33. časť

723 24 0

V šatni len padli ešče niake povzbudzujúce slová a vrátili sme sa na striedačku. Po pár minútach sa začala druhá tretina.

K: začala sa druha tretina zápasu Slovensko proti Francúzsku.

Postavila som sa ku mantinelu a poctivo pozerala. Nič také okrem nevydarených striel na bránu sa nedialo.

K: posledná necelá minúta do konca druhej tretiny a Francúzi si zahrajú presilovku. Krištof odchádza na trestnú lavicu za zdržovanie hry.

Oslabovky v tomto zápase hráme pomerne dobre takže niako moc mi to nevadilo.

K: posledných pár sekúnd do konca druhej tretiny a zase sa vylučuje a znova na strane Slovenska. Minárik odchádza na trestnú lavicu za podrazenie.

Vylúčenie o dvoch hráčov? Ma skoro jeblo.

K: koniec druhej tretiny. Stav je 2:0 pre Slovensko. Tretiu tretinu začneme naším oslabením o dvoch hráčov.

Všetci prišli na striedačku a išli sme znova do šatne. Aj ja samozrejme. Padli povzdudzujúce slová aj z mojej strany a vrátili sme sa na striedačku. Zatial som si sadla a Juro a Šimon si sadli vedľa mna.
J: no ako sa ti zatial páči zápas?
Ja: šak klasika MILUJEM TO!
Š: naša najväčšia fanúšička😂❤
Ja: ano ano😂❤
Š: pôjdeme po zápase sa do reštiky najesť?
J: mozme
Ja: budeme sa o tom baviť až keď vyhráte!😌
Š: no dobre
Začal sa zápas.

K: začala sa tretia tretina zápasu Slovensko proti Francúzku.

Postavila som sa ku mantinelu a pozorne pozerala. Počas celej tretej tretiny sa okrem pár nepremenených striel na bránku nič nestalo.

K: Francúzi odvolali brankára. Regenda dostáva puk. Posúva ešte Slafkovskému. Striela a bohužial minul bránku.

Mala som chuť na neho zjapať, ale šak nevadí aj tak vyhravame. Naši už museli striedať a Juro prišiel na striedačku. Z môjho pohľadu očividne vyčítal že som s časti na neho nasratá že nevie trafiť prázdnu bránu.
Ja: Juraj! Ani prázdnu bránu netrafíš?? Nabudúce sa viac snaž ale šak nevadi dobre hráš❤
Juro sa na mna usmial.
J: no neboj nabudúde aj góly budú padať a dakujem❤
Usmiala som sa na neho. Ani som sa nenazdala a bol koniec zápasu.

K: koniec zápasu Slovensko proti Francúzsku. Vyhrali sme 2:0! Už si iba počkajme na ceny.

Všetci hokejisti išli na ľad. Naši išli ešče pogratolovať Rybárovy za dobre odchytaní zápas. A zoradili sa na modré čiari. Predstavovali tam niakych ľudí a ja som to ignorovala.

K: najlepším hráčom tohto zápasu za Francúzsko sa stáva hráč číslo 37 brankár Ylonen.

No chápem prečo. Odchytal toho veľa.

K: a najlepší hráč za nás sa stáva... hráč s číslom 23 Adam Líška!

Bola som nesmierne štastná.

K: výsledký kaufland cupu. Na tretom mieste kaufland cupu sa umiestnili Francúzi z dvomi bodmi.

Najviac som sa tešila na nás.

K: na druhom mieste sú Nóri, ktorý nás po nájazdoch napokon zdolali.

A už to bolo jasne. Máme prvé miesto.

K: a na prvom mieste kaufland cupu sa umiestnili Slováci!

Bola som extrémne štastná.
Ja: Slovensko!💪
Zjapala som. Trto doniesol víťazný pohár na striedačku a padla naša krásna hymna. Po hymne sa uz len hráči rozlúčili a išli do šatne. Ja som išla pred štadión na nich čakať. Po asi 30 minútach konečne začali vychádzať naši. Po asi dalších 10 minutach vyšlo aj to dokonale duo v podaní Slafkovského a Nemca.