadı.

"Annelerim, bu Jungkook. Geleceğinden bahsetmiştim zaten."

Omega annesi kibarca gülümseyip el sıkıştıktan sonra alfayı alıcı gözüyle bir süzüp ters ters bakan eşine döndü ve "Hiç fena değilmiş bu çocuk." dedi. Eşi buna karşılık gözlerini devirip "Ben beğenmedim, benim oğlum daha iyilerine layık." diye söylense de Jungkook omega kadının onayını dış görünüş konusunda almıştı.

"Ayol, daha iyisi ne olabilir? Baksana şuna...Kıskançlıktan gözün görmüyor sanırım."

"Çok beğendin galiba, hayırdır?"

formula of love | taekookHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin