60. časť

613 25 4

K: táto naša presilová hra vyzerá zatial dobre. Darí sa nám držať aj útočné pásmo. Padlo už aj pár dalších striel na bránu Francúzov. Lantoši sa dostáva ku puku prihráva Slafkovskému, ktorý je vedľa brány. Slafkovský našiel ešte Tatára a Tatár striela goool! Vyhrávame 2:0!

Bol som na nich hrdí. Táto presilovka bola fakt vydarená.

K: Francúzi hrajú s piatimi hráčmi!

Pre nás to len znamenalo že sa musíme naďalej snažiť. Dal som chalanom niake rady a zápas sa hral ďalej.

K: Francúzi sa zdržiavajú pri našej bránke. Bouden prihráva Rechovy a ten prekonal bohužial Patrika Rybára. Francúzi nam dali gól a tak znužujú stav našej výhri na 1:2.

Bola to aj naša chyba. Vysvetlil som im v rýchlosti kde spravili chybu a hralo sa ďalej. Väčšie vysvetlovanie som si nechal až na prestávku.

K: vyzerá to tak že si zahráme dalšiu presilovú hru. Claireaux odchádza na trestnú lavicu za seknutie.

Na ľad som poslal presilovkovú formáciu.

K: túto presilovku sa nám bohužial nepodarilo využiť.

Robili sme chyby. Bola ale škoda že sa nám nepodarilo premeniť tie strely na bránku.

K: Francúzi sa zase dostávajú ku našej bránke. Auvitu prihráva Calireauxovy. Francúzi majú pred našou bránkou hráča aby clonil nášmu golmanovy. Perret pred našou bránkou má puk a je to gól. Francúzi vyrovnávajú na 2:2.

Bol to taký nepekný gól.

K: vyzerá to tak že je štastie zase na našej strane! Šimon Nemec sa dostáva ku puku a prihráva korčulujúcemu Líškovy. Líška našiel ešte Takáča, ktorý zakončuje a je to góoool!! Zvýšili sme stav remízi. Je to 2:3 pre nás!

Tento gól bol fakt pekný. Pustili sme si ešte záznam a bol to fakt pekný gól. Pekne clonili Francúzskemu brankárovy.

K: posledná minúta druhej tretiny a vyzerá to tak že máme dalšiu presilovú hru. Rech odchádza na trestnú lavicu za podrazenie.

Minútova presilovka nám môže stačiť aby sme dali gól.

K: pomerne pekná prvá polovica našej presilovej hry je za nami, čo prináša aj koniec druhej tretiny. Verme im že to dokážu a dáme ešte gól, predsa poraziť Francúzov by bola pre nás hanba.

V tom mal komentátor pravdu a podľa mna si to aj chalani uvedomujú.
V šatni som im dal povzbudujúce slová a vysvetlil chyby. Išli sme na striedačku a začala sa posledná takže tretia tretina.

K: začala sa posledná tretina zápasu Francúzsko proti Slovensku. Stav je 2:3 pre nás.

Pokračovalo sa ešte v presilovke z konca minulej tretiny.

K: druhú polovicu presilovej hry sa nám taktiež nepodarilo premeniť.

Ale šance tam boli. Proste nepadlo na nich to štastie. Videl som že tam boli aj šance od Jura ako po celý zápas.

K: zahráme si dalšiu presilovú hru! Buysse odchádza na trestnú lavicu za zdržovanie hry.

Dal som chalanom niake rady a pustil som na ľad prvú presilovkú formáciu.

K: bohužial ani táto presilovka nedopadla podľa naších predstáv.

Zase sme mali šance ale nepodarilo sa nám ich premeniť. Aj chalni boli z toho pomerne smutní.

K: Francúzi odvolali brankára!

Mohlo nám to pomôcť. Podarilo sa nám strielať puk čo najdalej od našej bránky.

K: Čerešnák sa s pukom dostáva ku modrej čiare ale sú tam Francúzsky hráči. Prihráva Slafkovskému, ktorý puk naštastie zachytil a rúti sa na bránku. Za ním hneď ale Francúzsky hráči. Puk posiela korčulujúcemu Regendovy. Regenda striela a je to gooool!! Vyhrávame 2:4! Regenda má už druhý gól za tento zápas!

Bol som na nich hrdí.

K: koniec zápasu Francúsko proti Slovensku! Vyhrali sme nad Francúzmi 2:4!!

Všetci chalani išli na ľad.

K: cenu za najlepšieho hráča zápasu získava za Francúzsko číslo 18! A za Slovensko to je náš najlepší brankár zo ZOH s číslom 24 Patrik Rybár!!!

Patrik nam dal cenu a išla Slovenska hymna.